V 7. kole 1. Slovenskej ligy vo futsale privítali futsalisti MIBY bratislavský Wild Boys, ktorý získal po šiestich zápasoch 15 bodov a pred sezónou výrazne posilnil.

Hneď v 30-sekunde mali hostia prvú šancu, keď Šporánek nastrelil hornú žrď konštrukcie Krejčího brány. V 2. minúte si Rafanides nabehol do voľného priestoru, jeho šancu ale brankár hostí zlikvidoval. V 8. minúte domáci kapitán Konder zachytil nahrávku hostí, rútil sa sám na Feriancovu bránu, ale jeho samostatný nájazd hosťujúci brankár zneškodnil. V 11. minúte sa Paštrnák presadil po ľavej strane a krížnou strelou nedal Krejčimu šancu – 0:1. V 12. minúte sa presadil Šporánek, vytvoril si dobrú pozíciu, ale jeho strelu pekným zákrokom Krejčí vyrazil na roh. Z následnej štandardky mal veľkú príležitosť Šporánek, ale jeho pokus opečiatkoval po druhýkrát brvno. V 13. minúte sa pekne presadil cez domáceho hráča Paštrnák, naservíroval loptu Lenčéšovi, ktorý zvýšil na 2:0 z pohľadu Bratislavčanov. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr z dobrej pozícii vystrelil Čief, jeho pokus Ferianc vyrazil. Z následného rohu sa opäť ocitol v šanci Čief. V 14. minúte hosťujúci hráč prihrával pred bránu, kde si zrazil loptu do vlastnej brány Čief – 0:3. V 16. minúte po dobre zahranej štandardnej situácii chýbalo niekoľko centimetrov hosťujúcemu hráčovi, aby zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V 17. minúte sa po chybe hosťujúceho hráča dostal do výbornej pozícii Tužinský, ale s jeho strelou si Ferianc poradil.

Do druhého polčasu vstúpili banskobystrickí hráči aktívne, keď sa Čief presadil individuálne, narazil si s Rafanidesom, ale jeho strelu zblokovali hostia na roh. V 22. minúte sa po ľavej strane dostali domáci hráči do šance, keď Vajda nahral Čiefovi, ale Ferianc bol opäť pozorný. V 25. minúte po rýchlom protiútoku obišiel brankára Konder, ale z veľkého uhla jeho pokus mieril iba popri bránkovú čiaru hosťujúcej brány. Na konci 25. minúty domáci spravili veľkú chybu, ktorú potrestali hráči Wild Boysu a Lenčéš zvýšil už na 4:0 z pohľadu hostí. V 27. minúte prišla opäť chyba domácich v rozohrávke, po ktorej nasledoval rýchla brejková situácia hostí a  Moldova prihrávka našla Prochádczku, ktorý zvýšil na rozdiel piatich gólov. V 31. minúte sa po osi Konder, Tužinský a Jakuba posledný menovaný dostal ku strele, ale jeho pokus mieril nad bránu hostí. V 34. minúte sa po vyhodení dostal do šance Javnický, ale jeho strela trafila Krejčího. V 35. minúte vybojoval loptu Rafanides, naservíroval ju do šance Jakubovi, jeho strelu však zlikvidoval Ferianc. Tri minúty pred koncom sa ocitol vo výbornej príležitosti Prokaj, ale Ferianc stále držal čisté konto. O pár okamihov neskôr vystrelil z dobrej pozície Rafanides a hosťujúci brankár jeho pokus vyrazil. V 39. minúte po akcii Čiefa s Rafanidesom, druhý menovaný strelil prvý gól domácich v zápase – 1:5. V poslednej minúte sa po štandardnej situácii z ľavej strany presadil z diaľky Jakuba a upravil na 2:5. V posledných sekundách mal výbornú príležitosť Šporánek, ale jeho strelu zneškodnil Krejčí. MIBA zaknihovala druhú prehru na domácej palubovke, Wild Boys si po výhre upevnili druhé miesto v tabuľke.

1.Slovenská liga vo futsale – 7. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica vs. Wild Boys ´02 Bratislava 2:5 (0:3)

Góly: Rafanides, Jakuba – Lenčéš 2, Paštrnák, Procháczka, vlastný Čief. ŽK: Tužinský (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 200 divákov.

Zostava MIBA: Krejčí (Mráz) – Rafanides, Konder „K“, Vajda, Čief, Tužinský, Riša, Prokaj, Plško, Jakuba

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Zápas s Bratislavčanmi je ťažko hodnotiť, keďže sme si prvýkrát v sezóne vybrali zlý deň. Od úvodu stretnutia sme sa hľadali, viazla nám kombinácia a v defenzíve sa nám nedarilo pokryť výborne futsalovo hrajúcich hráčov súpera. Prakticky celý zápas mali hostia navrch a zaslúžene vyhrali, hoci sa nám podarilo vypracovať si niekoľko čistých gólových šancí.“

Branislav Škorec (tréner Wild Boys ´02 Bratislava): „Do Bystrice sme cestovali s jasným cieľom, potvrdiť druhé miesto a odskočiť tak súperom pred ďalšími kolami. Od začiatku sme boli na ihrisku lepším mužstvom, vytvárali sme si šance a nebyť v záverečných minútach zbytočnej nekoncentrovanosti, tak výsledok mohol vyzerať krajšie. Dôležitý je však výkon a výsledok, s tým som bol dnes spokojný, za čo hráčom ďakujem a gratulujem. Splnili to, čo sme si pred zápasom povedali a to je rovnako dôležité ako konečný výsledok. Dnes sa už môžeme pripravovať na sobotňajší zápas s posilnenou Pinerolou o Brazílčanov. Derby, ktoré bude mať svoju príchuť pre viacerých aktérov na ihrisku, s naším jasným cieľom do tohto ročníka.“

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia vo štvrtok 16. novembra na palubovke suverénneho mužstva ŠK Slovan Bratislava futsal, ktorý každého súpera zdolal vysokým rozdielom.