Na banskobystrických Štiavničkách sa tento víkend konali Majstrovstvá Slovenska v atletike. Muži i ženy súťažili o čo najlepšie umiestnenia v dvanástich disciplínach.

MS v Atletike - 12.07.2014 - Banska BystricaO otvorenie 67. ročníka majstrovstiev republiky sa  postaral Banskobystričan a súčasný minister školstva SR Peter Pellegrini. Ten s radosťou sledoval výkon kladivárky Martiny Hrašnovej. Pretekárka VSČ Dukla Banská Bystrica hodila v tretej sérii 75,27 m, čím si vybojovala svoj deviaty titul majsterky SR. Týmto výkonom sa však 31-ročná Banskobystričanka posunula v tohtoročných európskych tabuľkách na vynikajúcu tretiu priečku.

Naopak, nedarilo sa ďalšej pretekárke VSČ Dukla Banská Bystrica Danke Velďákovej. Trojskokanka síce výkonom 13,75 m vyhrala svoju disciplínu, avšak potrebný limit 13,95 m na majstrovstvá Európy nedosiahla.

Z ostatných kategórií najviac zaujal Viliam Papšo. Pretekár obliekajúci dres VSČ Dukla vyhral disciplínu 110 metrov s prekážkami s časom 13,94 sekúnd. V tej istej kategórii skončil na peknom treťom mieste ďalší domáci účastník Marek Vicáň. Ten zaostal za svojim kolegom o jednu sekundu. V ženskej disciplíne 100 metrov s prekážkami si vybojovala druhé miesto Claudia Hladíková (VSČ Dukla Banská Bystrica) s výsledným časom 14,16 s.