Necelých 24-hodín po výhre nad Novými Zámkami čakala na baranov ďalšia výzva menom MHC Martin. Domáci hokejisti by v prípade výhry mohli odskočiť druhej Nitre už na rozdiel ôsmych bodov, čo by tri kolá pred koncom súťaže znamenalo takmer isté prvé miesto po základnej časti.

HC´05 iClinic B. Bystrica vs. MHC Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Lunter, 22. Matoušek (Kubka, Sersen), 38. Matoušek (Češík, Lamper), 54. Lunter (Češík, Gründling). Zápas sledovalo 2567 divákov.

Zostava HC´05 iClinic B. Bystrica: Lawson – Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, Maione, Gründling, Rosandič – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter

Zostava MHC Martin: Corbeil – Bačík, Kozák, Tabaček, Brňák, Pacalaj, Pulli, Dvořák, Salija – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Rzavský

Hostia sa jedenásťzápasovej šnúry lídra súťaže nezľakli a na veľkého favorita vybehli hneď od začiatku. Dobré šance mali počas presilovej hry, keď Lawson s veľkou námahou kryl pokusy Vargu a Markoviča. Pri Vargovom zakončení musel domácemu brankárovi navyše pomáhať obranca Carlsson, ktorý odpratával puk spred bránkovej čiary. Následne sa začali pripomínať aj zverenci trénera Országha. Postupne sa zastreľovali Lunter, Skalický a následne aj Surový, ktorý strieľal zblízka bekhendom iba do Corbeila. Banská Bystrica sa nakoniec dočkala otváracie gólu. V 16. minúte to z pravej strany vyskúšal Lunter a strelou pomedzi betóny nachytal Corbeila.

Od začiatku druhej časti vytvorili domáci hokejisti tlak, ktorý napokon skončil gólom. V 22. minúte ťažil zo Sersenovej strely Matoušek, ktorý našiel odrazený puk a zvýšil vedenie baranov už na 2:0. Martinčania sa dopredu dostávali len sporadicky. Ich najvážnejšia šanca prišla v 28. minúte, keď po chybe jedného z domácich hráčov zakončoval zblízka voľný Brňák, na Lawsona ale nevyzrel. Po góle volala aj akcia na druhej strane z 32. minúty. Jordan Hickmott ideálne našiel voľného Rosandiča, no brankár Martina Corbeil mu vystavil stopku. Puk za Corbeilov chrbát Banskobystričania nakoniec dokázali prepasírovať. V 38. minúte tak učinil Matoušek, ktorý  dorazil Češíkovu strelu. Domáci mohli do šatní odchádzať aj so štvorgólovým náskokom, to by však v úplnom závere musel v tutovke uspieť Higgs.

Nathan Lawson kryl všetkých 27 pokusov Martinčanov

V poslednej dvadsaťminútovke síce Martinčania domácich mierne prestrieľali (11:9), ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali. Za zmienku stojí iba príležitosť Korostina z 58. minúty, ktorý zblízka trafil iba dobre postaveného Lawsona. Barani sa dopredu taktiež veľmi nehnali, avšak dokázali ešte raz potešiť domácich priaznivcov. V 54. minúte zaúradovala spolupráca Češíka s Lunterom a druhý menovaný strelou z medzikružia pridal svoj druhý gól v stretnutí. Banská Bystrica tak po včerajšej výhre nad Novými Zámkami zvládla aj ďalší domáci duel, tentokrát porazila Martin 4:0 a natiahla svoju šnúru výhier na číslo dvanásť.

Svoju víťaznú sériu budú môcť barani predĺžiť v stredu 8. marca na ľade Dukly Trenčín. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.