Záverečné súboje tejto sezóny sa odohrali počas uplynulého víkendu. Zaujať mohlo derby Rakytoviec so Šalkovou, Jupie hostilo silné a v poradí tretie Slovenské Ďarmoty, na Selce zase čakala takisto tretia Krupina.

TIPOS III. liga skupina STRED – 28. kolo

Kremnička sa v poslednom stretnutí sezóny predstavila na ihrisku Tepličky nad Váhom. Po dvoch prehrách vykročila k víťazstvu už v dvadsiatej minúte, keď sa z pokutového kopu nemýlil Lukáš Ševčík. K nemu sa pridal v 74. minúte Saša Savič, ktorý potvrdil výhru zverencov Norberta Juračku 0:2. Kremnička sa tak rozlúčila so sezónou úspešne, brankár Krejčí zase čistým kontom. Dvojgólovým rozdielom vyhrala aj Podbrezová B nad Detvou. Predposledný tím tabuľky prehrával so železiarmi v 25-tej minúte už 2:0 po zásahoch Mejriho a Hrica. Do polčasovej prestávky ešte za hostí znížil gólom do šatne Nemeth, ale Podbrezová tri body už nepustila z rúk. V 77. minúte poistku z bieleho bodu na 3:1 pridal dvojgólový strelec Erik Hric. Majstrovský Liptovský Hrádok hostil v šlágri kola Námestovo. V tomto dueli ukázal svoju kvalitu a zvíťazil 4:1, pričom po polčase to bolo už 4:0, keď štyri góly zaznamenal v priebehu len 33-och minút. V 52. minúte ešte nepremenil 11-ku Kojnok, to mohlo byť 5:0.

IV. liga skupina JUH – 26. kolo

Šalková ako víťaz ligy cestovala na pôdu Rakytoviec. Čakalo ju ďalšie derby po minulotýždňovej výhre s Jupie, ktoré ovládla pomerom 5:0. Na gól sa čakalo do poslednej minúty prvého polčasu, vtedy favorita poslal do vedenia Maroš Zimnikoval. V druhom polčase to už bolo strelecké predstavenie hráčov majstra, ktorí strelili ešte štyri góly. Menovite to boli Lukáš Palovič a Juraj Chovanec. Druhý menovaný avšak skóroval trikrát a to v priebehu 19-tich minút. Šalková tak ovládla aj tento derby zápas a opäť výsledkom 5:0. Viac informácií zo zápasu nájdete na webe FK Šalková. Ťažká skúška čakala na Jupie, ktoré chcelo odčiniť spomínanú vysokú prehru so Šalkovou. V nedeľu privítal podlavicko-badínsky celok tretí tím tabuľky Slovenské Ďarmoty. Úvodné rozvlnenie siete nastalo až v 51. minúte, na neradosť domácich fanúšikov sa presadil hosťujúci Berec. O osem minút dve stovky divákov potešil vyrovnaním na 1:1 Lukáš Pšida, ktorý bol neomylný z penalty. Táto pasáž bola bohatá na góly, čo demonštroval presným zásahom Greguš, ktorý prinavrátil Ďarmotám vedenie. Už o pár desiatok sekúnd ale druhýkrát Jupie vyrovnalo a to zásluhou Filipa Samsona. Ten istý hráč už o päť minút poslal v tejto prestrelke do tesného náskoku 3:2 domáci tím. Na druhej strane sa ale podarilo taktiež vyrovnať v 85. minúte Lukácsovi a skóre 3:3 už vydržalo do konca.

