V sobotu dopoludnia sa uskutočnil už štvrtý ročník cyklistického a prvý ročník bežeckého podujatia v teréne okolo známej horskej obce nad Banskou Bystricou pod názvom Donovalský drapák.

DSC08350Cyklisti sa postavili na 50 a 25 kilometrov dlhé trate, pričom dlhšia z nich napríklad prechádzala aj cez Kalište. Bežci mali pripravenú 10 a 20 kilometrovú trať. Podujatia sa tento rok zúčastnilo celkom tristo pretekárov. Štart všetkých MTB aj bežeckých kategórií bol z centrálneho parkoviska na Donovaloch.

Na cyklistickej 50-kilometrovej trati bol najrýchlejším pretekárom reprezentant poľského klubu velonews.pl Szymon Biel s časom 2 hodiny 30 minút a necelých 43 sekúnd. Medzi ženami na najdlhšej trati dominovala jeho tímová kolegyňa Małgorzata Mazurek s časom 3:34:17. Na kratšej trati sa už dokázali presadiť aj domáci pretekári, keď sa z najrýchlejšieho času tešil Martin Stodola z TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica (1:21:54). Medzi ženami dominovala s časom 1:46:59 Bratislavčanka Danka Molnárová.

Medzi bežcami na 20-kilometrov dlhej prekonal aj mladších pretekárov Zdeno Longauer s časom 1:28:50. Skúsenosti rozhodovali aj medzi ženami, kde s časom 1:49:15 zvíťazila Andrea Deathridge z  Royal Sutton Coldfield Athletics Club. Na kratšej trati bol najrýchlejším mužom Filip Kristl z New Wave Multisport (0:48:09). Medzi ženami sa z prvenstva tešila Anna Zvarová z BŠK Banská Bystrica (1:00:16). Kompletnú výsledkovú listinu oboch disciplín nájdete na tejto stránke…