Po odobratí troch bodov kvôli ekonomickým pozdlžnostiam bolo jasné, že budúci rok sa v Banskej Bystrici najvyššia slovenská súťaž hrať nebude. Hráči Dukly však chceli pred vlastnými fanúšikmi zabojovať za klub a za seba.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Gól: 45. Van Kessel. ŽK: Šovčík – Madu, Šemrinec. Zápas sledovalo 483 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Gálik, Vajda, Had, Savič – Kapor – Willwéber (57. Šovčík), Rejdovian (57. Fajčík), Faško, Snitka (72. Hric) – Polievka

Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu – Lobotka – Guba (67. Mondek), Bero, Rabiu (61. Koolwijk), Van Kessel – Jairo (80. Kleščík)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin - 19.05.2015 - Banska BystricaNa Štiavničkách sa počas dlhej doby nič nedialo, hral sa nezáživný medzišestnástkový futbal. Prvá poriadna šanca prišla až na hranici druhej polovice prvého polčasu. Vypracovali si ju Trenčania, keď Lobotka našiel zo štandardky hlavu Bera, ale ten hlavičkoval len do stredu brány pripraveného Boroša. V 29. minúte po rohovom kope Rabiu narobil zmätky nepodareným odkopom Willwéber a mal šťastie, že Jairo jeho chybu nepotrestal. V 33. minúte prišla prvá strela medzi tri žrde od červeno-bielych, ktorá odštartovala vyše desať minút, počas ktorých sa na trávniku konečne niečo dialo. K ľavej tyči mieril spoza pokutového územia Snitka a Šemrinec proti pomerne nevýraznej strele nemal problém zasiahnuť. Už o štyri minúty na to sa Dukla mohla dostať do vedenia. Milimetrový center z ľavej strany adresoval Savič na spoluhráča Rejdoviana a ten hlavou len tesne minul vzdialenejšiu ľavú žrď. O minútu na druhej strane pálil po odrazenej lopte Madu a kapitán domácich Boroš mal čo robiť aby si s jeho pokusom poradil. V 41. minúte vyslal jedovatú strelu na bystrického brankára Guba a skúšal to aj na druhýkrát, ale tesne minul. V poslednej minúte prvého polčasu sa oprel do lopty z vyše 20-tich metrov Van Kessel a na jeho razantnú a presnú prízemnú strelu k ľavej tyči nemal Boroš nárok. Klasický gól do šatne znamenal polčasové vedenie trenčianskeho AS 0:1.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin - 19.05.2015 - Banska BystricaUž v úvodnej minúte druhého dejstva hlavičkoval po štandardke Faška nad bránu Vajda. Tým predznamenal pre divákov nasledujúcu atraktívnejšiu 45-minútovku než bola tá prvá. V 63. minúte to z uhla skúšal Jairo, Boroš mal čo robiť aby jeho pokus zlikvidoval. Trenčín mal viac z hry, o pár sekúnd po Jairovej šanci to z veľkej vzdialenosti vyskúšal strelec prvého presného zásahu Van Kessel, lopta presvišťala pár čísel nad brvnom. Vzrušujúce momenty pokračovali, o minútu na to prenikajúceho Šovčíka, ktorý nebol na trávniku ani desať minút, fauloval brankár Šemrinec. Loptu si na biely bod postavil Vajda, ale strelou k ľavej tyči neuspel. Šemrinec ako správny kapitán napravil svoju chybu a vychytal ho. Na trávnik sa v 62. minúte dostal Koolwijk a svoju techniku predviedol po dvadsiatich minútach, keď sa pohral vo vnútri šestnástky s bystrickými hráčmi a následne vystrelil pár len centimetrov nad bránu. O ďalšie štyri minúty, keď bežala 86. minúta, strieľal vonkajším priehlavkom. Jeho výstavný projektil mieriaci pod hornú žrď narobil Borošovi poriadne starosti. V závere sa nedalo uprieť snahu Dukle, ale do príležitostí sa dostávala len sporadicky, hosťom sa darilo kontrolovať priebeh hry. Azda najväčšiu mal Šovčík po rohovom kope Faška na prednú žrď, ale prudkou hlavičkou netrafil priestor Šemrincovej svätyne. Na viac sa už červeno-bieli nezmohli a stratili aj teoretickú šancu na záchranu. Trenčín po zisku troch bodov urobil naopak veľký krok k zisku titulu.

V sobotu pocestujú hráči Banskej Bystrice do Trnavy, kde sa stretnú s miestnym Spartakom. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.15 hod.