V sobotu podvečer to na Štiavničkách nebol pekný futbalový podvečer. O finančných problémoch banskobystrického klubu sa hovorí už dlhodobo, no protest hráčov zažili Štiavničky prvýkrát. Napriek tomu hrať začali, no potom bolo proti počasie.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1 po 45. min – nedohrané

Góly: 31. Banovič – 9. Boroš vlastný. Rozhodca Kružliak. ŽK: 36. Guba, 45. Hajradinovič (obaja Trenčín). Zápas na Štiavničkách oficiálne sledovalo 1270 divákov.

Zostava Dukly: Boroš – Vajda, de Vito, Banovič – Lipták, Peňaška – Ľupták, Šumský, Mazan – Střihavka, Dolný.

Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Mondek, Ramon, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Guba, Hajradinovič, Mišák, Simon – Jairo.

Na začiatku zápasu sa odohrala zaujímavá situácia, keď po úvodnej rozohrávke Dukly domáci futbalisti prestali hrať a pokľakli si, pričom striedačka vytiahla transparent otočený smerom ku krytej tribúne, na ktorom bolo napísané ,,Chceme naše peniaze“.

FK Dukla - AS Trencin 2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Po približne pol minútke sa pokračovalo a do zápasového diania vstúpili aktívnejšie hosťujúci Trenčania. Už v druhej minúte to z vnútra šestnástky skúšala strelou na vzdialenejšiu tyč nová posila AS Dávid Guba, Boroš bol pozorný a bez problémov zasiahol. To už sa nedá povedať o situácii z ôsmej minúty, keď to vyskúšal z vyše 35-tich metrov Patrik Mišák a domáci gólman s problémami vyrazil na rohový kop. Ten zahral Patrik Mišák a neistý Boroš si nešťastne vrazil loptu do vlastnej brány. Jeho ,,zásluhou Dukla“ teda od deviatej minúty prehrávala. Na druhej strane pálil po prieniku z pravej strany do bočnej siete Branislav Ľupták. Na poriadne premočenom teréne sa dal sledovať pomerne záživný futbal s množstvom príležitostí. Ďalšia možnosť hostí prišla presne po štvrťhodine hry, no nájazd Harisa Hajradinoviča úspech nepriniesol, Boroš tentokrát podržal svoj tím. O minútku Hajradinovič zahrával rohový kop z pravej strany. Našiel hlavu Jaira, ktorý takmer dokonale obhodil banskobystrického strážcu svätyne, na bránkovej čiare hasil požiar výborným defenzívnym zákrokom Patrik Vajda. V polovici prvého polčasu opäť pohrozil Jairo, ktorému naservíroval loptu Guba. Jairo potiahol loptu až pred Boroša a podobne ako predtým jeho spoluhráč Hjaradinovič, nevyzrel na Boroša – ten akoby chcel dať zabudnúť na úvodný gól, ktorý zapríčinil. V 31. minúte zahrával roh červeno-bielych Nicolas Šumský a najlepšie si naň nabehol Patrik Banovič. Prudkou hlavičkoval nedal brankárovi Šemrincovi šancu a z ničoho nič bolo vyrovnané. Vojaci mohli dokonca vyhrávať, keď v 37. minúte z diaľky napriahol Peter Lipták, no jeho delovku zastavila horná konštrukcia brány. To bola posledná veľká možnosť v prvom dejstve a tímy tak išli do kabín za nerozhodného stavu.

Po množstve osobných súbojov a vinou výdatného dažďa sa podmienky ešte zhoršili. V polčasovej prestávke sa rozhodcovia rozhodli nepokračovať v zápase pre nespôsobilý terén. Za stavu 1:1 sa teda zápas odložil a odohrá sa v inom termíne.