Univerzitný výber UMB nemal v štvrťfinálovom zápase na výber. Pokiaľ chcel ísť v play off ďalej, musel so Zlínom vyhrať, lebo sa hralo iba na jeden víťazný zápas.

UMB hockey team – UTB hockey team 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)

UMB-Zlin_18Góly: 15. Primus (Maliňák), 28. Kováčik (Plešavský, Akantis), 38. Prandorfy (Maliňák), 40. Majling (Kandra), 46. Maliňák (Majling), 47. Majling (Plešavský) – 21. Vaněk (Strojil), 42. Horehleď (Ondra), 42. Holík (Galuška), 50. Lažek (Martyčák)

Zostava UMB: Juraštík, (od 47. Bezek) – Prandorfy, Kandra, Knechta, Knut, Studený, Dolník, Janečko, Kasanický, Michalčík – Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Akantis, Máľus, Kováčik, Šándor, Maliňák

Oba tímy začali takticky s cieľom neurobiť chybu a zamerali sa skôr na pozornú obranu. V prvej desaťminútovke hral domáci celok dvakrát presilovku, ale gól nepadol. V druhej polovici úvodného dejstva prebral iniciatívu Zlín, keď zatlačil domácich a tí sa bránili iba za cenu zakázaných uvoľnení. Prvýkrát mohol tím UMB udrieť v 14. minúte, keď Prandorfy individuálne prenikol do útočnej tretiny, obkorčuľoval bránu, ale jeho zakončenie nebolo úspešné. V 15. minúte sa však už domáci ujali vedenia. Pred bránou sa presadil Maliňák, ktorý pri zakončení spadol, ale jeho strelu dorazil do brány Primus. Hostia mali vyrovnanie na hokejke v 17. minúte, ale Galuškova strela zazvonila na hornej tyčke.

UMB-Zlin_14V úvode druhej tretiny hral Zlín presilovku. Po uplynutí trestu naskakoval na ľad Indrych, ale práve v tom momente hostia vyrovnali zásluhou Vaněka. V 28. minúte išlo UMB opäť do vedenia zásluhou individuálneho prieniku Kováčika. O minútu na to mohol zvýšiť náskok Indrych, ale jeho strela skončila na brankárovom betóne. V 31. minúte zaujala šarvátka v bránkovisku hostí. V 38. minúte si po krídle nakorčuľoval Prandorfy a strelou švihom umiestnil puk popod vyrážačku brankára Zlína. Spečatiť náskok mohol tesne pred koncom Indrych, ktorému priamo pred bránu prihral Primus, ale Indrychovi nebolo súdené v tomto zápase skórovať.

UMB-Zlin_17Hokejistom UMB vyšiel nástup do poslednej tretiny. Po vyhranom buly v útočnom pásme skóroval Majling. Zdalo sa, že je rozhodnuté, no Zlín sa nevzdal. V 41. minúte bol vylúčený Vaněk (UTB Zlín), paradoxne však došlo ku zníženiu gólového rozdielu. V 42. minúte prešiel s pukom poza bránu domácich jeden z hostí, prihral pred bránu Horehleďovi a ten pohodlne prekonal zmäteného brankára Juraštíka. Druhá facka pre UMB prišla o minútu na to, do samostatného úniku sa dostal Holík a vo vlastnom oslabení znížil na 4:3. Zabrániť obratu v stretnutí sa pokúsil aj domáci tréner, ktorý vypýtal time-out. Ten pomohol a v 46. minúte skóroval strelou švihom Maliňák, ktorý sa akurát vrátil z trestnej lavice. Pozornosť v tomto čase pútal jeden z divákov v hľadisku, ktorý predvádzal divoké tanečné kreácie. Na ľade zaujala výmena domáceho brankára Juraštíka, ktorý kvôli zraneniu prepustil miesto kolegovi Bezekovi. O minútu na to vybojoval puk za bránou Zlína Plešavský, prihral Majlingovi pred bránu a ten strelil svoj druhý gól v zápase. Hra následne ožila a taktika išla definitívne bokom. V 50. minúte znížil Zlín zásluhou Lažeka, ktorý vypálil tvrdú strelu od modrej a tá sa, možno aj po teči niektorého z hráčov pred bránou, dostala do siete. Šancu na obrat dostali hostia ešte v 56. minúte v podobe presilovky o dvoch hráčov, ale stav stretnutia sa už nezmenil.

Univerzitný hokejový výber UMB sa tak tešil z postupu do semifinále Európskej hokejovej univerzitnej ligy (EUHL). V ňom nastúpia proti bratislavskému výberu Paneuropa Kings. Tentoraz sa bude hrať na dva víťazné zápasy. Prvý duel sa odohrá už v stredu o 18:00 na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

UMB-Zlin_23Vyjadrenie Lukáša Opátha (hlavného trénera UMB hockey team) po zápase:
„Úvod zápasu nám nevyšiel ako sme chceli, síce sme po prvej tretine vyhrávali, ale neboli sme spokojní s našou hrou. Prispôsobili sme sa hre súpera, čo nebolo dobré. Druhá tretina už bola lepšia a do šatne sme odchádzali s dvojgólovým vedením. Do tretej tretiny sme išli s tým, že potrebujeme dať nejaký gól, pretože vyhrávať o dva góly v hokeji je niekedy nevyspytateľné. Gól sme dali, ale potom sme nepochopiteľne úplne prestali hrať, čo nás mohlo stáť postup do semifinále. Chalani si musia uvedomiť, že musia hrať zodpovedne celých šesťdesiat minút. Ale na koniec sme ukázali našu silu a dotiahli sme to do víťazného konca, čo je dôležité. Chlapcom ďakujem a samozrejme sa tešíme na semifinále.“