Všetky súťaže cez víkend vyvrcholili záverečnými súbojmi, ktorých sumár vám prinášame. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov V. C ligy Sásová – Rakytovce a I. Triedy Osrblie – Slovenská Ľupča.

TIPOS III. liga – Stred – 28. kolo

Vo forme hrajúca Kremnička privítala v záverečnom zápase sezóny Liptovskú Štiavnicu, no nebola veru príjemným hostiteľom. Do polčasovej prestávky si stihla vytvoriť vďaka gólom Laksika (hneď v úvodnej minúte) a Sokola v závere polčasu náskok 2:0. Druhým presným zásahom sa prezentoval Laksik v 69. minúte, hostia odpovedali už iba raz a to z kopačiek Mihálika. Kremnička si tým pádom postrážila konečnú druhú priečku. Istému postupujúcemu Martinu nechýbala motivácia ani v poslednom súboji sezón a ukončil sezónu víťazne. Na pôde silného Námestova vyhral najtesnejším rozdielom zásluhou gólu Marka Repáňa zo 67. minúty. Posledné Pohronie B ukončilo nevydarenú sezónu prehrou, o ktorej rozhodlo Krásno už v prvom polčase. Debakel kola uštedrila rezerva Podbrezovej predposlednej Bytči. Hetrikom sa tam blysol v nedeľu Erik Hric, Filip Turlík a Lukáš Jágerčík dali po dva góly, skóre otváral Marek Tešlár a posledný gól železiarov v sezóne zaznamenal Marek Jakuba.

IV. liga – juh – 26. kolo

Naisto postupujúce Fiľakovo nevypustilo ani záverečný súboj s Veľkým Krtíšom, keď sa dvakrát presadil Attila Botoš a raz Juraj Lipták. Jupie podľahlo najtesnejším možným spôsobom B-čku zvolenskej Lokomotívy. Hrdinom stretnutia bol Matej Starší, ktorý skóroval v 66. minúte. Medzibrod, ktorý tesne prehral boj s Fiľakovom o postup ukončil sezónu výhrou nad Vinicou, tú zaklincoval dvomi gólmi (prvý z penalty) Tomáš Klinec.

O víťazstve Rakytoviec v Sásovej rozhodol v závere dvomi gólmi Maroš Fojtík

Vedúca Šalková mala pred Rakytovcami pred záverečným kolom jednobodový náskok a tak s nimi zvádzala súboj na diaľku o prvé miesto. Oba tímy hrali v nedeľu od 17.30 hod a to v derby zápasoch proti tímom zo svojho regiónu. Šalková so Selcami vyhrávala v ôsmej minúte už 2:0 vďaka rýchlym zásahom kanoniera Paloviča, v 18. minúte znížil Roman Radoš. V úvode druhého polčasu priniesol kľud na kopačky domácich gól Chovanca, ale o štyri minúty to bolo opäť len o gól, z penalty sa nemýlil Rakyta. Posledné slovo mal však skvelý Palovič, v 85. minúte uzavrel hetrikom na 4:2 a rozhodol o tom, že Šalková ovládla ligu. Raky v Sásovej odohrali poriadne divoký duel, nakoniec po prestrelke zvíťazili pomerom 3:5. Sásová vždy len doťahovala náskok súpera, no dokázala zmazať aj dvojgólový rozdiel a v 75. minúte to bolo 3:3. V 80. a 86-tej minúte sa však presadil Fojtík a rozhodol zápas.

Futbal - nizsie sutaze - Osrblie vs.Slovenska Lupca - 19.06.2016 - Orsblie
Slovenská Ľupča nezvládla zápas na Osrblí a po prehre 0:2 skončila až na treťom mieste

Ľupča v poslednom kole nečakane zaváhala na Osrblí, čo využil Jakub a po výhre s Michalovou sa stal víťazom súťaže. Ľupča padla až na tretie miesto, na druhom skončil Bacúch. Vráťme sa ale k súbojom záverečného kola, Jakub roztrhal v zuboch Michalovú, o čo sa pričinil najmä štvorgólový Matej Pánik. Šalková B po sedemgólovej prestrelke doma nestačila na Bacúch, jej záverečný gól sezóny strelil v 86. minúte Jozef Mesík. Vtedy to bolo vyrovnávajúci zásah na 3:3, ale o radosť z bodu obral rezervu Šalkovej v 90. minúte Marek Meškan.

II. trieda skupina A – 26. kolo

Už dávno známym víťazom druhej triedy skupiny A sú Podkonice, ktoré nepoľavili ani v poslednom súboji proti Starým Horám. Najviac sa zaskvel za majstra tromi gólmi Ján Faško. Posledné Staré Hory prekvapujúco vyhrávali do 32. minúty, ale následne Podkonice zapli na vyššie obrátky. Králiky po kontumačnej prehre nahradil na druhom mieste Hiadeľ. V derby súboji piateho so štvrtým sa zrodil medzi Tajovom a Riečkou kuriózny hokejový výsledok 0:7. Tam zaznamenal hetrik Radoslav Ráno. Riečka tak nahradila Tajov na konečnej štvrtej pozícii. Selčania uzavreli aktuálny ročník prehrou v Malachove napriek tomu, že vďaka vlastnému gólu Dvorského a gólu Olberta vyhrávali v 27. minúte 0:2. Malachov otočil, keď sa presadil dvakrát Očenáš a rozdielový gól na 3:2 dával v 69-tej minúte Daniš.

Tajov – Riečka 0:7
Malachov – Baláže 3:2
Staré Hory – Podkonice 1:6
Dúbravica – Horné Pršany 3:0 kontumačne
Králiky – Hiadeľ 0:3 kontumačne
Ľubietová – Harmanec 3:0 kontumačne