Banskobystrickí futbalisti nemali pred odvetným zápasom semifinále Slovnaft Cupu najľahšiu pozíciu, keď v Trenčíne inkasovali dva góly a žiadny sa im dať nepodarilo. Aktuálny líder Foruna ligy potvrdil svoju formu aj v utorok v Banskej Bystrici.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Gól: 30. Jairo. Hralo sa bez kariet. Semifinálový zápas Slovnaft Cupu na Štiavničkách sledovalo 186 divákov. V prvom zápase zvíťazil Trenčín 2:0, postupuje do finále.

Zostava FK Dukla: Ďurčo – Gálik, Vajda (46. Willwéber), Had, Savič – Balko, Faško, Kapor, Hric – Šovčík (69. Neušel), Klačan (65. Fajčík).

FK Dukla - AS Trencin, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Ramon, Rundič, Lawrence – Koolwijk – Guba (60. Holúbek), Rabiu (73. Mondek), Bero (60. Lobotka), Van Kessel – Jairo.

V úvodných minútach prvého polčasu sa oba tímy akoby hľadali. Prvú príležitosť si vypracovali Bystričania v siedmej minúte. Zľava centroval Faško, na loptu nedočiahol Klačan, no na zadnej žrdi bol pripravený Maroš Balko. Jeho pohotová strela mierila presne k žrdi, ale brankár Šemrinec bol pozorný. Na druhej strane si vzápätí pripísali prvý strelecký pokus aj Trenčania, no Guba pálil z uhla mimo priestor brány. V 16. minúte prerušil letargiu vzruch pred bystrickou svätyňou. Van Kessel našiel presným pasom Jaira, výborne však prečítal túto situáciu Ďurčo a rýchlo zakročil. V 21. minúte prišla prvá strela trenčianskeho AS mieriaca medzi tri žrde. Z 25-tich metrov to prízemnou strelou vyskúšal Van Kessel a Ďurčo mal čo robiť aby neinkasoval. Trenčania sa stávali čoraz nebezpečnejšími, v 26. minúte pálil prudko z voleja Bero a len tesne minul pravú žrď. Na ľavom krídle robil bystrickým obrancom problémy Van Kessel, po jednom z únikov jeho strele k vzdialenejšej žrdi veľa nechýbalo. Trenčín sa dočkal odmeny za aktivitu presne po polhodine hry. V zmätku pred bystrickou bránou sa najrýchlejšie zorientoval Jairo a utešenou strelou do hornej časti brány poslal Trenčín do vedenia. Autor gólu na 0:1 našiel už o dve minúty Bera, ktorého delovku zblízka vyrazil Ďurčo, a ani z dorážky hlavičkou sa Berovi nepodarilo Ďurča prekonať. V závere polčasu bolo vidieť snahu zverencov Štefana Rusnáka. Tá vyústila do šance Šovčíka, ktorý z dobrej pozície prestrelil.

FK Dukla - AS Trencin, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V druhom polčase zaujala až priamy kop Faška z 57. minúty. Stredopoliar Dukly síce rozvlnil sieť, ale len zozadu. K tomu aby potešil 186 domácich divákov chýbalo len pár centimetrov. Nasledujúca štvrťhodinka sa niesla v znamení kontrolovania hry Trenčanmi. Pomer času, počas ktorého mali loptu na kopačkách by sa dal zrovnávať s Barcelonou. Nie príliš atraktívne chvíle prerušila 74. minúta a s ňou ojedinelá šanca červeno-bielych. Z približne dvadsiatich metrov sa oprel do lopty Faško a opäť z toho bol nepríjemný pokus pre trenčianskeho brankára. Strelu smerujúcu do pravého vinkla vyrazil na rohový kop gólman Šemrinec. Trenčania však naďalej ovládali priebeh hry, no nedostávali sa príliš často do koncovky. To sa podarilo až Lawrencovi v 79. minúte, keď pálil z rohu veľkého vápna vedľa vzdialenejšej žrdi. O pár sekúnd na to zahodil zoči-voči Ďurčovi tutovku Van Kessel a v poslednej desaťminútovke už nemal prácu ani jeden z gólmanov.

Trenčín teda bez problémov a zaslúžene dokráčal do finále Slovnaft Cupu, ktoré sa uskutoční 1. mája v Národnom tréningovom centre v Poprade. Súperom trenčianskeho AS bude Senica, ktorá v dráme zdolala DAC Dunajskú Stredu na pokutové kopy. Banskobystričania vďaka lepšiemu skóre napokon v pohárovej súťaži skončili na pomyselnom treťom mieste. Duklu čaká ďalší zápas netradične už v piatok, keď o 19-tej privíta na Štiavničkách Žilinu.