Až jedenásť zápasov sa muselo kvôli nespôsobilému terénu preložiť. Napriek zlému počasiu však nebola v minilige núdza o zaujímavé stretnutia s množstvom gólom. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

I. liga – 12. kolo

Šláger druhého s tretím medzi Skackavou a North Stars prinieslo 12. kolo v I. lige. Po prvej časti si North Stars vytvorili päťgólový náskok, ktorý síce Skackavá v druhom polčase znížila, ale na body to nestačilo. Na výhre hostí mal veľkú zásluhu päťgólový Michal Rusnák. Veľmi dôležité tri body v boji o záchranu zaznamenala Stoka. Tá vôbec nedala svojmu konkurentovi v boji o udržanie Remiu šancu a roztrieľala ho 11:1. Po tomto víťazstve sa Stoka odlepila z posledného miesta. Veľký výpadok formy zasiahol na jar hráčov Nulovej šance, ktorí nedokázali bodovať ani vo svojom štvrtom vystúpení v tejto časti. Tentokrát prehrali s Electric Blue 3:6. Zápas medzi vedúcim Uniosom a Slovenskou Ľupčou kvôli nespôsobilému terénu preložili.

SkackaváNorth Stars 8:11 (2:7)

Góly: Michal Konder 4, Michal Ščepko 2, Stanislav Václavík, Tomáš Ondrejka – Michal Rusnák 5, Lukáš Ševčík 3, Zoran Vučkovič 2, Marek Plško

ŽK: Tomáš Ondrejka (Skackavá)

BianconeriGodzily 4:7 (2:2)

Góly: Martin Kučera 3, Lukáš Berec – Róbert Dočkal 3, Milan Gibala 3, Marek Haring

FK PlusSimaček 5:3 (2:1)

Góly: Miroslav Debnár 2, Denis Štubniak 2, Ján Štubian – Peter Mútňan 2, Boris Vilém

ŽK: Miroslav Debnár, Denis Štubniak (obidvaja FK Plus) – Boris Vilém (Simaček)

TriPeLazio 8:2 (3:1)

Góly: Ján Petrovič 4, Pavol Poljovka 3, Tomáš Bielik – Ján Solivaj 2

Electric BlueNulová šanca 6:3 (2:2)

Góly: Eduard Ihradský 3, Pavel Slaný 2, Roman Čipčala – Patrik Daubner, Ondrej Dobrota, Filip Samson

ŽK: Peter Dobrota, Ondrej Dobrota, Lukáš Gregor (všetci Nulová šanca)

ŠK Everlift RemioStoka 1:11 (0:3)

Góly: Róbert Szászi – Ján Moravčík 4, Lukáš Kupec 3, Marek Gerő 2, Róbert Oravec, Peter Kvaltíny

II. liga – 12. kolo

Kvôli nespôsobilému terénu sa až štyri zápasy zo siedmych museli preložiť. Hráči 1. FC Multivitamín siahali na cenné body v boji o udržanie sa s druhým mužstvom súťaže FK Zero. Po polčase držali remízový stav 3:3, no favorit nakoniec v ďalšom priebehu dokázal streliť dva góly a zaknihoval všetky body. Pozíciu favorita potvrdila aj FK 98 Slovenská Ľupča, ktorá napravila zaváhanie s Barumkou z minulého kola. Tentoraz už získala všetky body po výhre 9:2 nad IQ. Výsledky ŠKP B200 sú ako na hojdačke. Výhra strieda prehru a v tejto amplitúde pokračovali jej hráči aj v 12. kole, keď porazili Bežný štandard a zareagovali na poslednú prehru s Corgoň Pub Riečka.

FK Zero1. FC Multivitamín 5:4 (3:3)

Góly: Tomáš Cziczey 2, Peter Oboril, Richard Zedník, Ján Šimčík – Ľuboš Ľalík 2, Martin Babjak, Marek Záhora

IQFK 98 Slovenská Ľupča 2:9 (2:3)

Góly: Martin Tučnák, Anton Gluch – Ľubomír Bulla 3, Tomáš Gajdoš 2, Samuel Ternuščák 2, Ján Homola, Miroslav Bulla

ŽK: Peter Ursíny, Martin Tučnák (obidvaja IQ) – Ľubomír Bulla (FK 98 Slovenská Ľupča)

ŠKP B200Bežný štandard 5:4 (4:1)

Góly: Martin Krajči 2, Vladimír Kosec 2, Lukáš Kucbel – Milan Svitek 2, Patrik Strieš, Michal Brašeň

