Banskobystrickí futsalisti cestovali v piatok 20. mája do Levíc na odvetný barážový zápas o postup do najvyššej súťaže vo futsale. V prvom meraní síl zvíťazila MIBA 4:3 a tak išla s jednogólovým náskokom.

Futsal Team Levice vs. MIBA Banská Bystrica 6:1 (1:1)

Góly: J. Krivočenko 2, M. Chudý, E. Bielik, M. Graus, vlastný F. Rafanides – I. Marko. ŽK: F. Rafanides, V. Giertl, M. Giertl, M. Číž (všetci Banská Bystrica). ČK: M. Čief (Banská Bystrica).

Zostava MIBA: P. Butáš (M. Longauer) – M. Čief „K“, M. Giertl, V. Giertl, L. Riša, M. Číž, F. Rafanides, P. Peniak, I. Marko, R. Kollár

Futsal - baraz - Futsal team Levice vs. MIBA Banska Bystrica - 21.05.2016 - Levice

Futsalisti MIBY cestovali do Levíc bez piatich hráčov. Do zápasu preto išli s jasnou taktikou, vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. Táto taktika sa im aj úvodné minúty darila, hráči Levíc bolí aktívnejší, ale si nevypracovali gólovú šancu. V 6. minúte sa presadili individuálne hosťujúci hráč Marko a na dvakrát prekonal domáceho brankára Bielika. O štyri minúty neskôr mali domáci možnosť štandardky, ktorú po nacvičenom signály premenil kapitán Krivočenko. MIBA počas prvého polčasu nazbierala päť faulov a v poslednej sekunde zahral zbytočne hosťujúci hráč rukou a nasledoval desať metrový kop. Brankár Butáš ho však zneškodnil a tak išli obidve mužstvá do kabín za stavu 1:1.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, keď po štandardke sa po druhýkrát presadil efektnou pätičkou Krivočenko. Za tohto stavu boli domáci bližšie k záchrane najvyššej súťaže. Od tohto momentu si obidve mužstvá vypracovali niekoľko šancí na skórovanie, ale tie zostali nevyužité. V 34. minúte využil chybu v rozohrávke hostí Chudý, ktorý zvýšil náskok Levíc o dva góly. O minútu neskôr si nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Rafanides a od tejto chvíle sa hostia odhodlali k hre bez brankára. Domáci ešte dvakrát strelili gól, najprv cez celé ihrisko brankár Bielik a potom využili domáci presilovú hru, keď potrestali vylúčenie kapitána Čiefa. Po záverečnom hvizde rozhodcov sa mohli domáci tešiť, že aj budúci ročník budú hrať najvyššiu súťaž. Banskobystrickým futsalistom sa nepodarilo prebojovať do vytúženej najvyššej súťaže.