Kým v I. BBHbL sa tento víkend odohrali už štvrťfinálové boje play off, tak II. liga mala na programe dohrávané zápasy 10. kola, čím sa ukončila základná časť. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

I. BBHbL – štvrťfinále

Hbk One Taxi BB vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 7:3 (0:1, 0:3, 3:3)

G: Babic 3, Laubert, Moravec, Gutmann, Caban M. – Galbavý, Kršiak, Matula

Strely na bránu: 29:27. Vylúčenia: 2:3. Hviezdy zápasu: Laubert – Pivarči

Favorit zápasu One Taxi sa v prvej tretine nevedel presadiť proti výborne chytajúcemu Pivarčimu. Demons kládli odpor aj druhú tretinu a ohrozovali bránu taxikárov, kde ich šance zmaril Martinec. Po dvoch tretinách prehrávali Démoni 0:4. Záverečná časť priniesla šesť gólov, z toho po troch na obidvoch stranách. One Taxi tak zvíťazilo 7:3 a vstúpilo do play off úspešne.

Hbk Spartans vs. Hbk Worms 10:6 (5:1, 2:1, 3:4)

G: Bíreš 3, Nemček 3, Valent 2, Magurský 2 – Kukučka Pe. 2, Kukučka Pa. 2, Kňaze, Pitter

Strely na bránu: 37:30. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Valent – Náčin

Obe mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách. Spartans začali tlakom a nedali Worms šancu, keď po prvej tretine viedli už 5:1. Prostredné dejstvo už prinieslo vyrovnanejší hokejbal. Worms zvýšili početnosť streľby na Scholza, Spartans si však udržali náskok aj do tretej tretiny. V tej boli jednoznačne aktívnejší Wormsáci, ktorým sa v priebehu dvoch minút podarilo vsietiť tri góly. Pridali aj štvrtý, ale to im už na zmenu výsledku nestačilo. Prvý bod v sérii hranej na dve víťazstvá tak uchmatol favorit.

Hbk One Taxi BB vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 15:1 (4:0, 7:0, 4:1)

G: Babic 4, Laubert 4, Gutmann 3, Caban 2, Michálek 2 – Matula

Strely na bránu: 32:24. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Laubert – Matula

V odvete nenechali taxikári nič na náhodu a svojho súpera od začiatku prehrávali. Početne slabší Démoni nemali šancu a One Taxi postupne zvyšovali v pohodovom tempe kombinačným hokejbalom skóre. Najaktívnejší boli Laubert s Babicom, ktorí si okrem gólov pripísali aj množstvo asistencií. Čestný gól za Demons vsietil dve sekundy pred koncom zápasu Matula a pokazil tak Martincovi radosť z čistého konta. One taxi sa tak stretne v semifinále so Žiarskou Palubou.

Hbk Spartans vs. Hbk Worms BB 7:9 (3:2, 1:3, 3:4)

G: Valent 2, Molitoris 2, Petro, Magurský, Nemček – Čierny 2, Kňaze 2, Kukučka Pa. 2, Kukučka Pe., Kalina, Náčin

Strela na bránu: 25:32. Vylúčenia: 1:3. Hviezdy zápasu: Petro – Kňaze

Na druhý štvrťfinálový zápas prišli Worms v plnom počte a hneď to bolo na ich hre vidieť. Vedomí si toho, že majú nôž na krku, začali s aktívnou hrou. Aj napriek tomu skórovali ako prví Spartans po Nemčekovom sóle. Za necelú minútu bolo vyrovnané po Kňazeho presnom zásahu. Prvú tretinu síce Spartans vyhrali, aktivita však bola na hokejkách Worms. Tí otočili skóre v druhej tretine a vedenie už zo svojich rúk do konca zápasu nepustili. Sparťania len znižovali, no otočiť zápas vo svoj prospech už nedokázali a nasledovala nadstavbová pätnásťminútová tretina.

