Piaty zápas štvrťfinálovej série medzi Banskou Bystricou a Novými Zámkami mohol rozhodnúť o druhom postupujúcom do semifinále. Po Nitre boli blízko k postupu aj barani a pred vlastnými fanúšikmi si nič iné ako ukončenie série nepripúšťali.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Mikron Nové Zámky 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) – B. Bystrica postúpila 4:1 na zápasy

Góly: 23. Rosandič (Higgs, Handzuš), 30. Lamper (Carlsson), 39. Buc (Carlsson, Wishart), 45. Handzuš (Skalický, Higgs), 56. Handzuš (Higgs, Skalický) – 44. Paulovič (Kučkin, McParland). Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, Sersen, Carlsson, Wishart, Sedlák, Rosandič, Gründling – Lamper, Češík, Bortňák – Buc, Surový, Hickmott – Skalický, Higgs, Handzuš – Kafka, Zigo, Truchno

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Sandgren, Hudec, Denis Rehák, Maier – Kučkin, Novotný, Dubec – Čaládi, Dom. Rehák, Paulovič – Saarinen, Kytnár, Fábry – McParland, Lelkeš, Tibenský

Barani nastúpili do tohto zápasu bez zraneného obrancu Mathewa Maioneho. Napriek streleckej prevahe (19:5) nedokázali domáci hokejisti v prvej dvadsaťminútovke prekonať dobre chytajúceho Lundströma. Švédsky gólman hostí sa zapotil najmä pri šanciach Češíka s Bortňákom, ktorý nebezpečne dorážali a následne aj so strelou Ziga spred bránkoviska. Na druhej strane mal najväčšiu šancu Kučkin, v 11. minúte z ideálnej pozície nedokázal namieriť presne. Do šatní sa teda odchádzalo za bezgólového stavu.

To sa zmenilo v 23. minúte. Domáci obranca Rosandič vypálil od modrej a jeho strela skončila až v bráne. Tlak baranov začal narastať a s ním prichádzali aj gólové príležitosti. Najprv neuspel v presilovke Surový, po ňom na Lundströmovi stroskotal Zigo. Druhý upokojujúci gól na domácu stranu pridal v polovici stretnutia presnou strelou do horného rohu Lamper. Banskobystričania boli pri chuti a jasne dominovali. Nové Zámky počas tejto časti vystrelili iba dvakrát a boli zrelí na uterák. Tretí kúsok do hosťujúcej svätyne pridal dve minúty pred klaksónom z brejku Dávid Buc.

Tréner Nových Zámkov Štefan Mikeš prehovoril po druhej tretine svojím zverencom do duše a hostia nastúpili do záverečnej časti ako vymenení. Tí dokázali duel v 44. minúte zdramatizovať, keď strelu Novotného poslal za chrbát Bacashihuu Paulovič. Hokejisti spod Urpína bleskovo odpovedali. O 16 sekúnd vrátil baranom trojgólové vedenie aj s prispením Cardwella Michal Hanzduš. Po menšej šarvátke sa zápas už len dohrával. Domáci ešte dokázali potešiť svojich priaznivcov a v 56. minúte navýšili svoje skóre, keď Higgs výborne našiel Handzuša a ten už nemal problém skórovať. Banská Bystrica v piatom zápase porazila Nové Zámky 5:1, zvíťazila v sérii 4:1 a postúpila do semifinále.