V. liga skupina C – 26. kolo

Selce nezvládli zápas v Krupine. Ich jediný gól zaznamenal v 72. minúte Filip Koctúr, ktorý nešťastne vlastným gólom poslal v 31. minúte Krupinu do vedenia a nasmeroval ju k zisku troch bodov. Priechodu taktiež nevyšla rozlúčka a dokonca v Štiavnických Baniach nestrelil gól. Prehral len deviaty zápas v tejto sezóne a sezónu ukončil na 6. mieste. Do očí bije debakel, ktorý uštedrila Lovča hosťujúcemu Jakubu. Skóre otvoril už v šiestej minúte domáci Beňo, ale na vysokej prehre mali podiel najmä vylúčenia brankára Filadelfiho a Pepinovića v krátkom slede (28. a 33. minúta). To Lovča náležite využila a činil sa najmä Robert Neuschl, ktorý skompletizoval v druhom polčase hetrik. Bodovať sa podarilo Sásovčanom. Tí hostili súpera zo slabšieho súdka – Hliník nad Hronom. Duel mal dve ústredné postavy – na strane Sásovej to bol Peter Murín a na strane hostí Róbert Henžel. Spomínaní hráči zaznamenali hetrik a najviac sa pričinili o hokejový výsledok 4:4. Sásová vyhrávala 2:0 a dokonca aj 4:1 ale napokon sa so sezónou víťazne nerozlúčila. Majster ligy ŠK Partizán Čierny Balog si z debaklu od Lieskovca ťažkú hlavu zrejme nerobí.

I. Trieda – 28. kolo

V sobotu odštartovalo záverečné kolo meranie síl medzi predposlednou Michalovou a Slovenskou Ľupčou. Ľupča zvládla tento zápas zásluhou Branislava Krajčíra, ktorý sa blysol hetrikom a tým pádom aj zaznamenal posledný gól Slovenskej Ľupče v tejto sezóne. Ten z 86. minúty znamenal rozlúčkovú výhru. Nevydarenú sezónu ukončilo prehrou na domácej pôde B-čko Šalkovej, ktoré podľahlo druhému tímu tabuľky Braväcovu. Šalková druhému najväčšiemu ašpirantovi na zisk titulu dokázala streliť dva góly, ale ani tie nestačili na zisk bodu. Ich autormi boli Paršo a Tuček, avšak druhý menovaný prekonal najprv aj vlastného brankára. Veľmi dôležité boli dve trefy hráča Braväcova Mareka Srnku. Tretí tím Brusna – Ondreja hostil víťaza prvej triedy Bacúch. Majstrovský tím pokoril jediným gólom z penalty tesne pred uplynutím hodiny hry Matej Parobek.

II. trieda skupina A – 28. kolo

Rezerva Seliec rozdrvila v záverečnom súboji, najbohatšom na plody futbalu, Staré Hory a udržalo si tak šiestu priečku. Selce bez náhradníkov uspeli hlavne vďaka piatim zásahom, ktoré si na svoje konto pripísal Christian Faltáni. Kto očakával vyrovnané stretnutie medzi tabuľkovými susedmi Dúbravicou a Hronsekom, ten bol na omyle. Hronsek s desiatimi hráčmi na ihrisku nemal šancu a zažiaril hlavne kapitán domácich Ján Dvorovenko so štyrmi strelenými gólmi. Ľubietovej proti silnej Riečke nestačili ani tri strelené góly, úradujúci majster Strelníky si schuti zastrieľal v Hiadeli. Prekvapenie kola sa odohralo v Tajove, ktorý podľahol posledným Horným Pršanom. Tie triumfovali aj napriek tomu, že hrali s desiatimi hráčmi a to ešte v 79. minúte prehrávali 0:1 po otváracom góle Patricka Greška. Neuveriteľným hetrikom v priebehu troch minút ale otočil zápas z 1:0 na 1:3 hráč zápasu Martin Riečan. Králiky ukončili sezónu víťazstvom nad Mičinou, aj keď kontumačným.

FK – Baník Ľubietová – ŠK Zornička Riečka 3:7
TJ Družstevník Dúbravica – TJ Hronsek 10:0
TJ Mladosť Lučatín – TJ Tatran Harmanec 8:2
ŠK Sokol FO Staré Hory – ŠK Selce B 3:8
TJ Slovan Tajov – TJ Iskra Horné Pršany 1:3
TJ Partizán Hiadeľ – TJ – Družstevník Strelníky 0:6
OZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA – TJ Družstevník Mičiná 3:0