V rámci 18. kola Tipsport ligy zavítali pod Urpín hokejisti Popradu. Tí už v tejto sezóne baranov porazili a na úradujúceho majstra si verili aj tentokrát.

Úvodné dejstvo prinieslo atraktívny hokej so štyrmi gólmi. Kamzíci začali zápas lepšie, keď po štyroch minútach viedli 2:0. Najprv využil chybu obrancu Sedláka Abdul a následne sa nevýraznou strelou z pravej strany predsadil aj Mlynarovič. Domáci boli v šoku a tréner Országh si vyžiadal oddychový čas. Ten zabral, pretože už v 6. minúte Češíkovu strelu tečoval za chrbát Ivanova Gabor. Obidve mužstvá mali viaceré možnosti na skórovanie, no ujala sa len jediná.  Mário Lunter strelou z medzikružia 46-sekúnd pred sirénou vyrovnal na 2:2.

Obrat mohol dokonať v 25. minúte Bartánus, no zblízka neuspel. Udreli hostia, ktorí využili šťastný odraz puku od mantinelu a Šitikov vrátil kamzíkov späť na koňa. Popradčania boli aktívnejší a pôsobili živšie. Ich snahu mohol gólovo premeniť v 34. minúte Štrauch, ktorý však stroskotal na výbornom Lassilovi. V závere mal vyrovnávajúci gól na hokejke Lunter, tomu však nájazd v oslabení zneškodnil brankár Popradu Ivanov.

Úradujúci majster sa hneď od začiatku tretej tretiny pustil do svojho súpera, no bez efektu. Prišla ďalšia zbytočná chyba, keď Lamperovi ušiel puk a hostia v prečíslení zásluhou Bondru navýšili svoj náskok už na 4:2. O 53-sekúnd bolo pre Banskobystričanov ešte horšie, pretože nahodený puk Svitanu od mantinelu skončil až v sieti. Barani však nezložili zbrane. V  57. minúte vykresal iskierku nádeje kapitán Tomáš Surový. Domáci následne dostali výhodu presilovej hry, pri ktorej aj odvolali brankára Lassilu. V situácii šiestich proti štyrom síce neskórovali, no Hohmannovi sa 37-sekúnd pred koncom podarilo pretlačiť puk za Ivanov chrbát. Viac však už zverenci trénera Országha nestihli a Popradu podľahli 4:5.

Tipsport liga – 18. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

Góly: 6. Gabor (Češík), 20. M. Lunter (Faille, T. Surový), 57. T. Surový (Faille, Gélinas), 60. Hohmann (M. Lunter, Bartánus) – 2. Abdul (D. Bondra, Vartovník), 4. Mlynarovič (Svitana), 26. Šitikov (Ježek), 47. D. Bondra (Vartovník), 48. Svitana (Štrauch). Zápas sledovalo 2321 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Gründling, Mihálik, A. Sedlák, J. Brejčák, Gélinas – Faille, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Lamper, Češík, Gabor – Róth, P. Valent, Belluš

Zostava HK Poprad: A. Ivanov – I. Davydov, Ježek, Jáchym, Krempaský, McDowell, Dinda, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Majdan, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Šitikov

Šancu na reparát majú barani v nedeľu 5. novembra, keď o 16.00 hod privítajú hokejistov Nitry.