Banskobystrickí hokejisti nadviazali na štvrtkovú suverénnu výhru, v úvodnom zápase štvrťfinálovej série s Novými Zámkami, tým najlepším možným spôsobom aj v piatok.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:0 (3:0, 3:0, 2:0) – stav série: 2:0

Góly: 2. Kubka (Lamper), 16. Kafka (Truchno, Kubka), 17. Surový (Wishart), 23. Surový (Sersen, Rosandič), 29. Hickmott (Buc, Rosandič), 30. Matoušek (Lamper, Bortňák), 46. Skalický (Higgs, Kafka), 59. Hickmott (Rosandič,  Surový). Zápas v B. Bystrici sledovalo 2 841 divákov.

Zostava HC ’05: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, M. Češík, Rosandič – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Truchno – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Bortňák, Matoušek.

Zostava HC Nové Zámky: Lundström (41. Chovan) – Sandgren, Drtina, Novotný, Denis Rehák, Makovský, Maier, Dominik Rehák, Tibenský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – McParland, Svoboda, Čaládi – Fábry, Lelkeš, Dubec

Tentokrát už pred vypredaným hľadiskom banskobystrického zimného štadióna zverenci Vladimíra Országha nedovolili hosťom nadviazať na ich svetlé momenty z prvého zápasu. Opraty duelu vzali do svojich rúk hneď od úvodu, keď sa už po minúte a dvadsiatich sekundách riadneho hracieho času radoval z otváracieho gólu stretnutia Branislav Kubka. Barani ďalej tlačili a ich snahy zbrzdilo akurát vylúčenie Carlssona v siedmej minúte, kedy sa na chvíľu iniciatívy chopili hostia. Zachytiť zápas sa im ale nepodarilo a potom už diktovali znovu tempo len domáci. Bacashihua bol navyše istotou poslednej záchrany vždy, keď to bolo potrebné. V 16. minúte Kafka a o necelých 60 sekúnd riadneho hracieho času aj Surový pridali rozhodujúce údery, ktoré naznačili, že piatkový zápas sa na ten štvrtkový bude výsledkovo ponášať.

Druhý štvrťfinálový zápas sa však od toho prvého predsa len odlišoval. Banskobystričania boli na puku istejší a Novozámčanom nedovoľovali už ani zďaleka toľko, čo vo štvrtok. Tí chybovali a v presilovkách nemali hráči HC ’05 problém zvyšovať stav na ukazovateli skóre. Lundströma dokonca vyhnali z bránky, no ani jeho náhradník Chovan nevyšiel naprázdno. Hostia sa síce snažili kontrovať, no po šesťdesiatich minútach sa skóre zastavilo na skvelých 8:0.

Séria bude teraz pokračovať v pondelok a v utorok v Nových Zámkoch. V prípade, že barani nadviažu na domáce zápasy, o týždeň v piatok sa už pod Urpínom ani nemusí hrať. Ak banskobystrickí hokejisti sériu vyhrajú, stretnú sa v semifinále pravdepodobne s jedným z dvojice Žilina – Zvolen. Play off pre tieto tímy sa začína v sobotu.