Po tretí raz sa ulice Banskej Bystrice po zotmení hrou svetiel zmenili na miesta rozličných príbehov odohrávajúcich sa na fasádach budov, ale aj v rámci umeleckých predstavení využívajúcich svetelné prvky.

Organizátori Festivalu svetla a tieňa z občianskeho združenia Kultúrne Slovensko, v spolupráci s mestom, aj tento rok pozvali umelcov zo Slovenska, ale aj blízkeho zahraničia, aby s využitím svetelného umenia počas dvoch večerov oživili centrum Banskej Bystrice. Okrem zaujímavých videomappingov či interaktívnych svetelných projekcií boli počas piatkového a sobotňajšieho večera pripravené aj viaceré umelecké vystúpenia využívajúce hru so svetlami. V rámci mesta či zapojených inštitúcií boli inštalované aj rozličné svetelné exponáty.

Zaujímavý videomapping mohli návštevníci sledovať v pravidelných intervaloch napríklad na budove historickej radnice na námestí. Venovaný bol Banskej Bystrici ako mestu športu. Program hry svetiel prebiehal napríklad aj v Centre nezávislej kultúry Záhrada či pasáži pred ňou. Na Námestí Štefana Moyzesa takmer doslova ožila budova Barbakanu, v areáli hradu sa zas pred mestským cintorínom búrali hradby. Na šťastie len svetelnou projekciou. Divadlo Štúdio tanca okoloidúcich zapájalo do aktivít spojených so súčasným tancom, navyše pri priestore tržnice umocnených rovnako hrou svetiel a tieňov.

Na budove banky na začiatku Dolnej ulice si mohol každý pomocou svetelných graffity vyskúšať namaľovať svetlom na stenu svoj odkaz mestu či obrázok. Program bol sústredený aj pri Europa SC a tentokrát aj v Lazovnej ulici. Zapojilo sa Mestské divadlo Z Pasáže, kde okrem premietania na strechu budovy mohol zaujať napríklad aj klavírny koncert Petra Hudeca, jedného z hercov divadla.

Na evanjelickom kostole v Lazovnej ulici premietali digitálne kresby. Priamo v jeho útrobách si mohli návštevníci vyskúšať napríklad digitálnu svetelnú harfu. Ekologické procesy odohrávajúce sa v prírode zas znázorňoval videomapping na budove Múzea SNP.