Šance na postup v základnej A skupine hokejovej európskej ligy majstrov sú po piatku už len o náhodnej matematike. Banskobystrickým hokejistom sa ani v treťom vystúpení v európskej súťaži nepodarilo zvíťaziť.

Banskobystričania sa od úvodu snažili prevziať opraty piatkového zápasu proti nemeckému Wolfsburgu do vlastných rúk, ale pre početné vlastné chyby sa im nedarilo tvrdiť muziku v útoku. Len slabšie zaplnené domáce tribúny mohli sledovať vyrovnaný duel.

Úvodnú tretinu poznačili vylúčenia na oboch stranách a nemohúcnosť oboch tímov využiť početné výhody. Keď už to vyzeralo, že sa zverencom Vladimíra Országha podarí dostať na optimálnu vlnu, zbrzdili ich práve vylúčenia. Niekoľko šancí však prišlo, keď v 14. minúte zaváhal pred Brückmannom Brittain a o chvíľu na to nemal presnú mušku ani Češík.

V druhej časti hry končili mnohé útočné snahy domácich na nepresných prihrávkach. Hosťom sa to po viacerých príležitostiach napokon podarilo potrestať, keď v 34. minúte pohotovo zakončoval za Lassilu Fauser – 0:1.

Tretia tretina bola napriek značnej snahe baranov vcelku vyrovnaná, aj keď zvrátiť to mohol najmä v 52. minúte Češík, keby zo svojej akcie vyťažil vytúžený gól. Ani záverečná power-play, v ktorej to barani skúšali aj pri odvolaní Lassilu šiesti na štyroch, však zvrátenie stavu nepriniesla. Lunter bol síce krátko po oddychovom čase, ktorý si vyžiadal tréner Vladimír Országh, vo veľkej príležitosti a v posledných sekundách ho napodobnil aj Bortňák, no ich snaha gól nepriniesla.

Na hre banskobystrického celku je ešte vidieť vzájomné zoznamovanie sa i ostatné neduhy príznačné pre úvod sezóny. V medzinárodnom meraní síl sa však ani tentokrát barani nestratili a od zisku bodov ich delili len malé nepresnosti. Žiaľ pre domácich divákov, tentokrát sa nezopakovala gólová prestrelka z prvého vzájomného merania síl.

„Videli sme vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol jeden gól. Šance boli na oboch stranách. My sme hrali zodpovednejšie, zlepšili sme hru v oslabení, stále sa ale trápime v presilových hrách, tam bol najväčší rozdiel, na tom budeme musieť pracovať. Keď dostaneme príležitosť toľkých presiloviek, musíme ich využiť. Sme vďační za našich fanúšikov. Sú fantastickí, prišli nás podporiť aj do Salzburgu. Dnešným výkonom sme sa im za to chceli odvďačiť, keďže v Salzburgu sme nič nepredviedli. Pri hre piatich proti piatim to z našej strany naozaj bolo celkom slušné, ale ak chceme pomýšľať na lepšie výsledky, presilovky musíme zlepšiť,“ skonštatoval po zápase tréner HC ’05 Vladimír Országh.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Grizzlys Wolfsburg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 34. Fauser (Foucault, Krupp). Zápas na banskobystrickom zimnom štadióne sledovalo 2150 divákov.

Zostava HC ’05: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihálik – Lamper, Bortňák, Gabor – Lunter, Faille, Bartánus – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Belluš.

Zostava Wolfsburg: Brückmann – Likens, Wurm, Ankert, Krupp, Dehner, Roach – Aubin, Voakes, Karachun – Furchner, Fauser, Höhenleitner – Weiss, Dixon, Foucault – Riefers, Mulock.

Najbližší zápas čaká baranov v nedeľu, a to už popoludní o 14-tej hodine proti Salzburgu. Nakoľko cesty v centre mesta budú v tom čase uzatvorené kvôli maratónu, mesto spolu s partnermi vypraví zo sídlisk špeciálne autobusy. Podrobnosti o nedeľňajšej dopravnej situácii nájdete tu…