Večerný beh Banskou Bystricou musel byť kvôli veľkému záujmu pretekárov presunutý o polhodinu neskôr. Takmer päťkilometrovú trať zabehol najrýchlejšie Robert Valíček z tímu Obal Servis Košice, ktorý sa dostal do cieľa v čase 15 minút 49 sekúnd.

Trojkráľový večerný beh sprevádzal veľký záujem verejnosti a bežcov, čo sa prejavilo v polhodinovom oneskorenom štarte. Na štart sa nakoniec postavilo viac ako 400 súťažiacich všetkých kategórií. Tí si museli poradiť s traťou v uličkách historického centra Banskej Bystrice. Nízke teploty, primŕzanie a sneh miestami spôsobovali problémy, k vážnejším úrazom však nedošlo.

Najrýchlejšie trať odbehol Robert Valíček z tímu Obal Servis Košice s časom 15:49. Na druhom mieste skončil Ján Pavlík z Trian ŠK UMB s časom 16:07. Minuloročný víťaz Peter Ďurec neštartoval, jeho brat Martin zo Slávie STU však skončil tretí s časom 16:29.

Medzi ženami bola najlepšia  Katarína Lovrantová (Cro Running) v čase 17:32. Na druhom mieste sa umiestnila Lucia Kamenská (Marathon BB Team) s časom 17:45, tretia dobehla Jana Mozolaniová (Run for Fun) za 19:19. Lovrantová a Kamenská obhájili svoje miesta z minulého roku.

Prvých 300 zaregistrovaných pretekárov dostalo na pamiatku účastnícke medaily. Trojkráľový beh je súčasťou sprievodných podujatí, ktorých vyvrcholením bude druhý ročník septembrového Banskobystrického maratónu.