Uplynulý víkend priniesol v nižších súťažiach viacero prekvapení. Dukla prekvapivo nestačila na Kalinovo, Ladomerská Vieska si odváža všetky body zo Seliec alebo debakel Králik so Starými Horami.

Fortuna liga – 15. kolo

Na posledný zápas budú chcieť železiari čo najskôr zabudnúť. V piatok doma hostili AS Trenčín a svojmu súperovi boli viac než dobrým hostiteľom. Podbrezová dovolila Trenčanom streliť až osem gólov. Sama sa dokázala presadiť len raz, keď za stavu 0:8 skóroval Bernadina. Zverenci trénera Fabuľu po tejto prehre klesli už na jedenástu pozíciu. Do kariet im nehrali ani výsledky ich konkurentov v boji o záchranu. Senica dokázala prekvapiť Žilinu a v domácom prostredí ju porazila 4:1. Tatranský Prešov vo východniarskom derby porazil v Poprade Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0.

II. liga – 15. kolo

V II. lige sa zástupcom nášho regiónu nedarilo podľa predstáv. Ani jeden z trojice Pohronie, Podbrezová B a Zvolen nedokázal totiž zvíťaziť. Pohronie privítalo na novom štadióne pred takmer 600 divákmi Partizán Bardejov. Tých potešil v 20. minúte Peter Ďungel, ktorý poslal Pohronie do vedenia. Z troch bodov sa ale domáci neradovali, pretože v 58. minúte sa Ján Staško postaral o to, že body sa budú deliť. Rezerva Podbrezovej potvrdila, že v tejto sezóne sa jej na ihriskách súperov vôbec nedarí. V Liptovskom Mikuláši prehrala 0:1 po góle Andrića z 8. minúty. Zvolenská Lokomotíva v súboji s druhou Sereďou získala bod za bezgólovú remízu.

III. liga SsFZ – 14. kolo

Posledné jesenné kolo prinieslo viacero prekvapení. Banskobystrická Dukla cestovala na svoj zápas do Kalinova, kde bola jednoznačným favoritom a chcela sa priblížiť vedúcemu Lučencu. Už v 21. minúte však skóroval domáci Ivan. K nemu sa v druhej časti pridal Majkút a s Duklou to nevyzrelo dobre. Zverenci trénera Juračku napriek snahe už brankára Rusnáka prekonať nedokázali a svojmu súperovi podľahli 0:2. Nedarilo sa ani tretej Rimavskej Sobote, ktorá doma pustila všetky body proti Oravskému Veselému. Tieto zaváhania využil líder z Lučenca. Ten po góloch Püšpöky a Kelemena z prvého polčasu zvíťazil v Liptovskej Štiavnici 2:0 a zvýšil svoj náskok na čele na štyri body. Hráči Detvy sú už jednou nohou v IV. lige. V rámci 14. kola podľahli doma predposlednému Fiľakovu 1:2 a jesennú časť tak ukončia na poslednom mieste bez zisku čo i len bodu.

IV. liga skupina Juh – dohrávky

Program jesennej časti IV. ligy uzavreli štyri dohrávané stretnutia. Pliešovce v rámci dohrávky 7. kola privítali predposlednú Vinicu. V 20. minúte poslal domácich do vedenia z penalty Lukáš Koziak. K nemu sa hneď na začiatku druhého polčasu pridal aj Záturecký a trojbodový scenár pre domácich začal mať reálne kontúry. Richard Nagy v 65. minúte sa však postaral o to, že Vinica sa ešte pokúsi so zápasom niečo spraviť. Brankára Gnidu však už prekonať nedokázala a Pliešovce po výhre 2:1 budú zimovať na jedenástom mieste. Regionálne derby bolo na programe v Badíne, kde domáce JUPIE privítalo Medzibrod. Hosťujúci favorit odštartoval výborne, keď kapitán Rajčok v 4. minúte otvoril skóre stretnutia a v 18. minúte po góle Pipicha viedol Medzibrod už 2:0. Ešte do polčasu však znížil z priameho kopu Marek Plško. V 63. minúte už bol stav vyrovnaný, keď sa presadil Nemčík. Posledné slovo patrilo hosťujúcemu Martinovi Sedliakovi, ktorý šesť minút pred koncom prekonal brankára Škubáka a rozhodol o tom, že Medzibrod získa všetky body. Z jeseňou sa víťazne rozlúčil aj posledný Veľký Krtíš. Ten vďaka gólu Daniela Nagya z 5. minúty porazil Tornaľu 1:0.

