O titul v II. banskobystrickej hokejbalovej lige bojovali Autos BB so Serafins Eagles. O držiteľovi majstrovskej trofeje rozhodli dva tesné zápasy, v ktorých dohromady padli iba štyri góly.

II. BBHbL – zápas o 3. miesto

Hbk Foresters BB vs. Hbk Kremnica Wolves po samostatných nájazdov 2:1 (0:0, 1:1, 0:0)

G: Marcinek – Schwarz, rozhodujúci nájazd: Chudý

Strely na bránu: 18:22. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Procházka – Rajchman

Neúspešný semifinalisti bystrickí Foresters a kremnickí Wolves sa stretli v súboji o tretie miesto. Aktívnejší boli v prvej tretine Kremničania, vylámali si však zuby na skvelom Procházkovi. Drevorubači sa nevedeli presadiť v súperovom pásme. Druhá tretina priniesla pokoj na hokejky Foresters a po akcii Marcineka s Magdolenom sa tešili z gólu. Vedenie mohli ešte navýšiť,  keď už prekonaný Lupták ďakoval za dobre postavené tyčky. Kremničania však v priebehu dvoch minút gólom Schwarza do šatne vyrovnali a tak sa v tretej tretine začínalo od znova. V nej predviedli obe mužstvá množstvo šancí, ani jedna však neskončila gólom. Nasledovali samostatné nájazdy v ktorých boli úspešní len Bystričania. Tretie miesto premiérovo získali Foresters.

II. BBHbL – finále

1. zápas

Hbk Autos BB vs. Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

G: Dudáš

Strely na bránu: 10:17. Vylúčenia: 3:3. Hviezdy zápasu: Mahdal – Dudáš

Prvý finálový zápas medzi Autos BB a Serafins priniesol futbalový výsledok. O stretnutí rozhodol už druhej minúte prvej časti Dudáš aj keď o tom ešte nevedel. Liptáci svojou umnou defenzívnou hrou nedovolili Bystričanom ohrozovať Števáka v ich bráne. Na druhej strane Mahdal svojím výkonom zabránil debaklu. Autos sa nevedeli presadiť a na ich hokejkách bola cítiť nervozita. Zápas sa tak skončil najtesnejším rozdielom v prospech Liptákov.

2. zápas

Hbk Autos BB vs. Serafins Eagles Liptovská Lužná 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

G: Pilný – Benek, Sila

Strely na bránu: 12:13. Vylúčenia: 3:5. Hviezdy zápasu: Martuš – Mišák

Druhý finálový zápas priniesol pekný a bojovný hokejbal. Liptáci opäť predvádzali kvalitnú defenzívnu hru s ktorou si nevedeli dať Autos rady. Opticky mali Bystričania prevahu avšak ako prvý sa presadil Dávid Fides. Ten po efektnej Veselovského nahrávke spoza brány strelil svoj ôsmy gól v sezóne. Odpoveď prišla až počas presilovej hry Autos, v ktorej sa delovkou spoza modrej presadil Pilný. V druhej tretine sa hra vyrovnala, gól ale nepriniesla. V záverečnej časti zápasu sa na úvod tretiny po úniku presadil najlepší strelec Liptákov Sila. Na tento gól aj napriek obrovskej snahe nedokázali nájsť Bystričania odpoveď. Liptáci ešte súperov ponúkli presilovú hru o dvoch hráčov počas ktorej Autos odvolali brankára ale nedokázali ani pri hre šesť na tri obetavo brániacich Liptákov prekonať. Titul tak putuje na Liptov na radosť všetkých fanúšikov, ktorí prišli podporiť svoj tím do Banskej Bystrice.

Povedali po zápase:

Maroš Števák (Serafins Eagles):Z mojej strany sezóna nezačala dobre, nakoľko som nemal mužstvo a viac menej som bol zmierený len s funkciou rozhodcu pre sezónu 2016/2017. Po tretom kole však prišla ponuka od Jana Fidesa zo Serafins Eagles, nakoľko ich brankár sa rozhodol ukončiť svoju hokejbalovú kariéru. Vtedy som vôbec neočakával, že z toho nakoniec bude majstrovský titul a aj ocenenie pre najlepšieho brankára II. ligy. Partia v mužstve bola výborná a časom ma chalani prijali „za svojho“. Herne nás celú sezónu zdobila výborná obrana, ktorej tiež môžem vďačiť za spomínané ocenenie. Čo nám pokrivkávalo, bola strelecká úspešnosť. V rozhodujúcich zápasoch sa nám však vždy nejako podarilo vyhrať. Vrcholom pre mňa boli semifinálové zápasy proti chalanom z HbK Foresters, ktorí vyhrali základnú časť. Tak isto finále bolo náročné. V prvom stretnutí sme vyhrali len 1:0, keď súper prišiel len na dve formácie a my sme stroskotávali na ich výborne chytajúcom brankárovi. Druhú duel už nastúpil aj náš súper v plnej sile a myslím si, že sa hokejbal musel divákom páčiť. Z Liptovskej Lužnej prišiel dokonca autobus s fanúšikmi a tak sme ich nechceli sklamať. S prispením šťastia a dvoch chýb v obrane súpera sme vyhrali 2:1 a radovali sme sa tak z historického titulu. Pre mňa mal titul osobitnú príchuť, nakoľko na celkové víťazstvo v ligovej sezóne som si musel počkať dlhých 16 rokov.

Matej Mistrík (HBK Foresters):Tohtoročná sezóna bola náročná. Náš cieľ bol dostať sa do play off, čo sa nám aj podarilo, z veľmi krásneho 1. miesta, na ktoré sme sa dostali po poslednom kole základnej časti. S vyhratými zápasmi naše ambície rástli, avšak prišlo semifinále, ktoré nám nevyšlo a tak sme sa dostali do boja o tretie miesto, ktoré chlapci nakoniec vyhrali na samostatné nájazdy. Tretie miesto si veľmi ceníme, lebo je to zatiaľ najlepší výsledok v histórii tímu Foresters. Ďakujem každému jednému hráčovi v tíme za super sezónu a dúfam, že sa stretneme aj v ďalšom ročníku v rovnakom zložení. Taktiež by som chcel poďakovať vedeniu únie, ktoré tento rok zabezpečilo pre nás hráčov, naozaj výborné podmienky.“