Domáce prostredie je v tejto sezóne pre oboch súperov v najväčšom hokejovom derby na Slovensku zdá sa prekliate. V doterajších štyroch súbojoch Zvolena a Banskej Bystrice nedokázal ani raz zvíťaziť domáci tím. Pred piatkovým duelom pod Urpínom boli barani odhodlaní túto kliatbu prelomiť. Dopomôcť im k tomu malo aj vypredané hľadisko.

HC´05 iClinic Banská Bystrica – HKm Zvolen 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)

Góly: 4. Matoušek, 19. Tománek – 11. P. Zuzin (F. Fekiač, Žilka), 18. L. Jurík (Andersons), 20. L. Jurík (Škvaridlo, Semorád), 32. Andersons (Krejčí, L. Jurík), 32. J. Jurík (Mráz), 34. Semorád (L. Jurík, Andersons). Zápas sledovalo 2841 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Pujacs, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Petran, Roussel, Čížek, Sandgren – Tománek, Zigo, Majdan – Lunter, Bast, Lucenius – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ferleťák, Surový, Ambroz

Zostava HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač, Sloboda – Obdržálek, Brabenec, Puliš – Semorád, L. Jurík, Škvaridlo – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Žilka, Klíma, P. Zuzin

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKm Zvolen - 05.02.2016 - Banská Bystrica

Pre domácich hokejistov, v ktorých zostave sa po opletačkách súvisiacich s predĺžením kontraktu konečne objavil aj Tomáš Zigo, začal zápas ideálne. Už vo štvrtej minúte prekvapil Baroša neveľmi prudkou strelou Matoušek a poslal baranov do vedenia. Zveľadiť ho mohol následne Zigo, ktorý z bezprostrednej blízkosti nedokázal prestreliť zvolenského brankára. V jedenástej minúte prenikol do obranného pásma domácich po pravej strane Fekiač a prihral puk pred bránkovisko, kde obrana nedokázala zabrániť Zuzinovi v pohotovom zakončení – 1:1. O sedem minút neskôr už Zvolen viedol, keď sa počas presilovej hry dostal do samostatného úniku Lukáš Jurík a trafil puk presne medzi nohy Bacashihuu. Minútu pred koncom úvodného dejstva síce stihol odpovedať rovnakým spôsobom rýchly Tománek, ale do šatní predsa len odchádzali spokojnejší hostia. Záverečný útočný tlak Zvolenčanov pretavil do druhého úspešného zásahu po Škvaridlovej prihrávke znovu Lukáš Jurík.

Druhá časť hry sa niesla v znamení zveľaďovania zvolenského náskoku. Banskobystričania v nej doplatili hlavne na nedisciplinovanosť a nevyužívanie šancí. Tie najväčšie spálili v dvadsiatej siedmej minúte Majdan, Lucenius a Bast. V tridsiatej druhej minúte Zvolen opäť využil presilovú hru, keď Andersons švihom napálil puk na Bacashihuu, ktorý mal zakrytý výhľad. O niekoľko sekúnd neskôr inkasovali barani znovu. S Mrázovou strelou si ešte banskobystrický gólman poradil, na následnú dorážku Juraja Juríka už ale nemal nárok a porúčal sa s bránky. Aj Bacashihuov náhradník Corbeil si čisté konto udržal len necelé dve minúty. V ďalšej z radu presilových hier Zvolena sa dostal do úniku Lukáš Jurík a ideálne naservíroval puk Semorádovi, ktorý bez problémov zvýšil na 6:2 pre hostí.

S katastrofálnym vývojom zápasu Banskobystričania v poslednom dejstve už nič neurobili. V štyridsiatej druhej minúte si s Lamperovou príležitosťou poradil Baroš, v podobnej situácii neuspel pred zvolenským gólmanom ani Bast štyri minúty pred koncom. Hostia si bez väčších problémov udržiavali nadobudnutý náskok a svojho súpera takmer k ničomu nepúšťali. Divákov na vypredanom zimnom štadióne tak zahriali aspoň záverečné šarvátky, po ktorých sa na trestnú lavicu porúčali Lucenius so Slobodom a Ďatelinka so Semorádom. Na výslednom stave 2:6 sa do záverečnej sirény už nič nezmenilo.

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrajú barani v nedeľu 7. februára na ľade Nitry. Začiatok je stanovený na 17.00 hod.