UMB tím sa stretol na prvom domácom zápase s nováčikmi z Budapešti.  Až do polovice tretej tretiny to vyzeralo, že zápas bude pokračovať predĺžením. V posledných minútach však padli tri góly, ktoré rozhodli o tom, ktorý z tímov si odnesie všetky body.

Do polovice prvej tretiny si  tím UMB Banská Bystrica a nováčik ligy HKB Budapešť zahrali vyrovnaný zápas. Ku zmene došlo v 11. minúte zo strany domáceho mužstva, kedy po krásnej hernej kombinácii pred bránkou súperov skončil puk za chrbtom gólmana Hajeka. Aj napriek snahe Bystričanov zvýšiť svoje gólové konto stihol súper do konca prvej tretiny vyrovnať skóre na 1:1. Tento vyrovnávajúci gól si pripísal hráč Jászai v 18. minúte.

Druhá tretina bola plná napätia. V 22. minúte sa domáci ocitli v presilovke, ktorú nevyužili. Tá istá situácia sa o dve minúty na to zopakovala na strane súperov, ktorý svoju presilovú hru taktiež nepremenili. Po oddychovom čase UMB tímu v polovici druhej tretiny pokračovala hra zo strany na stranu. V 34. minúte sa na trestné lavičky posadil hráč Budapešti, a veľká snaha domáceho tímu vyústila až do bitky pred bránkoviskom súpera. Druhá tretina skončila nezmeneným stavom 1:1.

V tretej časti bolo aktívnejšie domáce mužstvo. Už spočiatku tretej tretiny sa na trestné lavičky dostali rovno traja hráči. Na súperovej strane v počte dvoch a jedno vylúčenie na strane UMB tímu. Hra štyroch proti štyrom prebiehala väčšinu času v útočnom pásme domácich, ktorí sa dostali do niekoľkých nádejných šancí. Až v 54. minúte sa im konečne podarilo zavŕšiť snahu gólom, o ktorý sa zaslúžil Koch. O 15 sekúnd na to si pripísal na svoje konto ďalší gól kapitán UMB tímu Indrych. Hneď v priebehu ďalšej minúty sa o neutíchajúci aplauz postaral Máľus, ktorý predviedol krásne zavesenie do bránky Hajeka. Do konca zápasu sa ešte súperi snažili znížiť skóre, no to sa im už nepodarilo. UMB tím si tak na prvom domácom zápase odniesol víťazstvo v podobe skóre 4:1.

UMB Hockey Team vs. HKB Budapest 4:1 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 11. Majling (Indrych, Novodomec), 53. Koch (Mendel), 54. Indrych (Novodomec, Majling), 55. Máľus (Kácha, Tatár) – 18. Jászai (Godó, Dorner).

Zostava UMB Hockey Team: Korytár – Sapár, Janečko, Kácha, Šeliga, Tatár, Máľus, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Garay, Indrych, Novodomec, Kadlečík, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava HKB Budapest: Hajek – Ódry, Vajda T., Vajda Z., Négyesi, Jászai, Godó, Bán, Egyed, Baranayi, Wéber, Sándorffy, Korosi, Dorner, Németh, Fekete