V. liga skupina C – dohrávky

Domácim tímom sa v rámci dohrávok v V. lige skupiny C nedarilo podľa predstáv. Zo štyroch stretnutí sa z troch bodov v domácom prostredí tešili len hráči Jakuba. Tí zdolali Štiavnické Bane najtesnejším rozdielom 1:0, o čom rozhodol v 12. minúte Štefan Chrenovský. Zimná prestávka nepríde vhod pre Hrochoť. Tá je v posledných týždňoch vo forme, čo deklarovala aj na pôde posledného Priechodu. Ján Dorotovič, Tomáš Uhliar a Marek Prostredný sa postarali o to, že Hrochoť bude zimovať na tretej priečke. Selce doma prekvapivo nestačili na nováčika z Ladomerskej Viesky. O jediný gól stretnutia sa postaral už v 14. minúte Július Dobrota.

I. Trieda – dohrávky

Dohrávku tretieho kola obstarali predposledná Valaská a posledná Pohorelá. Domáci nenechali nič na náhodu a po góloch Medveďa a Petríka viedli po polčase 2:0. Aj po zmene strán sa Valaská dokázala ešte dvakrát presadiť a po výhre 4:0 poskočila o jedno miesto vyššie na 12. pozíciu. V súboji Poník a Tatranu Čierny Balog sa zrodila remíza 1:1. O tomto výsledku rozhodli dva vlastné góly. Na jednej strane prekonal v 20. minúte vlastného brankára hosťujúci Vozár. V druhom polčase mu kontroval domáci hráč Andrej Piar.

II. trieda skupina A – dohrávky

Nedeľná dohrávka 3. kola medzi Králikmy a Starými Horami priniesla až osem gólov. Skóre na umelej tráve na Štiavničkách otváral už v 3. minúte Martin Ulehla, ktorý poslal Staré Hory do vedenia. V 10. minúte ešte vyrovnával kapitán domácich Ján Bednár, no bolo to poslednýkrát, keď Králiky pomýšľali na body. Staré Hory štyrmi gólmi v rade viedli už 5:1 a po konečnom hvizde sa mohli tešiť z troch bodov po výsledku 6:2. Takmer rovnaký výsledok sa zrodil aj na Horných Pršanoch. Domáci outsider privítal lídra z Lučatína. Hostia nedopustili žiadne prekvapenie a aj vďaka hetriku najlepšieho strelca súťaže Dávida Seleckého zvíťazili jednoznačne 6:1.

I. liga Ženy – 8. kolo

Futbal – nizsie sutaze – I. liga zien – FC Nitra vs. Sport Ladies Club Banska Bystrica – Nitra – 4.11.2017

Futbalistky Banskej Bystrice neprežívajú ideálnu jeseň. V rámci 8. kola boli nad ich sily hráčky Nitry, ktoré doma zvíťazili 5:1. O jediný čestný úspech Bystričaniek sa postarala v 61. minúte Adriana Briššová. Hráčky Sport Ladies zaknihovali už šiestu prehru v siedmom ligovom stretnutí a nachádzajú sa na predposlednej deviatej priečke.

FC Nitra – Sport Ladies Club Banská Bystrica 5:1
ŠKF VIX Žilina – Partizán Bardejov 1:2
MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:0
1. FC TATRAN Prešov – Spartak Myjava 0:5
ŠK Slovan Bratislava futbal – NMŠK 1922 Bratislava 2:1

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 8 8 0 0 31:2 24
2. Partizán Bardejov 8 8 0 0 31:7 24
3. Spartak Myjava 8 6 0 2 21:10 18