Zverenci trénera Lukáša Opátha po prehre s Trenčínom privítali na domácom ľade hokejistov UHT Dukes Graz. V prvom vzájomnom meraní síl prehrali Banskobystričania v Rakúsku 7:8 a toto zaváhanie chceli pred vlastnými fanúšikmi odčiniť.

UMB Banská Bystrica vs. UHT Dukes Graz 8:1 (4:0, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Šeliga (Málus,Primus), 3. Mendel (Akantis, Mančák), 13. Ferletjak (Kandra, Indrych), 15. Mendel (Mančák, Likavčan), 28. Kasanický (Mančák, Studený), 32. Kasanický (Mančák), 36. Kováčik (Tenkel), 57. Ferletjak (Indrych) – 56. Schuller (Mörtl, Pfingstner).

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Žáčik, Kandra, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Nocian, Koch, Primus, Málus, Šeliga, Kasanický, Studený, Mendel, Akantis, Mančák, Janečko, Rajčan, Kováčik, Knut, Tenkel

Zostava UHT Dukes Graz: Zeugswetter – Köbenl, Innerkofler, Erlachen, Meixner, Riedmann, Florián, Schulter, Pfíngstner, Dreymann, Schuller, Mörtl, Ritzmeier, Peange

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. UHT Dukes Graz - 08.02.2016 - Banská Bystrica

Hráči UMB sa od začiatku zahryzli do svojho súpera, výsledkom čoho boli aj dva rýchle strelené góly z hokejok Šeligu a Mendela. Hostia, ktorí nastúpili iba s trinástimi hráčmi do poľa, zostali zaskočení a Likavčana v bráne domácich príliš nepreverili. Domáci hráči pokračovali v ofenzívnom predstavení a ešte v prvej tretine pridali zásluhou Ferletjaka a Mendela ďalšie dva presné zásahy.

V druhej časti sa obraz hry nezmenil, zverenci trénera Lukáša Opátha držali opraty zápasu pevne v rukách, k čomu pridali ďalšie góly. V 28. minúte Kasanický prestrelil Zeugswettera a bolo to už 5:0 z pohľadu UMB. Ten istý hráč skóroval aj o štyri minúty a pod Urpínom sa začal rysovať debakel. K nemu bolo naozaj blízko po presnom zásahu Kováčika z 36. minúty.

Záverečná dvadsaťminútovka sa už iba dohrávala. V jej úvode sa stala zaujímavá situácia, keď domáci hokejisti strelili gól, avšak rozhodcovia ho nakoniec neuznali kvôli tomu, že Banskobystričania hrali v pätici, no mali ešte jeden odložený trest a mali hrať oslabenie. Prítomní diváci sa gólov ale ešte dočkali. Štyri minúty pred koncom pokazil čisté konto Likavčanovi pohotovou dorážkou Schuller. Na to ale odpovedal o necelú minútu Ferletjak svojim druhým gólom v stretnutí a uzavrel skóre zápasu na 8:1.

Hokejisti UMB privítajú 17. februára na domácom ľade Academics Plzeň. Začiatok je stanovený na 18.30 hod.