UMB tím sa na domácom ľade stretol so súpermi z Plzne. Pred zápasom určite netušili, že nadelia Akademikom šesť kúskov. Po prvej tretine zápasu sa zdalo, že domáci  budú mať dvojgólový náskok, čo im však nakoniec Akademici prekazili. Druhá tretina bola vyrovnaná, no v tretej tretine sa ukázala sila domáceho mužstva, ktoré rozstrieľalo Akademikov 3:0.

UMB Banská Bystrica vs. Akademici Plzeň 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly: 3. Brnčal (Kamzík, Michalčík), 9. Žáčik (šeliga, Bednarčík), 23. Majling (Kandra), 54. Šeliga (Brnčal), 54. Kamzík (Janečko, Žáčik), 59. Majling (Málus, Indrych) – 19. Polívka (Faschingbauer, Mucha), 32. Svoboda (Malota, Baxa).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár– Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drnaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

Zostava Akademici Plzeň: Smejkal– Sequens,Ryba, Svoboda, Škarka, Mucha, Franěk, Pondělík, Synek, Fiala, Kala, Malota, Baxa, Polívka, Dědič, Faschingbauer

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. Akademici Plzen - Banska Bystrica - 24.10.2016

Prvá tretina zápasu sa spočiatku odohrávala vyrovnane na oboch stranách. UMB tím sa nenechal zastrašiť vedomím, že na opačnej strane hrá vedúci tím súťaže a výrazne sa do nich obuli. Po viacerých akciách nakoniec získal puk Kamzík a dostal sa do úniku. Za ním vykorčuľoval Brnčal a spolu predviedli ukážkovú  a hlavne úspešnú spoluprácu pred bránkoviskom a otvorili skóre stretnutia. V 9. minúte sa pred bránkoviskom Akademikov  strhla mela. Puk aj napriek snahe súperov o obranu putoval do bránky. V 13. minúte zvonila žrď za domácim brankárom. Súperi sa po neúspešnej akcii pokúšali opäť skórovať. Po minúte na to sa puk predsa len ocitol v bránke. Šťastie však prialo Bystričanom natoľko, že rozhodcovia kvôli prihrávke rukou gól neuznali. Vyzeralo to, že UMB tím odíde po prvej tretine do šatní s dvojgólovým náskokom. Nakoniec však inkasovali gól z hokejky Polívku.

Na začiatku druhej tretiny si domáci tím opäť vybojoval stratený náskok. Majling si vo výhodnom postavení pred bránkoviskom počkal na Kandrovú prihrávku spoza plzenskej bránky, z ktorej svojou priamou strelou vymietol pavučinu. Nasledujúce minúty prebiehal na ľadovej ploche napínavý súboj. Bystrickí hráči neustále napádali bránku súperov, ktorí sa pokúšali dobehnúť zameškané góly. Tento reťazec neúspešných gólových akcií pretrhol až Svoboda v 32. minúte. Svojou presnou strelou prestrelil bystrického brankára a premenil skóre na 3:2. Po zvyšok druhej tretiny sa Akademici pokúšali o vyrovnávajúci gól. Brankár domáceho tímu však vychytal každú zo striel, čím podporil svojich spoluhráčov do ďalšej tretiny.

V tretej tretine vytváral tím Plzne veľký tlak na domáce mužstvo. V 50. minúte sa hra presunula do obranného pásma UMB tímu. Akademici preverili bystrického brankára z každej strany. Puk sa pokúšali natlačiť do bránky cez jeho ľavý betón, no nakoniec sa zasekol medzi  korčuľou a ľavou žrďou bránky. Akademici po ďalšej neúspešnej snahe prešli na agresívnejšiu hru. UMB tím sa však nenechal zastrašiť a v 54. minúte si na striedačku poslali dva rýchle góly. O prvý gól sa zaslúžil Šeliga, ktorý využil brankárovu nepozornosť. Ďalší gól si na svoje konto po druhýkrát na tomto zápase pripísal Žáčik svojou strelou do ľavého horného rohu. UMB tím  pokračoval vo svojej gólovej kanonáde. Skóre tak uzavrel Majling v 59. minúte keď sa zo svojho pásma dostal do samostatného úniku a udelil plzenskej bránke posledný, šiesty gól.

Najbližší zápas odohrajú hokejisti UMB v nedeľu 30. októbra o 19.00 hod na ľade poľského klubu ACADEMY 1928 KTH Krynica – Zdrój.