Po týždňovej prestávke zavinenej zlým počasím sa minulý víkend opäť vrátil futbal aj do nižších súťaží. Ku kompletnému sumáru Vám prinášame aj fotogalériu zo zápasu V. ligy skupiny C Sásová – Priechod.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o postup – 2. kolo

V druhom kole nadstavbovej časti, v ktorej sa hrá o postup do najvyššej Fortuna ligy hostila zvolenská Lokomotíva futbalistov Serede. V 43. minúte hosťujúci Roman Tarek otvoril skóre klasickým gólom do šatne. V 79. minúte prišlo na radosť 450-tich prítomných divákov vyrovnanie Zvolena a to zásluhou Olivera Špilára. Koncovka druhého polčasu takisto patrila Seredi, premenený pokutový kop Tomáša Varhaníka rozhodol o tom, že Lokomotíva vyšla bodovo naprázdno. Na momentálne postupujúcu Skalicu stráca Zvolen už pätnásť bodov. Skaličania, podobne ako ich najväčší prenasledovateľ v boji o postup – Zemplín Michalovce, v tomto kole nezaváhali.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 1. kolo

Pohronie malo pred štartom nadstavbovej časti o zotrvanie v druhej najvyššej najlepšiu východiskovú pozíciu. Veď na Senec, ktorý postúpil do finálovej fázy o postup do Fortuna ligy, strácalo len bod. Jeho nedeľňajšie stretnutie (5. apríl) však bolo pre nespôsobilý terén odložené na 15. apríla. Tabuľka sa ako keby rozdelila po tesných výhrach Slovanu a Spartaku na dve časti. V tej spodnej sa nachádza Dubnica, Nové Mesto nad Váhom a Šamorín a práve tieto tri tímy budú pravdepodobne najväčšími kandidátmi na zostup do tretej ligy.

FK POHRONIE A (Dolná Ždaňa) – Nové Mesto nad Váhom odložené na 15. apríla
Slovan Bratislava B – Dubnica nad Váhom 1:0
Spartak Trnava B – Šamorín 1:0

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 2. kolo

V nedeľu hostili futbalisti Pohronia bratislavský Slovan. Po polhodine hry prehrávalo, za Slovan sa presadil Filip Ďuriš. No už v 34. minúte vyrovnal Patrik Abrahám a rýchly obrat ešte pred polčasovou prestávkou dokonal Jozef Sekereš. V druhom polčase už 534 prítomných divákov v Dolnej Ždani gól nevidelo a pohronský celok výhrou 2:1 dokázal, že si zaslúži ostať v druhej lige. Momentálne je zostupujúcim tímom Dubnica, ktorá inkasovala v Trnave šesťkrát.

III. liga – 19. kolo

Uplynulý víkend boli tímy nášho regiónu mimoriadne úspešné. Darilo sa rezerve Pohronia, ktorá doma zdolala Bytču. Futbalisti Žiaru neprehrali ani v treťom zápase v jarnej časti a robia dôležité kroky v boji o záchranu. S Bytčou si vytvorili v prvom polčase náskok 2:0 vďaka presným zásahom Mária Križana a Viktora Kukučku. V 74. minúte hostia síce znížili zásluhou Ondřeja Škoríka, ale na viac sa nezmohli. Rakytovce sa otriasli po nečakanej prehre v Žiari nad Hronom a zdolali Žarnovicu gólmi Reného Turčana a Roberta Greška. Najviac sa celkovo darí Kremničke, v nedeľu však v súboji s Makovom ,,len“ bezgólovo remizovali. Zaujímavosťou je, že v jarnej časti futbalisti Kremničky zaznamenala vo všetkých troch zápasoch nerozhodné výsledky. Avšak bolo to so silnými súpermi – s vedúcou Tepličkou nad Váhom, tretím Námestovom a teraz so štvrtým Makovom. Teplička zostáva na prvom mieste po najtesnejšej výhre v Kalinove, v zóne zostupu je Čadca, ktorá podľahla Krásnu nad Kysucou.

