Po týždňovej prestávke spôsobenej turnajom Országh Cup sa opäť k slovu dostávajú súboje Bystrického pohára, ktorých sumár vám prinášame.

Bystrický pohár – 10. kolo

Hokejbal - BBHBU - Bystricky pohar - 26.06.2016 - Banska Bystrica
Cocra prekvapenie nedopustila a zdolala Tigers

Hneď na úvod dňa sa stretli dvaja najväčší favoriti pohára One Taxi a Žiarska Paluba. Zápas nemal od začiatku očakávané tempo, ktoré by naznačovalo kvalitu tímov. One Taxi napriek tomu začalo efektívne využívať svoje vytvorené príležitosti. Dostali sa do komfortného vedenia 4:0, ale v druhej tretine One Taxi úplne prestali hrať a skúsený Žiar sa chytil šance aotočil stav stretnutia. Na konci druhej tretiny to bolo 5:4. Do tretej tretiny nastúpili tímy vo zvýšenom tempe, Žiar sa vyhecoval a začal hrať tvrdšie, hokejbal sa začal páčiť aj divákom. Kontaktnejšia hra motivovala bystrický celok k lepšiemu výkonu a vsietil šiesty gól. V závere tretej tretiny hral ešte presilovku 5 na 3 Žiar nad Hronom, ale ich súper udržal výsledok 6:4.V druhom zápase si Cocra bez problémov poradila s druholigovými Tigers, v ich bráne sa poriadne zapotila Janicová a za Cocru už klasicky vynikal Gašpar.

Hráči Worms si z chuti zastrieľali proti Motyčkám

Bystrickí Worms si užili strelecké hody s Motyčkami, tie však odolávali tlaku počas dvoch tretín a až v tretej sa roztrhlo vrece s gólmi. Hetrikom prispel k výhre Worms Peter Kukučka. Zápas Serafins a Foresters bol odložený. V bráne Eaglov netradične nastúpil Gonda a udržal si proti Vikingom čisté konto, strelecky aktívnejší Orli vyslali na Lacka 27 striel, ten však za svoj chrbát pustil len štyri, z toho tri Slávikove. Spartans si po prehre Žiaru mohli upevniť druhu pozíciu v tabuľke, ale prišlo prekvapenie kola, keď aktívnejšie hrajúci Demons strelili po tlaku v prvej tretine gól a tento náskok si udržali až do tretej časti hry, kedy vyrovnal Moravčík. Nasledovali nájazdy a v nich uspel len Rozenberg, čím zaistil dva body pre Demons. V poslednom zápase dňa nastúpili proti sebe Podbrezovčania a Panthers . Po bezgólovej prvej tretine prišla gólová nádielka od Victors. V tretej tretine zavelil do protiútoku Andrej Nemček a znížil parádnou strelou od modrej na 2:3. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie spálil Šúr, keď netrafil pred bránou loptičku. Panthers sa stále snažili vyrovnať,  miesto toho sa ale v závere presadil Moravec počas vylúčenia Melicherčíka.

Vyhlásenia vybraných hráčov k zápasom ich tímov z aktuálneho kola:

Brankár Spartans Martin Žilka: ,,Vedeli sme o prehre Žiaru a chceli sme získať bodový odstup a upevniť naše postavenie v tabuľke. Žiaľ, zápas sme si prehrali sami, keď sme podcenili súpera a mysleli sme si, že sa porazí sám. Naše prebudenie v zápase prišlo neskoro.“

Andrej Nemček, kapitán HbK Panthers: „Náš dnešný výkon bol z kategórie slabších a náš super sa nemusel veľmi snažiť. V tretej tretine sme síce zabrali, na nášho dnešného súpera to však nestačilo. Mrzieť nás môžu tri nastrelené tyčky.“

Hbk RANGERS – Hbk Dredy 0:5 kontumačne
HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – Hbk PALUBA Žiar nad Hronom 6:4
HbK TIGERS – HbK COCRA RADVAŇ 1:15
HbK WORMS – Hbk Medveď Motyčky 13:1
Hbk VIKING WARRIORS – HbK EAGLE Sásová 0:4
HbK SPARTANS – HbK DEMONS Hliník nad Hronom 1:2 po samostatných nájazdoch
HbK PANTHERS – Hbk Victors Podbrezová 2:5