ŽK: Martin Krajči, Lukáš Kucbel (obidvaja ŠKP B200)

III. liga – 12. kolo

Na prvú pozíciu sa po 12. kole vrátili Galacticos.Tí svoj zápas proti AC Chaos vyhrali kontumačne a využili zaváhanie Poriadnych slipov, ktoré nestačili na Brocak. Sedemnásť gólov priniesol duel FC 09 so Sosaurusom. Po prvom polčase FC 09 jasne viedlo o sedem gólov a smerovalo k tretej jarnej výhre. V druhom polčase Sosaurus mierne znížil manko, ale na súpera sa už nedokázal dotiahnuť. Jednoznačnú výhru 5:0 zaknihovali hráči FC Joga Bonito. Po prvej dvadsaťpäťminútovke to ale na takú jasnú záležitosť nevyzeralo, keďže stav bol bezgólový.

FC 09Sosaurus 11:6 (8:1)

Góly: Martin Hríbik 3, Denis Petrán 3, Adam Šimiak 2, Roman Petráň, Patrik Greško, Lukáš Spevák – Matúš Vozár 4, Lukáš Kováčik, Tomáš Čierny

FC Joga BonitoAjax 5:0 (0:0)

Góly: Tomáš Vollmann 2, Peter Šipula ml. 2, Martin Auxt

ŽK: Tomáš Vollmann (FC Joga Bonito) – Juraj Bajdich (Ajax)

Poriadne slipyEFCE Brocak 2:6 (1:3)

Góly: Martin Hraško, Ladislav Pavúk – Martin Šimko 2, Martin Lišiak 2, Ján Brašeň, Ján Kanoš

AC ChaosGalacticos 0:5 kontumačne

Erima „98“Starí páni 4:4 (3:2)

Góly: Marek Mojžiš, Jaroslav Bulík, Miroslav Bučko, Roman Sliacky – Jiří Bílek 2, Peter Matuška 2

AC Bemo – Hradec 07Nemce 2012 0:5 kontumačne

FC Dan OsPPingoši 6:6 (3:5)

Góly: Braňo Kockáš 3, David Kaňuk 2, Erik Slabécius – Adam Ďuriš 3, Grant Bagwell, Miloš Potančok, Radoslav Vaterka

IV. liga – 12. kolo

Zápas medzi Malonas a Ateerayom mal jasného víťaza. Domáci Malonas potvrdili svoju výbornú jarnú formu, keď vyhrali aj svoj štvrtý duel. V stretnutí sa strhla riadna mela, z ktorej nakoniec vzišli dve červené karty. Popredné priečky IV. ligy sa začínajú vyrovnávať. Líder VKK prekvapivo nestačil na Adrenalín a podľahol mu 5:6, čo bola vôbec premiérová prehra v ročníku. Zaváhal aj druhý Ortotech, ktorý v šlágri kola nestačil na FC Salve. Práve Salve preskočilo svojho súpera na druhom mieste a na prvú pozíciu stráca jediný bod. Kým v prvom polčase stretnutia FK Amatéri – Enzo videli prítomní iba štyri góly, tak druhá časť priniesla gólový uragán. Padlo v nej až pätnásť gólov a po konečnom hvizde boli šťastnejší Amatéri, ktorí aj vďaka piatim presným zásahom Martina Roháča zvíťazili 13:6.

Dream TeamModrá partička 4:6 (1:3)

Góly: Patrik Čiliak 3, Maroš Čunderlík – Martin Solivajs 2, Martin Reiter 2, Ján Košč 2

MalonasAteeray 11:2 (5:1)

Góly: Ivan Bernát 3, Jaroslav Kolář 2, Marek Javorčík 2, Filip Ivanič 2, Jakub Tuhársky, Norbert Gura – Peter Mažgut, Jakub Tajboš

ŽK: Ivan Bernát, Marek Javorčík (obidvaja Malonas) – Ivan Rybarský (Ateeray)

ČK: Filip Ivanič (Malonas) – Michal Béreš (Ateeray)

FK AmatériEnzo 13:6 (3:1)

Góly: Martin Roháč 5, Jaroslav Vetrák 2, Lukáš Hazucha 2, Michal Hazucha 2, Miroslav Repčín, Matúš Holécy – Ľuboslav Soják 2, Tomáš Vach 2, Martin Škamla, Jakub Zigo

1.FC PredajnáAtak 5:7 (1:3)

Góly: Matúš Otto 2, Denis Gajdoš 2, Peter Peťko – Vladimír Almáši 2, Radoslav Lamper 2, Jaroslav Zelina, Richard Keliar, Michal Ligač

