Tunajší cyklistický maratón, ktorý bol tentokrát zaradený už aj do medzinárodného kalendára cestných maratónov UCI, ovládal v medzinárodnej konkurencii najúspešnejší cyklista nášho regiónu Martin Haring.

Tour de volcano Polana cyklistika cyklo Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Martin Haring pri príjazde do cieľa.

Cyklistický klub Banská Bystrica v spolupráci s mestom a samosprávnym krajom usporiadal v nedeľu už štvrtý ročník cyklistického hobby podujatia Tour de Volcano Poľana – Memoriál Ľubomíra Kundratu. Aj tento rok bol štart a cieľ pretekov na Mičinskej ulici v Banskej Bystrici, odkiaľ pretekári smerovali do Brezna,  následne prešli cez Čierny Balog do regiónu Podpoľania a cez Očovú sa vrátili späť pod Urpín. Dĺžka trasy preteku dosiahla celkom takmer 133 kilometrov.

Siedmy pretekár minulotýždňových Majstrovstiev Slovenska Martin Haring, ktorý v Žiline za Petrom Saganom zaostal o minútu a 37 sekúnd, nenašiel na tunajšom preteku premožiteľa. Reprezentant domáceho kontinentálneho tímu CK Banská Bystrica zvíťazil časom 3:37:52. Druhý prišiel do cieľa David Dvorský z českého tímu Whirpool Author, ktorý za Haringom zaostal o 27 sekúnd. Dobrú formu ale potvrdil aj ďalší pretekár CK Banská Bystrica Jozef Palčák, dvanásty na tohtoročných majstrovstvách Slovenska, ktorý skončil piaty. Za Haringom ale zaostal o 3 minúty aj štrnásť sekúnd. Medzi ženami zvíťazila Tatiana Jasenková.V starších vekových kategóriách mužov dominovali Tomasz Dudziak (nad 30 rokov), Miroslav Novák (nad 40 rokov), Dušan Vlach (nad 50 rokov)a Ladislav Logauer (nad 60 rokov).