Hokejbalové dianie sa nezastavilo ani počas uplynulého víkendu. Ten priniesol niekoľko zaujímavých súbojov, ktoré vám priblížime v pravidelnom sumári.

1. BBHbL – 5. kolo

Hbk Spartans – Hbk One Taxi 3:9 (1:3, 2:2, 0:4)

Góly: Petro 2, Nemček – Michálek 4, Tomaška 2, Záhoran, Ondreička, Babic

Hviezdy zápasu: Petro – Michálek, Strely na bránu: 24:31

Zápas začal svižným tempom a tlakom One Taxi a už v štvrtej minúte otvoril skóre Tomaška. V 6-tej a 8. minúte sa k nemu pridal Michálek. Spartans korigovali na 1:3 gólom Petra. V druhej tretine pokračoval Hbk One Taxi s nátlakovou hrou, o ktorú sa postaral hlavne jeho prvý útok. Spartans však dokázal odpovedať dvomi gólmi a znížiť náskok súpera. Do záverečnej tretiny tak nastúpili s celkom priaznivým skóre. Iného názoru bol však Babicov útok, keď za necelé tri minúty poslal za Žilkov chrbát štyri loptičky a zrazu bolo vymaľované. Spartans sa následne zamerali na defenzívu a aj so šťastím v tomto zápase bohatom na strelecké pokusy sa skóre už nezmenilo.

Hbk Demons Hliník nad Hronom – Hbk Worms 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: Kršiak, Ivanec – R. Čierny 5

Hviezdy zápasu: Ivanec – Čierny, Strely na bránu: 25:21

Tento zápas by sa dal nazvať zápasom jedného muža. Rasťo Čierny sa totiž postaral o všetkých päť gólov Worms. Demons si chceli napraviť chuť po prehre v minulom kole, boli aj strelecky aktívnejší, avšak nedokázali svoj tlak premeniť. Naďalej tak ostávajú jediným tímom bez výhry.

2. BBHbL – 5. kolo

Hbk Stars – Šk Medveď Motyčky 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: Mirilovič, M. Koppa, Holinec, Bobok – M. Bulla

Hviezdy zápasu: M. Koppa – M. Bulla, Strely na bránu: 18:9

Hokejbal - BBHBU - 25.09.2016 - Banska Bystrica

Hneď v úvode zápasu, už v 38-mej sekunde, sa presadil svojim prvým gólom v aktuálnom ročníku Mirilovič a vzápätí sa pridal Koppa. Ako jediný sa za Motyčky presadil Marek Bulla v piatej minúte. Stars zápas nevyšiel podľa predstáv, nedokázali využiť množstvo ponúknutých presiloviek a trápili sa aj strelecky. V tretej časti hry Motyčky hru vyrovnali, ale gólman Kočvara podržal Stars, ktorým to stačilo na zisk troch bodov.

Hbk Autos BB – Hbk Tigers 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)

Góly: Gondáš 3, Betka, Danko, Michálek, Moravčík, Žiak – D. Krajči

Hviezdy zápasu: Gondáš – Farbiak, Strely na bránu: 33:6

Favorit zápasu Autos BB nemal veľký problém s Tigers, keď si už v prvej tretine vytvoril trojgólový náskok. Druhá tretina priniesla vyrovnanejší hokejbal a v tretej tretine sa Autos zase rozbehol naplno a pripísalo si tak hladké víťazstvo.

Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná – Kremnica Wolves 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: P. Jaraba 2, Michal Veselovský – Bitala 2, Sekereš, Záhorec

Hviezdy zápasu: Jaraba – Bitala, Strely na bránu: 18:20

Líder tabuľky to s Liptákmi vôbec nemal ľahké, po bezgólovej prvej tretine sa vedenia ujali Serafins presným zásahom Michala Veselovského. V ôsmej minúte prostrednej časti vyrovnával Dubravský a presne minútu na to poslal Bitala Kremnicu do vedenia. Tá napokon šla do záverečnej pasáže hry s jednogólovým náskokom. P. Jaraba vyrovnával v ôsmej minúte poslednej tretiny a zakopnutie favorita bolo na dosah. V čase 14:10 strelou z otočky takmer od červenej čiary prekvapil brankára Hubu Záhorec a spasil v hodine dvanástej kremnických vlkov. Tí sa tak udržali na čele ligového pelotónu.

Hbk Viking Warriors – Hbk Foresters 1:2 po s.n. (0:0, 0:1, 1:0)

Góly: Pavol Oravkin – Žitňan

Hviezdy zápasu: D. Slašťan – Prochádzka, Strely na bránu: 14:12

Futbalový výsledok a rozuzlenie až po nájazdoch priniesol zápas Drevorubačov a Vikingov. Foresters boli bližšie k výhre po góle Žitňana, ale na jeho trefu nik iný nenadviazal a po vyrovnávajúcom góle kapitána Pavla Oravkina nasledovala lotéria v podobe samostatných nájazdov. V nej sa presadil len Považan. Foresters si tak opäť pripísali výhru po nájazdoch.