GemoBezvetrie 6:9 (3:7)

Góly: Tomáš Komora 3, Tomáš Hrnčiar 2, Jakub Tury – Matej Polgár 6, Michal Husár, Martin Glončák, Eduard Šavrtka

ŽK: Peter Virág (Gemo)

AdrenalínVKK 6:5 (2:3)

Góly: Vladimír Bais 2, Juraj Vigaš 2, Lukáš Handlovský, Jakub Sekereš – Peter Kužma 2, Martin Kapusta 2, Ivan Lagovský

ŽK: Jakub Sekereš (Adrenalín) – Martin Kapusta (VKK)

CFBGViking Stavanger 2:6 (2:3)

Góly: Marian Môcik, Igor Knopp – Roland Saksa 4, Miroslav Páleníček, Branislav Starosta

ŽK: Marian Môcik (CFBG) – Branislav Starosta (Viking Stavanger)

1.FC Ortotech BBFC Salve 4:6 (0:2)

Góly: Peter Pinter 2, Peter Konder, Roman Latta – Ján Bartolovič 2, Kristián Slimák 2, Juraj Košťál, Martin Pohančaník

V. A liga – 13. kolo

Počasie zastihlo aj V. A ligu, kde sa z piatich duelov odohrali iba dva. Vo zvyšných zápasoch sa zrodili jasné výhry papierových favoritov. Vlkanová dotiahla vedúcich Seniorov, keď porazila TojeJedno bez inkasovaného gólu. Viac gólov padlo v stretnutí Pro Team – Orange, kde si aligátori ôsmimi gólmi zabezpečili druhé tri body v rade. Naopak Pro Team si na zisk svojho prvého bodu v jarnej časti bude musieť počkať.

AC TornádoMárna Snaha – zápas sa preložil na 9. júna o 18.00 hod

Alcatraz oldboysTJ Družstevník Seniori – zápas sa preložil na 9. júna o 19.00 hod

Strechy BBRWA – zápas sa preložil na 9. júna o 20.00 hod

ToJeJednoVlkanová 0:6 (0:2)

Góly: Michal Vronský 2, Patrik Dian 2, Adrian Šanta, Tomáš Štubňa

ŽK: Lukáš Ďurica (ToJeJedno) – Adrian Šanta (Vlkanová)

Pro TeamOrange Alligátors 3:8 (0:5)

Góly: František Hruška 2, Ondrej Zeleňanský – Tomáš Bauer 2, Róbert Kredátus 2, Lukáš Chromek 2, Pavol Hodas, Mário Chromek

V. B liga – 13. kolo

Rovnaký osud ako V. A ligu postihol aj jej B skupinu. Tri zápasy sa preložili na 9. júna. Chránená dielňa potvrdila povesť najlepšieho útoku v lige a aj v 13. kole sa prehupla cez dvojciferný počet. Proti FC Juniperus strelila pätnásť gólov, na čo súper odpovedal iba ôsmymi presnými zásahmi. Druhý duel priniesol vyrovnanejší priebeh. Vedúca Mladosť sa na tri body s Môlčou nadrela. Môlča vyhrávala už 3:0, ale za desať minút Mladosť dokázala otočiť stav na polčasových 4:3. Druhá dvadsaťpätminútovka priniesla opätovný zvrat, keď Môlča dvomi gólmi otočila na 5:4. Lídrovi súťaže sa zásluhou gólu Baláža podarilo vyrovnať. Už sa zdalo, že sa budú body spravodlivo deliť, keď minútu pred koncom dostala Mladosť výhodu pokutového kopu, ktorý Michal Čief premenil a rozhodol ot roch bodoch pre svoj tím.

RunFC WC – zápas sa preložil na 9. júna o 18.00 hod

Van to TreeANK Pegi – zápas sa preložil na 9. júna o 19.00 hod

BuKHrča – zápas sa preložil na 9. júna o 20.00 hod

Chránená dielňaFC Juniperus 15:8 (6:2)

Góly: Marek Prostredný 5, Tomáš Račák 4, Vlado Horný 2, Jozef Paršo 2, Patrik Očenáš, Dušan Očenáš – Vladimír Túry 4, Marek Filipko 2, Martin Blaško 1, Mário Maruniak

Mladosť BCFMôlča 6:5 (4:3)

Góly: Michal Čief 3, Marek Baláž 2, Ján Čief – Jozef Mesík 2, Tomáš Bartošík 2, Michal Bartošík