Futsalisti Banskej Bystrice cestovali na zápas 6. kola na pôdu nováčika z Lučenca. Ten pred sezónou výrazne posilnil káder a v úvodných dueloch sezóny podával výborné výkony, ktoré ho vyniesli až na druhé miesto. MIBA sa však svojho súpera nezľakla a v Lučenci siahala na víťazstvo.

Pred výbornou diváckou kulisou sa od začiatku hral atraktívny futsal. Domácich priaznivcov už v druhej minúte potešil Alex Viana, ktorý nedal Krejčímu šancu. Potom prišli chvíle hostí. Tí v priebehu jedenástich minút dokázali novú posilu v bránke Rusnáka prekonať štyrikrát. Najprv v 5. minúte vyrovnával kapitán Konder. Následne sa do listiny strelcov zapísal dvakrát Greško a jeden presný zásah zaknihoval aj Ondrej Dobrota. V záverečnej minúte prvej časti ešte dokázal znížiť Anton Brunovský a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:4 z pohľadu domáceho Lučenca.

Domáci zverenci trénera Berkyho vstúpili do druhého polčasu s tlakom a ich strelecká aktivita bola odmenená v 27. minúte gólom Radoslava Máča. V 31. minúte už bolo vyrovnané, keď sa presadil Peter Rutkaj. Potom prišlo vylúčenie hosťujúceho Dobrotu. Ten zahral v pokutovom území rukou, za čo si vyslúžil červenú kartu a Lučenec navyše dostal výhodu pokutového kopu. Ten zahral kapitán Fehérvári, no jeho pokus výborným zákrokom zneškodnil brankár MIBY Krejčí. Domáci tak hrali presilovku, no hostia odolávali. A keď sa už Fehérvárimu podarilo dostať loptu do siete, rozhodcovia gól pre predchádzajúci faul neuznali. MIBA tak udržala remízu 4:4 a z pôdy vtedajšieho druhého mužstva súťaže si odváža cenný bod.

1.Slovenská liga vo futsale – 6. kolo – Lučenec

Mimel Lučenec vs. MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:4)

Góly: 2. Alex Viana Da Silva Junior, 19. Brunovský, 27. Máč, 31. Rutkaj – 5. Konder, 12. Greško, 15. Dobrota, 16. Greško. ŽK: Fehérvári, A. Hricov – Greško, Čief, Rafanides. ČK: Dobrota (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 800 divákov.

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na palubovke u favorita sme chceli od úvodu vychádzať z dobrej defenzívy a hlavne neinkasovať prvý gól. Bohužiaľ už v druhej minúte sme prehrávali, ale zásluhou Kondera sa nám poradilo rýchlo vyrovnať. Od tohto momentu sme zlepšili obranu a dôraz v osobných súbojoch, čím sa nám podarilo zaskočiť domácich. Do polčasu sme si vypracovali množstvo šancí najmä po brejkových situáciách a otočili sme skóre na 2:4. V druhom polčase sa Lučenčania dostali k svojmu obávanému tlaku a dobíjali našu bránku. Z množstva striel prešli za Krejčího chrbát dve po spletitých situáciách. Naopak naše brejkové situácie sme už nedokázali využívať tak ako v prvom polčase a tak mal súper na dosah víťazstvo. Po vylúčení Dobrotu nepremenil domáci kapitán šesťmetrový kop a v následnej dvojminútovej oslabovke sme výbornou defenzívou  nerozhodný stav udržali, ako aj vo zvyšných piatich minútach. Vo vynikajúcom zápase treba pochváliť celý kolektív, ktorý vycestoval do Lučenca za nezlomného ducha a tiež ma teší fakt, že zápas zvládli výborne aj dvaja naši juniori, ktorí nahradili absentujúcich hráčov.“

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia v piatok 10. novembra na domácej palubovke, kde privítajú Wild Boys ´02 Bratislava. Úvodný výkop je naplánovaný na 20.00 hod.