Hokejisti Banskej Bystrice ťahali pred zápasom s Novými Zámkami desaťzápasovú víťaznú šnúru a išli za titulom víťaza v základnej časti. V rámci 51. kola zavítali pod Urpín Nové Zámky, ktoré tuho bojovali o play off. Body tak potrebovali získať aj z horúcej pôdy lídra súťaže.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Mikron Nové Zámky 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Góly: 8. T. Surový (M. Rosandič, Maione), 11. T. Surový (Maione, Hickmott), 15. Kafka (Bortňák, M. Lunter), 41. Matoušek – 5. Denis Rehák, 14. Kučkin, 56. Sandgren (Svoboda, Denis Rehák). Zápas sledovalo 2343 divákov

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Gründling, M. Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Lamper, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, M. Lunter – Handzuš, Higgs, Skalický

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Š. Novotný, Hujsa – Čaládi, J. Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Prvá dvadsaťminútovka pripravila prítomným fanúšikom gólové hody. Na úvodný presný zásah sa čakalo do 5. minúty. Hosťujúci obranca Rehák nahodil puk na Bacashihuu a jeho pokus skončil až v bráne. Barani odpovedali gólom v presilovej hre. S Rosandičovou strelou si ešte Lundström poradil, ale na dorážku Surového už bol prikrátky. Domáci boli aktívni a tlačili sa smerom dopredu. Odmenou im bola situácia z 11. minúty, keď Maione našiel Surového a banskobystrický kapitán strelou z prvej prestrelil Lundstöma. Nové Zámky odpovedali rovnakou mincou. V 14. minúte sa do brejku dostal Kučkin a strelou švihom z pravej strany vyrovnal. Posledné slovo v prvej časti však opäť patrilo zverencom trénera Országha. Bortňák perfektne našiel voľného Kafku a ten strelou do horného rohu prinavrátil vedenie na stranu Banskej Bystrice.

Ak sa diváci tešili na pokračovanie gólovej prestrelky aj v druhej časti, museli byť sklamaní. Šancí bolo na obidvoch stranách ako maku, avšak brankári Bacashihua a Lundström nedovolili prekĺznuť ani jednému puku za svoj chrbát. Hosťujúci brankár sa zapotil najmä pri príležitosti Bortňáka z 24. minúty. Na druhej strane si musel dávať domáci gólman pozor pri zakončeniach McParlanda, ktorého efektívne vychytal, či dorážkach Novotného a Cardwella.

Istotu a pokoj na domáce hokejky dal gól Tomáša Matouška zo začiatku tretieho dejstva. Ten ťažil z nedorozumenia Maiera s Lundströmom a domáci útočník už nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. O pár minút mohli barani viesť už o dva góly, to by však musel Surový využiť svoju veľkú šancu zblízka. Hosťom sa duel podarilo zdramatizovať v 56. minúte. Nevýraznú strelu Svobodu tečoval bývalý obranca Banskej Bystrice Sandgrén a znížil náskok domácich na jeden gól. V závere mohol najprv vyrovnať Sandgrén, no proti Bacashihuovi nepochodil. Na druhej strane neuspel ani Surový, ktorý trafil iba žŕdku a odmietol tak hetrik. Banská Bystrica tak napokon zvíťazila aj po jedenásty krát v rade, Nové Zámky doma zdolala 4:3.

Už zajtra v pondelok 6. marca je pod Urpínom naplánovaná dohrávka 49. kola s Martinom. Začiatok zápasu je stanovený na 17.30 hod.