IV. liga – juh – 17. kolo

V 17. kole štvrtej najvyššej súťaže sa zrodilo hneď niekoľko prekvapení. Podbrezová mala skvelý vstup do zápasu s Málincom. Dva góly Adama Petríka z ôsmej, respektíve dvanástej minúty jej zabezpečili rýchle vedenie 0:2. V 19. minúte sa podarilo znížiť Radoslavovi Máčovi a už o minútu mohol ten istý hráč vyrovnať no nepremenil pokutový kop. Hektický priebeh ale pokračoval ďalej, už o dve minúty na to domáci predsa len vyrovnali na 2:2, skóroval Peter Valentýni. V 31. minúte Máč napravil zaváhanie pri zahrávaní penalty a zvýšil na 3:2, aby o ďalšie štyri minúty zavŕšil hetrik. Polčasový výsledok bol teda 4:2, šesť gólov v priebehu 27-mich minút sa nevidí často. V druhom polčase na 3:4 z pohľadu železiarov korigoval Kristián Dekrét, ale ďalší gól už nepadol a Podbrezová zaznamenal v Málinci ešte len tretiu prehru v sezóne. V Badíne bolo 150 prítomných divákov svedkami dvoch pokutových kopov v pomerne krátkom časovom slede. V 18. minúte ten svoj premenil Matej Starší, ale dlho sa Zvolen z tesného náskoku netešil. Po polhodine hry sa z bieleho bodu na druhej strane nepomýlil Juraj Lešták. O osem minút ale navrátil vedenie B-čku Lokomotívy Erik Liener. V druhom polčase trafili do čierneho už len hostia a to hneď na jeho začiatku. Gól si pripísal Mohamed Amer Aborig a druhým presným zásahom sa prezentoval Starší. Zvolen tak s prehľadom dokráčal za tretím víťazstvom v rade. Prekvapením okrem prehry Podbrezovej bol triumf posledného Divínu nad momentálne tretím tímom tabuľky Poltárom.

V. liga – skupina C – 17. kolo

BBO_0589V sobotu pútal pozornosť duel druhého s tretím, v ktorom Pliešovce privítali Šalkovú. Po zápase sa tešili hráči Pliešoviec, o troch bodoch rozhodol premenenou jedenástkou v 22. minúte Filip Goga. V nedeľu zase hostila Sásová súpera z Priechodu. O výsledku sa rozhodlo už v prvej 45-minútovke a body sa delili. Sásovčania prehrávali od polovice prvého polčasu gólom Petra Šulaja, no ešte do polčasu stihol vyrovnať Jozef Kubina. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. B-čko Jupie cestovalo do Čierneho Balogu a už v tretej minúte ho poslal do vedenia Marek Jobko. Po štvrťhodine hry sa mohlo začať hrať odznovu, keď vyrovnal Michal Mózer. Avšak v ďalšom priebehu už diváci plody futbalu neuvideli, pre Jupie to znamenalo zisk prvého jarného bodu. Medzibrod naďalej kraľuje piatej lige, v opačnej situácii je posledná Voznica, ktorej sa však podarilo uchmatnúť bod z Lieskovca.

I. trieda – 17. kolo

Aj po sedemnástom kole sa držia na čele tabuľky Selce, ktoré si poradili podľa predpokladov s Osrblím. Na listinu strelcov sa za domácich zapísal dvakrát Filip Koctúr, po góle dali Michal Číž a Miroslav Mořingl. Od siedmej minúty Selce prehrávali, no ukázali prečo sú lídrom a dokázali otočiť zápas. Prekvapením bolo domáce zakopnutie Braväcova s Čiernym Balogom, Jakub takisto len remizoval a to hrá do kariet Selciam. B-tím Brusna, ktorý sa nachádza na poslednej priečke, cestoval na stretnutie do Nemeckej. Po štvrťhodine hry prehrával, keď sa presadil Adam Kováč, v závere prvého polčasu ale vyrovnal Samuel Knižka. V úvode druhého dejstva sa Brusno dostalo do vedenia 2:1, keď zo štandardky skóroval Adam Lehocký. O tri body prišli hráči Brusna až v 85. minúte vďaka vyrovnávajúcemu presnému zásahu Ivana Klinčíka.

13. FK Podkonice 15 4 2 9 19 : 36 14
14. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 16 1 6 9 10 : 31 9(-3)

II. Trieda skupina A – 19. kolo

Prekvapením kola v A skupine druhej triedy bola výhra Savonu nad Harmancom po obrate z 1:3 na 5:3. Samostatný report z tohto zápasu aj s fotogalériou nájdete tu. V derby kola hostil rezervný tím Šalkovej druhý tím tabuľky Tajov. Peter Dobrík gólom zo siedmej minúty zariadil tesný polčasový náskok so silným súperom. V druhej 45-minútovke pridal ďalší zásah do siete Tajova Juraj Chovanec a prekvapujúca výhra bolo na svete. To určite teší Králiky, ktoré majú po hladkej výhre v Mičinej na špici tabuľky už štvorbodový náskok. Bodovala prekvapujúco aj posledná Ľubietová po remíze v Riečke.

II. trieda skupina B – 11. kolo

V úvodných jarných stretnutiach nezaváhala suverénna Michalová v súboji s Beňušom. Polomka rozhodla o výhre s Pohronskou Polhorou tromi gólmi až v druhom polčase a Dolná Lehota ešte nevzdáva boj o prvenstvo, keď sa potrápila s posledným Šumiacom, no napokon sa radovala z troch bodov.

Michalová – Beňuš 3:1
Polomka – Pohronská Polhora 5:2
Dolná Lehota – Šumiac 2:1