Po utorňajšej dohrávke sa barani vrátili na prvé miesto. Svoju pozíciu chceli potvrdiť aj s nováčikom súťaže z Liptovského Mikuláša. Banskobystričania zvíťazili vo všetkých štyroch vzájomných stretnutiach v tejto sezóne a nič iné ako zisk troch bodov si nepripúšťali ani tentoraz.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vs. MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo), 5. Andrisík (Tamáši), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. I. Ďatelinka (Truchno), 54. I. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) – 40. Vybíral (M. Šiška, Cibák). Zápas sledovalo 2225 divákov

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – V. Mihálik, Maione, Matuškin, Gründling, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Truchno, Zigo, Kafka – Lamper, Bortňák, Matoušek – Belluš, Tamáši, Andrisík

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Durný (5. Križan) – M. Šiška, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, Oravec, Kadlubiak – Vybíral, Cibák, A. Laco – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Stümpel, Števuliak – Oško, Piatka, Lištiak

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHk 32 Liptovsky Mikulas - 27.01.2017 - Banska Bystrica

Už úvodné minúty naznačili, kto bude v tomto dueli pánom. Po 43 sekundách mohol otvoriť skóre domáci Surový, ale jeho únik zlikvidoval Durný. Aktivita baranov však pokračovala a vyústila v 5. minúte. V presilovej hre Maione nabil Kafkovi a ten delovkou z prvej prepálil Durného. O dvadsať sekúnd bol banskobystrický zimák opäť na nohách. Martin Andrisík strelou spomedzi kruhov vymietol ľavý horný roh a poslal Durného na striedačku. Toho nahradil Križan, ktorý si udržal čisté konto len do 15. minúty. K odrazenému puku sa dostal Kafka a ten našiel voľné miesto medzi presúvajúcim sa Križanom a jeho pravou žŕdkou, čím zvýšil náskok Bystričanov už na 3:0. A to mohli domáci vyhrávať aj väčším rozdielom, ak by svoje príležitosti premenili Ďatelinka či Tamáši.

V druhom dejstve barani zmiernili tempo, no stále kontrolovali priebeh zápasu. Veľkú šancu na navýšenie gólového filmu zápasu mal domáci Zigo, ale peknú akciu s Kafkom nezakončil ideálne. Postupom času sa začali ozývať aj Liptáci. Kanadského legionára v bráne Banskej Bystrice Lawsona zamestnali šance Krišku či Cibáka. Hostia za zvýšenú aktivitu nakoniec boli odmenení. Necelú minútu pred koncom druhej časti vystrelil od modrej Šiška a jeho tečovaný pokus nakoniec skončil za Lawsonom. Šťastným strelcom bol Vladimír Vybíral.

Banská Bystrica v tretej tretine však nedovolila žiadnu drámu a od začiatku vyvinula na súpera veľký tlak. Náskok baranov mohli postupne navýšiť Bortňák, Ďatelinka a Kafka, ani jeden však nedokázal nájsť recept na hosťujúceho gólmana. Podarilo sa to až na štvrtý pokus Ivanovi Ďatelinkovi, ktorý krásnym blafákom nedal Križanovi šancu. Gólové príležitosti Bystričanov pokračovali. Najprv si vylámal zuby na Križanovi Surový a po ňom aj Trukhno a Hickmott. A keď bol už hosťujúci gólman prekonaný, tak mu pohohla konštrukcia brány, ako v prípade strely Andrisíka z 52. minúty. Nakoniec sa domáci priaznivci dočkali ešte dvoch presných zásahov. V 54. minúte vyrazenú strelu Belluša poslal do siete Ďatelinka a o necelé dve minúty neskôr Lamper naservíroval puk ako na podnose Bortňákovi a ten už nemohol nedať. Zverenci trénera Országha nedali Liptákom šancu a po výsledku 6:1 predĺžili svoju šnúru víťazstiev na číslo tri.

Povedali po zápase:

Róbert Spišák (tréner L. Mikuláša): „Nezačali sme dobre a rýchlo sme dostali dva góly. Museli sme spomaliť hru a upokojiť hráčov. V druhej tretine sa nám podarilo vrátiť do zápasu herne aj gólovo. Žiaľ, v tretej časti sme už nedokázali v tom pokračovať. Súper hru kontroloval a zaslúžene zvíťazil.“

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Po prvej tretine sme sa akoby uspokojili s náskokom a druhá časť bola z našej strany profesorská. Strácali sme puky, prestali sme korčuľovať a upustili sme od našej hry. V treťom dejstve sme sa opäť vrátili k našej hre a bolo to cítiť. Boli sme hladní po góloch, tlačili sme sa do brány a pridali sme ďalšie tri presné zásahy.“

Petr Kafka (útočník B. Bystrice, dnes 2+0): „My sa škriabeme herne nahor a v prvej tretine sme to potvrdili. Potom prišiel na nás útlm a súpera sme vrátili do hry. Cez prestávku sme si však v šatni k tomu niečo povedali a v tretej časti sme opäť začali hrať našu hru. Bolo vidieť, že súper na nás dnes jednoducho nestačil. Už keď to bolo rozhodnuté, tak som sa snažil pridať aj tretí gól a zaknihovať hetrik, bohužiaľ, ďalšie šance som nepremenil.“

Najbližšie sa barani predstavia v piatok 3. februára, keď na domácom ľade privítajú Duklu Trenčín. Úvodné buly je stanovené na 17.30 hod.