Na mužstvá I. triedy a II. triedy skupiny A čakala vo sviatočný deň 8. mája predohrávka 30. kola. Rezerva Šalkovej v nej hostia Nemeckú, Lučatín v šlágri kola privítal Strelníky. Prinášame Vám sumár zápasov aj s fotogalériou zo zápasu Staré Hory – Harmanec.

I. Trieda – predohrávka 30. kola

Slovenská Ľupča nestačila na Hronec, jej jediný gól dal v šiestej minúte Marek Vaňo vyrovnávajúci na 1:1. Michalová siedmy raz v priebehu tohto ročníka bodovala, bod si pripísala za remízu s kvalitným súperom akým sú Poniky.

Trápiaca sa rezerva Šalkovej hostila v predohrávke 30. kola v pondelok podvečer Nemeckú, ktorá mala na konte vyše dvakrát menej bodov než Šalkovčania. Napriek tomu sa súpera nezľakli a to čo predviedol Lukáš Kubiš sa nevidí často ani v nižších ligách. Tromi góly v priebehu ôsmych minút, v priebehu ôsmej až šestnástej minúty, znamenali ultra rýchle vedenie Nemeckej 3:0. O pár sekúnd po treťom góle sa ale podarilo skórovať aj domácej Šalkovej, na 1:3 znížil Tomáš Tuček a už v 17-tej minúte tak uzavrel polčasové skóre. Na ďalšie rozvlnenie siete sa čakalo až do 66. minúty, kedy sa na radosť domácich presadil Jozef Mesík a dal veľkú nádej Šalkovej na bodový zisk. Nakoniec ale skóre ostalo nezmenené, čo ešte viac vrhalo svetlo na Lukáša Kubiša, hrdinu Nemeckej.

Bacúch stratil v naháňačke za prvým Braväcovom dva body po remíze s Osrblím. Braväcovo sa potrápilo s Breznom, ale vďaka tesnej výhre a najmä dvom gólom kapitána tímu Michala Gašperana svoj náskok na ligovom tróne navýšilo z troch na päť bodov. Do konca sezóny zostáva šesť kôl.

II. trieda skupina A – predohrávka 30. kola

Lučatín v pondelok hostil v súboji dvoch najväčších kandidátov na prvenstvo lídra – Strelníky. O výborný vstup do zápasu pre vedúci tím ligy sa postaral už v 6-tej minúte otváracím gólom Miroslav Trizna. O pol hodinu na to dokázal prekonať najlepšiu obranu v lige hráč Lučatínu Anton Pikula a bolo vyrovnané. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, dva top tímy si body podelili. Strelníky majú pred Lučatínom na čele tabuľky desaťbodový náskok, ale Lučatín má zápas k dobru.

Prestrelka sa odohrala v pondelok doobeda na Balážoch, kde si Selce B zmerali sily s papierovo slabším Hronsekom. V prvom polčase padlo až sedem gólov, dôvod na radosť mali hráči Seliec, ktorí vyhrávali tesne 4:3. Od štvrtej minúty prehrávali gólom Bánovského, ale góly Radoša a Kopica z 9-tej, respektíve 14-tej minúty znamenali obrat na 2:1. Lenže o dve minúty na to vyrovnal z priameho kopu Martinec a presne po uplynutí polhodiny hry opäť úradoval Andrej Bánovský a na svete bol ďalší zvrat z 2:1 na 2:3. Aby toho nebolo málo, misky váh na stranu domácich Seliec opäť strhli dvomi rýchlymi gólmi v závere prvého polčasu Matonok a z penalty Kopic a bolo to 4:3. Na začiatku druhého polčasu vyrovnal na 4:4 kanonier Bánovský, pričom spečatil svoj hetrik a aby toho nebolo málo pridal aj štvrtý gól v 73. minúte a rozhodol bláznivý zápas v prospech Hronseku, ktorý pripomínal hojdačku.

Králiky v úlohe mierneho favorita privítali Malachov. Jediný gól zaznamenal ostrostrelec Marek Holmík v desiatej minúte a rozhodol o tom, že tri body ostali na Králikoch.

ŠK Selce B – TJ Hronsek 4:5
ŠK Sokol FO Staré Hory – TJ Tatran Harmanec 2:2
TJ Mladosť Lučatín – TJ – Družstevník Strelníky 1:1
TJ Partizán Hiadeľ – ŠK Zornička Riečka 4:6
TJ Družstevník Dúbravica – TJ Iskra Horné Pršany 3:0