Po reprezentačnej prestávke pokračovala aj naša najvyššia futbalová súťaž, v ktorej si Podbrezová zmerala sily so Žilinou. Vo štvrtej lige skupine juh Rakytovce v pútavom súboji hostili Jupie, našliapnutá Šalková cestovala do Hriňovej. V piatej lige mal čo naprávať Jakub. Podobne ako Šalková, bola druhá v tabuľke naháňajúc lídra aj Sásová, na ktorú čakali Štiavnické Bane. Všetky zápasy v našom regióne prinášame v sumári aj s fotogalériou.

Fortuna liga – 7. kolo

Železiari chceli vstúpiť po reprezentačnej prestávke do ligového kolotoču úspešnejšie než vkročili do novej sezóny. V ZELPO Aréne sa im postavil do cesty úradujúci majster MŠK Žilina, taktiež v nie najlepšej forme. Šošoni naklonili misky váh na svoju stranu už v štvrtej minúty trefou Miroslava Káčera, ale v 15-tej minúte vyrovnal za zverencov trénera Karola Praženicu Matúš Mikuš, keď sa nemýlil z bieleho bodu. Na začiatku druhej 45-minútovky prinavrátil tesný náskok Žiline Nikolas Špalek a v 66. minúte ešte viac žlto-zelených priblížil k trom bodom Samuel Mráz. Jeho druhý gól o deväť minút neskôr znamenal definitíve výhru. O pár sekúnd na to mal ale posledné slovo hráč Podbrezovej Martin Válovčan, ktorý znížil na konečných 2:4.

II. liga – 7. kolo

Rovnako ako aj v najvyššej lige na seba narazili rezervní Šošoni a B-čko Podbrezovej, ale hralo sa v Žiline. A podobne aj tu uspel žilinský celok. Ten sa ujal vedenia už v deviatej minúte zásluhou Róberta Boženíka, ale pomerne rýchla odpoveď prišla v 26-tej minúty, keď vyrovnal Kristián Lukáčik. Rozhodnutie prišlo z kopačky Tomáša Hučka a to v samom závere zápasu. V piatkovej predohrávke hostilo FK Pohronie o niečo vyššie postavený Trebišov. Papierové predpoklady ale vôbec nemali váhu, Pohronie si pripísalo po troch kolách čakania výhru a to jednoznačnú. Dva góly zaznamenal pohronský celok z penalty (Marek Frimmel a Samir Nurković) a z hry sa presadil Lukáš Garaj a Peter Ďungel. Darilo sa aj zvolenskej Lokomotíve, ktorá sa postarala o druhú prehru Popradu. V domácom prostredí ho zdolala tesne 3:2, pričom po zásahoch Makelu, Mikiniča a Kmeťa to bolo 3:0 už v 54. minúte.

III. liga SsFZ – dohrávka 5. kola

V jedinom víkendovom stretnutí tretej ligy padol jediný gól. Jeho autorom bol Roman Krivjančin v 69. minúte, ktorý zariadil Žarnovici zisk troch bodov. Tá uspela ja napriek tomu, že od 56. minúty hrala bez vylúčeného Lukáša Štefanku.

IV. liga JUH – 6. kolo

V šlágri nášho regiónu na seba narazili trápiace sa tímy – Rakytovce a Jupie. Poobedňajší duel sa vlastne rozhodol už v úvodných 25-tich minútach. Najprv v 16. minúte poslal do vedenia raky Pavel Širka a o deväť minút neskôr z penalty na konečných 1:1 vyrovnal Oliver Ďurta, keď premenil 11-ku. Prekvapil Medzibrod, ktorý vďaka gólom dvom gólom Mareka Vanča a zásahu Ivana Vargu obral Tornaľu o neporaziteľnosť. Druhá Šalková ako jasný favorit cestovala na pôdu Hriňovej. Tú do dvojgólového trháku dostal dvomi presnými strelami Ján Lapin a na konci prvého polčasu sa navyše nechal vylúčiť Juraj Chovanec. Cennú výhru Hriňovej spečatil v 84-tej minúte Marcinek. Tisovec vyprášil Vinicu na jej vlastnej pôde a zatiaľ nič iné ako víťazstvo nepozná.

V. liga skupina C – 6. kolo

Priechod odišiel z Ladomerskej Viesky so sklonenou hlavou, keď jeho defenzíva bola prekonaná až šesťkrát. Jediný čestný gól Priechodu strelil v 48. minúte Marek Grofčík znižujúc na 1:3. Sásovčania strácali na vedúcu Lovču dva body. V Štiavnických Baniach ale dopadli podobne, aj keď o niečo lepšie, ako Priechod. Presne po hodine hry ešte znižoval na 1:2 Peter Murín a dal nádeje Sásovčanom. Tie však ostali nenaplnené. Lovča zdolala Krupinu a tak svoj náskok na ligovom tróne ešte viac zveľadila. Jakub chcel odčiniť uplynulý debakel, ktorý mu uštedrila Sásová (1:6). Do cesty sa mu postavila tretia Kováčová. Na gól sa čakalo až do 87. minúty a napokon sa to Jakubu podarilo zásluhou Štefana Chrenovského. Selce doma nestačili na Bacúch, za ktorý otvoril skóre z priameho kopu Maroš Kurek v 41. minúte a na konečných 0:2 upravil v 66. minúte Roman Švidraň.