Nadstavbová tretina:

Hbk Spartans vs. Hbk Worms BB 2:1

G: Valent, Nemček – Čierny

Strely na bránu: 6:11. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Nemček – Čierny

Po krátkej päťminútovej prestávke nasledovala rozhodujúca nadstavbová tretina. Hneď v úvode ponúkli Sparťania výhodu presilovej hry Worms pri vylúčení Kašpara. Paradoxne však inkasovali gól Worms z Valentovej hokejky. O necelé dve minúty zvýšil už na 2:0 Nemček. Worms útočili a snažili sa zvrátiť zápas vo svoj prospech, gól vsietili za Scholzov chrbát až pri vylúčení Franka a znížili v ôsmej minúte na 1:2, presadil sa Čierny. Spartans umne bránili a dokázali odolať tlaku súpera aj pri záverečnej powerplay a stali sa po One Taxi ďalším postupujúcim. V semifinále čaká na Spartans víťaz základnej časti Hbk Cocra.

Semifinálové dvojice play off I. BBHbL 2016/17

(1) HbK COCRA RADVAŇ vs. (4) HbK SPARTANS
Termíny: sobota 1.7.2017 o 9.30 hod, nedeľa 2.7.2017 o 15.00 hod

(2) Hbk PALUBA Žiar nad Hronom vs. (3) HbK ONE TAXI Banská Bystrica
Termíny: sobota 1.7.2017 o 11.00 hod, nedeľa 2.7.2017 o 13.00 hod

II. BBHbL – dohrávka 10. kola

Hbk Serafins Eagles vs. Hbk Autos BB 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

G: Sila 2, Samolej – Danko, Gajan

Strely na bránu: 19:18. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Sila – Danko

Vo vyrovnanom zápase medzi bystrickými Autos a Liptákmi veľa gólov nepadlo. Rozhodujúci gól padol šestnásť sekúnd pred koncom zápasu po tom, ako kapitán Autos Moravčík netrafil úplne odkrytú Števákovu bránu a z nasledujúceho protiútoku inkasovali zo Silovej hokejky. Autos BB prehrou prišli o prvenstvo.

Hbk Panthers vs. Hbk Viking Wariors 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)

G: Melicherčík 2, Šebeň 2, Truska, Kapustík – Slašťan A., Goga

Strely na bránu: 25:14. Vylúčenia: 6:1. Hviezdy zápasu: Ďuriš – Goga

Panthers začali z ostra a vytvorili si štvorgólový náskok už v prvej tretine. V ďalšom priebehu už neboli tak aktívni, ale stále si držali patričný odskok od Vikingov. Tí aj napriek množstvu ponúknutých presilových hier ich nedokázali využiť vo svoj prospech a nakoniec prehrali 1:6.

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Foresters BB 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

G: Hogh – Červenka, Marcinek, Chudý

Strely na bránu: 20:14. Vylúčenia: 3:4. Hviezdy zápasu: Hogh – Procházka

Bystrický drevorubači si skrížili čepele s Kremnickými vlkmi vo vyrovnanom zápase. Po bezgólovej prvej tretine boli aktívnejší vlci, gól však prišiel z hokejky Červenku v závere druhej časti. Na začiatku tretej pätnásťminútovky zvýšili Foresters na 2:0 gólom Marcinka. Následne znižoval na rozdiel gólu Hogh. Vlci pred koncom odvolali brankára, ale namiesto vyrovnania zvýšil Chudý na rozdiel dvoch gólov. Drevorubači si pripisujú jedenástu výhru v rade a posunuli sa tak na čelo tabuľky.

Hbk Medveď Motyčky vs. Hbk Tigers 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

G: Belík – Krajčí M., Búrik, Hudec, Chovan, Floch

Strely na bránu: 4:31. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Fodor – Floch

V súboji posledných dvoch tímov súťaže ťahali za kratší koniec Motyčky. Tigers boli strelecky aktívni, čo im prinieslo úspech a gólovú radosť. V bráne Motyčiek síce chýbala ich opora Holbus, ale vyznamenal sa aj náhradník Fedor, ktorý z 31 striel pustil za svoj chrbát len päť. Tigers tak čakajú boje v play off a pre Motyčky sa sezóna skončila.