Paluba Žiar nad Hronom v súboji o druhé miesto v I. lige vyzvala One Taxi. V rovnakom súboji o druhú priečku v II. lige sa pobili vo forme hrajúci Foresters so Stars. Prinášame kompletný sumár zápasov aj s fotogalériou.

I. BBHbL – dohrávka 4. kola

Hbk One Taxi vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

G: Gutmann, Babic – Lunter 2, Nemec, Milčík, Pač, Heckl, Hanus

Strely na bránu: 28:31. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Kočvara – Lunter

V dohrávke 4. kola otvoril skóre Lunter efektnou strelou z otočky a Paluba sa ujala vedenia. Taxikári skórovali až druhej tretine, keď Gutmann prestrelil Michalejeho. Žiar bol však aktívnejší a drámu nedopustil. Po výhre 7:2 sa posunul v tabuľke na druhé miesto práve pred One Taxi.

II. BBHbL – 16. kolo

Hbk Tigers vs. Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

G: Čulík – Sila 3

Strely na bránu: 20:11. Vylúčenia: 2:3. Hviezdy zápasu: Čulík – Sila

V zápase boli Tigers síce aktívnejší, no neefektívny. Serafins rozhodli zápas v druhej tretine počas presilových hier. Skórovali v  dvoch svojich a dokonca aj počas oslabenia. O všetky presné zásahy sa postaral muž zápasu Sila. Tigers síce v tretej tretiny zatlačili, Liptákov však podržal skúsený Števák.

Hbk Foresters vs. Hbk Stars 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

G: Chudý 3, Červenka, Líška- Murňák, Leško

Strely na bránu: 27:21. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Chudý – Kočvara

V súboji tímov, ktoré posledné týždne nabrali výbornú formu, začali aktívnejšie drevorubači a prestrieľali Stars dvojnásobne. Za Kočvarov chrbát prešli štyri strely. V druhej tretine zatlačili Stars a Leško s Murňákom znížili. To však nestačilo, Chudého hetrik udržal Forestrov v bezpečnom vedení. V tretej tretine sa stav nezmenil a tak čierny kôň súťaže Foresters berú ďalší skalp, ktorý ich vyšvihol už na druhé miesto.

Hbk Medveď Motyčky vs. Hbk Panthers 0:10 (0:6, 0:2, 0:2)

G: Šebeň 3, Bouhaodane 3, Blahovský, Ďuriš, Gonda, Slančík

Strely na bránu: 6:28. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Holbus – Bouhaodane

Panthers sa po sérii prehier potrebovali nakopnúť a Medvede z Motyčiek im to dopriali. Panteri na svojho súpera vybehli zhurta, keď už v po prvej tretine viedli 6:0. V ďalších dvoch tretinách začali Motyčky pozornejšie brániť a rozchytal sa aj brankár Holbus, to však bolo neskoro a Panthers berú potrebné body všetkými desiatimi.

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Autos BB 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)

G: Fichna – Žiak 4, Pilný 3, Slávik

Strely na bránu: 20:31. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Daxner – Žiak

V poslednom zápase dňa líder tabuľky Autos zvíťazil nad Vikingami. Od úvodu duelu udávala tempo dvojica Pilný – Žiak, ktorí boli pri každom góle Autos. Vikingovia zabrali až v poslednej tretine, v ktorej dokonca svojho súpera prestrieľali. Presadil sa však len Fichna gólom v presilovej hre. Autos potvrdili úlohu favorita a udržujú si mierny náskok pred svojimi prenasledovateľmi.