I. Trieda – 6. kolo

Zatiaľ stopercentné Podkonice privítali Brusno – Ondrej. Skóre nedeľňajšieho duelu otvoril už v deviatej minúte Tomáš Šagát a hostia viedli. Vyrovnanie prišlo z kopačky domáceho Tomáša Klinca v závere prvého polčasu. O výsledku sa prakticky rozhodlo v prvom dejstve a tak Brusno – Ondrej uchmatlo z horúcej pôdy cenný bod a postaralo sa o prvú bodovú stratu Podkoníc. Čierny Balog v prípade vyššej výhry mohol pomýšľať na to, že sa dostane na čelo tabuľky. Avšak do cesty sa mu postavilo v derby kola tretie Braväcovo. Hrdinom zápasu sa stal Marek Srnka, keď v 27. minúte premenil nariadenú penaltu a stal sa jediným strelcom tohto stretnutia. Hostia hrali od 64. minúty bez vylúčeného Tomáša Maguru, no udržali si najtesnejší náskok. Navyše v 90-tej minúte mohol vyrovnať za Tatran Matej Belko, ale z penalty neuspel. Braväcovo nahradilo Čierny Balog na druhej priečke, Podkonice si držia líderskú pozíciu. Súboj tabuľkových susedov Valaská – Nemecká gól nepriniesol. Slovenská Ľupča mohla taktiež zamiešať karty na najvyšších miestach tabuľky, ale nad jej sily bolo Osrblie. A to napriek tomu, že Ľupča od 23-tej minúty viedla presnou strelou Petra Luptáka. Šalková B ťahala za kratší koniec v zápase dvoch tímov zo spodnejších vôd tabuľky, proti Hroncu strelil jediný gól Maroš Kútik v 88. minúte korigujúc na konečných 1:2.

II. trieda skupina A – 6. kolo

Derby druhého Tajova s vedúcim Lučatínom malo jasného víťaza. Stali sa ním hostia, ktorí Tajovu nedovolili skórovať ani raz. Za lídra súťaže najviac zažiaril Michal Sedliak, ktorý v priebehu 56-tich minút zaznamenal hetrik. A-tím Seliec, ako sme spomínali, nebol v piatej lige úspešný, za to rezervný tím si zgustol na Hiadeli a to v domácom súboji s ním. Strelecky najúspešnejší bol s tromi trefami do čierneho Miroslav Chaban. Netypicky sa presadil aj gólman Seliec Rastislav Voskár v 84. minúte z 11-ky, čím uzavrel debakel na 8:0. Hiadeľ si tak na prvé body bude musieť počkať.

II. trieda skupina B – 3. kolo

Jasenie v derby prvého s druhým hostilo B-čko Čierneho Balogu. Oba tímy boli doposiaľ bez straty bodu, Jasenie ale odohralo už tri súboje, o jeden viac ako Tatran. Jasenie narobilo s hosťami krátky proces, keď už po prvom polčase vyhrávalo vysoko 7:0, pričom sedem gólov stihli streliť v priebehu 29-tich minút. Hetrik stihol skompletizovať Jakub Havran. Už to vyzeralo na jeden z rekordných debaklov, no v druhom polčase sa trafili do čierneho už len hostia a to Erik Pečovský a Jakub Kvietok, ktorý ako tak zmiernili trpkú chuť vysokej porážky. Beňuš si tesne poradil s Dolnou Lehotou. Jeho víťazný gól zaznamenal v 70-tej minúte Peter Šperka a to z pokutového kopu. Vyšším rozdielom Heľpa zdolala Polomku, ktorá stále čaká na svoj prvý bodový zisk. Dvojgólovým strelcom bol Andrej Batis, ktorý už v štvrtej minúte nakopol presným zásahom Heľpu k streleckej úrode. Braväcovo B sa potrápilo v Michalovej, ale napokon si pripísalo v druhom zápase druhú výhru.

TJ Slovan Beňuš vs. TJ Partizán Dolná Lehota 2:1
TJ Slovan Michalová vs. FK Sokol Braväcovo B 2:3
FK 1928 Jasenie vs. TJ Tatran Čierny Balog B 7:2
TJ Tatran Polomka vs. ŠK Heľpa 1:6