Banskobystrický tím privítal na domácom ľade nováčikov EUHL ligy z Brna. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, no v druhej a tretej už kraľovali domáci. Súperi na Bystricu nestačili a odišli domov s prehrou.

Už druhá minúta zápasu priniesla vylúčenie na strane súperov. Domácim sa v presilovej hre podarilo skórovať a dostať sa tak do vedenia. O tento prvý gól zápasu sa zaslúžil Kandra svojou strelou spred bránkoviska. V 10. minúte sa hlavný tréner Cavalierov rozhodol o veľmi zaujimavý krok a to stiahnutím brankára z hry. Posilnil tak svoje mužstvo o jedného hráča. Už o pár sekúnd na to však prišlo ďalšie vylúčenie, tentokrát na strane domácich za podrazenie. Bystričania sa na ďalšie minúty dostali do veľmi nepriaznivej situácie. Cavalieri svoju presilovku zapečatili gólom. Najprv sa rozostavili pred Korytárom, a po krátkom kolotoči vypálil na Korytára Kozel od pravého kruhu a tým sa postaral o vyrovnanie. V 14. minúte sa puk ocitol za Bartoškovým chrbtom a UMB tím sa opäť dostal do vedenia, kde ho poslal Kamzík. Ku koncu prvej tretiny sa na trestnú lavičku posadil Kandra , ktorý dostal dvojitý trest za hru so zdvihnutou hokejkou. Túto presilovku Cavalieri opäť využili a skórovali. O vyrovnávajúci gól sa zaslúžil Grunwald priamou strelou od ľavého kruhu. Po prvej tretine bol stav vyrovnaný 2:2.

V úvode druhej časti si ešte po dobu jednej minúty odpykával trest hráč UMB tímu Kandra. Hra tak pokračovala zo strany na stranu, no z úspechu sa v 26. minúte tešili domáci. Tento gól si na svoje konto pripísal Sapár, ktorý skóroval od pravého kruhu. O dve minúty na to sa napätie vystupňovalo, kedy sa pred bránku súperov dostal Tatár v úniku. V strele mu však zabránil súper. Rozhodca vyhodnotil situáciu trestným strieľaním pre Tatára. To však bolo neúspešné. V 30. minúte došlo ku bitke medzi Kasanickým a Cívkom, ktorí si následne odpykávali dvoj minútové tresty. Hra pokračovala štyria proti štyrom, kedy sa UMB tímu opäť podarilo skórovať. Úspešnou strelou spomedzi kruhov poslal Jakubík Bystričanov do dvojgólového vedenia. Štyri minúty do konca zápasu sa na striedačke UMB tímu opäť radovali. Piaty gól domácich zapečatil Tatár po Kováčikovej asistencii.

Nováčikovia z Brna sa neustále pokúšali znížiť skóre, no neúspešne. V 44. minúte rozhodcovia vylúčili Majlinga za podrazenie a o pár sekúnd na to sa k nemu pridal aj súper Polzer za hákovanie. Neskôr sa na strane UMB tímu vylučovalo za zbytočnú chybu, keď sa na ľade ocitlo príliš veľa hráčov. Súperi však presilovku nepremenili. Potlesk na tribúnach znel aj v priebehu 51. minúty. Od pravého kruhu vypálil Brnčal a puk sa odrazil od Kochovej hokejky priamo za chrbát súperovho gólmana. Skóre stretnutia tak opäť vzrástlo na 6:2. Deväť minút do konca zápasu sa za hákovanie posadil Janečko. Oslabenie zvládli Bystričania na jednotku. V 57. minúte predviedli akciu Brnčal a Jakubik a prepísali skóre na 7:2. Neskôr zápas pokračoval v znamení bitiek, z ktorých najprv hráči vyviazli bez trestov, no neskôr rozhodcovia súdili. Na trestné lavičky posadili však iba hráčov z UMB tímu a to rovno dvoch – Kamzíka za hrubosť a Kováčika, ktorý získal aj osobný trest do konca zápasu za pichnutie. Na to si vzal hlavný tréner UMB tímu Lukáš Opáth oddychový čas. Stretnutie pokračovalo na ďalšie dve minúty v hre traja proti piatim. Korytár však podržal svoj tím a nepustil do bránky žiadnu zo striel. Do konca zápasu už žiaden z tímov neskóroval a tri body si nechali domáci po výsledku 7:2.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team vs. Cavaliers Brno 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly:  3. Kandra (Kasanický, Novodomec), 14. Kamzík (Tatár), 26. Sapár (Janák), 31. Jakubik (Brnčal, Koch), 36. Tatár (Kováčik), 51. Koch (Brnčal, Jakubik), 57. Jakubik (Brnčal, Koch)  – 12. Kozel (Cívka, Svatuška), 20. Polzer (Grünwald, Pospíšil)

Zostava UMB Hockey Team: Malatinec – Janečko, Garay, Jakubík, Šeliga, Tatár, Kamzik, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Bednárik, Sapár, Indrych, Novodomec, Kadlečík, Kováčik, Kasanický, Janák, Brnčal, Koch

Zostava Cavaliers Brno: Bartošek – Curka, Kosorín, Sokolík, Grü nwald, Malíř, Huml, Maršálek, Kozel, Dobiáš, Polzer, Cívka, Gombarčík, Svatuška, Pospíšil, Salát, Dobšák