Kúpele Sliač a ich okolie hostili už ôsmy ročník bežeckého podujatia – Beh sliačskym chotárom, na ktorého štart sa postavili zhruba štyri stovky pretekárov.

BBO_3386Pripravené boli tri trate. Rekreační bežci si mohli zabehnúť dvojkilometrovú trať, ktorú najrýchlejšie, už za 6 minút a 28 sekúnd, zabehol mladík Lukáš Muha z atletického klubu v Žiari nad Hronom. Pre staršie vekové kategórie mužov a ženy bola určená osem kilometrová trať. Práve reprezentantka nežnejšieho pohlavia z Marathon BB Teamu – Lucia Kamenská, bola na tejto trati najrýchlejšia, keď ju zdolala za 34 minút a 55 sekúnd. Najviac dala pretekárom zabrať trať na 12,5 kilometra. Víťaz, Imrich Magyar, ju zabehol za 45 minút a 37 sekúnd. Podujatie bolo zaradené do kalendára Marathon BB Tour, a bolo tak odporúčanou prípravou na tohtoročný Banskobystrický maratón.

Kompletné výsledky nájdete na stránke Bežeckého klubu Sliač…