V dohrávke 26. kola Corgoň ligy hostila ôsma Banská Bystrica desiatu Žilinu. Menším favoritom boli domáci, ktorí predtým vyhrali v Ružomberku. Naopak šošoni z posledných piatich zápasov uhrali len štyri body a právom sa krčili v spodných vodách súťaže.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:1 (1:1)

Góly: 23. Střihavka, 67. Slančík, 70. Považanec, 85. Rejdovian – 42. Jurčo z pok. kopu. Zápas sledovalo 1340 divákov.

Zostava FK Dukla B. Bystrica: Boroš – S. Savič, Podstavek, P. Vajda, Nosko – Považanec, Chrien (61. Plavsič), Kliment, B. Ľupták – Střihavka (84. Rejdovian), Slančík (89. Šovčík)
Zostava MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Pečovský, J. Mihalík – Škvarka, Káčer, Lupčo (77. Guba) – Jelič (77. Hučko), William, Pavol Jurčo

Futbal- FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina, 14.04.2014, Banska BystricaPrvé dejstvo, ktoré bolo chudobné na gólové príležitosti, otvoril v 5. minúte Jan Kliment. Toho našiel prihrávkou do uličky Chrien a stredopoliar Dukly sa ocitol v blízkosti brankára Krnáča , avšak z výbornej pozície poslal loptu vysoko do nebies. V 20. minúte sa prakticky sám pred bránou ocitol Matej Jelič, no nečakal, že lopta sa k nemu odrazí a tak ju nedokázal spracovať. O tri minúty neskôr zahrával rohový kop Považanec a našiel hlavu Vajdu, ktorý hlavičkoval smerom na bránu. Gólman Krnáč mal problémy skrotiť neposednú loptu a tú dorazil do brány dobiedzajúci David Střihavka a svojim premiérovým gólom v červeno-bielom drese poslal domácich do vedenia. Nasledovalo niekoľko minút bez akejkoľvek šance na jednej či druhej strane. Bolo to však len ticho pred búrkou. V 41. minúte prišla vôbec prvá gólovka Žilinčanov. Lupčo našiel z priameho kopu hlavu de Oliveiru, ktorý mieril presne k ľavej žrdi, ale pohotový Boroš sa zaskvel, keď končekmi prstov vyrazil jeho strelu. Žlto-zelení pokračovali v akcii a v pokutovom území padol Pavol Jurčo po zákroku Noska. Hlavný rozhodca Ježík ukázal na biely bod a sám faulovaný Jurčo sa nepomýlil, keď prízemnou strelou k ľavej tyčke nedal bystrickému brankárovi veľkú nádej. Po prvej 45-minútovke tak svietil na svetelnej tabuli výsledok 1:1.

Futbal- FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina, 14.04.2014, Banska BystricaPrvá štvrťhodina druhého polčasu síce veľa vzruchu nepriniesla, ale celkovo druhá polovica zápasu bola oveľa úrodnejšia na gólové šance.  Až po hodine hry sa ozvalo duo Střihavka – Slančík. Český legionár sa predstavil v roli kreatívneho tvorcu finálnych prihrávok. Jednu takú adresoval Slančíkovi, ktorý v sklze trafil len do vybiehajúceho Krnáča, ktorý podržal svoj tím. Ubehlo pár sekúnd a na druhej strane dali o sebe vedieť aj šošoni. Jurčo to skúšal z prvej spoza šestnástky po peknej útočnej kombinácii, no jeho technická strela si napokon cestu medzi tri žrde nenašla. V týchto chvíľach hostia hýrili aktivitou, čo demonštroval prudkou ranou v 65. minúte Mihálik, ktorý ale namieril len do stredu brány. V 67. minúte po obrovských zmätkoch v obrane žilinského tímu sa dostal k zakončeniu voľný Fabián Slančík, ktorý mal dostatok času aby presne namieril a prízemnou strelou k žrdi opäť poslal vojakov do vedenia. Gólu predchádzala takmer minútová pasáž hry, v ktorej sa hostia nechali zatlačiť dobre napádajúcimi Bystričanmi a nakoniec sa Mihálik hral s loptou, až kým o ňu neprišiel a nebol potrestaný. Prešli len tri minúty a na svete bol tretí gól v sieti Krnáča. Znovu prekvital žilinský celok neistotou v zadných radoch. Najmä Pečovský váhal pred bránou s odkopom, čo využil Jakub Považanec, ktorý ho o loptu obral a prestrelil súperovho brankára. Ten sa zapotil o ďalšie tri minúty, pretože opäť úradoval Považanec. Krnáč si s jeho strelou k ľavej tyčke dal pozor. V závere sa zverenci Adriana Guľu nadychovali k finálnemu tlaku, z ktorého plynul aj krásny pokus Škvarku asi z 20-tich metrov. Ten v 79. minúte len tesne minul bránu, Boroš by nemal šancu zasiahnuť. Definitívu však stanovil v 85. minúte Jozef Rejdovian po necelých troch minútach, ktoré strávil na ihrisku. Na konečných 4:1 upravil, keď mu loptu naservíroval z ľavej strany ako na zlatom podnose Savič a do prázdnej brány už nemal problém skórovať. Dukla tak zvíťazila aj do tretice, tentokrát doma nad Žilinou 4:1.

Najbližšie pocestujú vojaci do Zlatých Moraviec, kde sa stretnú s domácim Vionom. Duel je naplánovaný na nedeľu 20. apríla o 18.30 hod.