V slnečnú sobotu sa pri kalvárii pod Urpínom stretlo 139 bežcov. Tí boli pripravení na mestský orientačný beh ADLO BBO cup 2016, ktorý je súčasťou Marathon BB Tour 2016.

Beh - Adlo BBO Cup 2016 - Marathon BB Tour 2016 - 09.07.2016 - Banska Bystrica

Organizátori súťažiacim pri prezentácii odovzdali elektronické čipy a mapu trate a každých 30 sekúnd ich postupne po samom odštartovali. V dievčenskej kategórii W20 zvíťazila Lucia Mojžitová ml. s časom 43 minút a 43 sekúnd. Na druhom mieste sa umiestnila Helenka Maďarová s časom 49 minút a 21 sekúnd a na treťom Natália Gero, ktorá bola zároveň aj najmladšou súťažiacou. Spomedzi chlapcov M20 sa na prvú priečku prebojoval Peter Kottman s časom 29 minút a 1 sekunda. Len o jednu sekundu za ním zaostal Dominik Ďurčo, ktorý bežal za klub ŠK Kartík. Tretie miesto s časom 30 minút a 18 sekúnd obsadil Matej Gregor.

Ženskú kategóriu W21 s prehľadom vyhrala Jana Macinská, ktorá prišla do cieľa s viac ako šesťminútovým náskokom a to v čase 27 minút a 54 sekúnd. Na druhom mieste sa umiestnila Renáta Barcíková a na treťom mieste Lenka Brveníková. V mužskej kategórii M21 sa s tesným náskokom stal víťazom Dušan Krajčovič a to s časom 22 minút a 52 sekúnd. V čase 23 minút a 12 sekúnd dobehol do cieľa Peter Barcík, pretekajúci za klub BK Sliač. Tretie miesto obsadil Štefan Gregor s časom 28 minút a 28 sekúnd. Kompletné výsledky všetkých kategórií nájdete tu. Atmosféru z podujatia zachytávajú naša fotogaléria a videoreportáž.

Najbližším podujatím v rámci Marathon BB Tour 2016 je O2 Kordícky Extrém, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. júla.