Uplynulú nedeľu sa konal už 23. ročník tradičného futbalového turnaja O pohár starostu obce Priechod. Pri účasti štyroch mužstiev sa z prvého miesta radovali futbalisti Dukly Banská Bystrica. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov.

Futbal - Turnaj v Priechode - 10.07.2016 - Banska Bystrica
V derby medzi Duklou a Zvolenom padol iba jeden gól

Na turnaji sa okrem vojakov zúčastnili aj domáci OFK Priechod, TJ Sokol Medzibrod a Lokomotíva Zvolen. Každý z účastníkov odohral dva zápasy v dĺžke 2×40 minút. V úvodnom stretnutí na seba narazili hráči domáceho Priechodu pôsobiaceho v V. C lige a futbalistami Dukly. Banskobystričania svoj duel vyhrali 2:0 po góloch Charlesa Juniora Klepáča a Denisa Urgelu. Pre zverencov trénera Ľubomíra Faktora to bol vôbec prvý prípravný duel počas letnej prípravy. V nasledujúcom zápase účastník II. ligy skupiny východ Zvolen nedal šancu Medzibrodu a vyhral vysoko 6:0. V treťom stretnutí sa stretli tímy, ktoré v prvých dueloch nebodovali. Po divokej prestrelke sa nakoniec z výhry 4:3 tešili hráči OFK Priechod. V záverečnom zápase o prvé miesto si to rozdali futbalisti Dukly proti zvolenskej Lokomotíve. O osude stretnutia rozhodol jediný gól, ktorého autorom bol banskobystrický Charles Junior Klepáč. Dukla Banská Bystrica sa zo šiestimi bodmi a skóre 3:0 stala celkovým víťazom turnaja. Druhé miesto obsadili hráči Lokomotívy Zvolen a bronzový stupienok patrí domácemu Priechodu. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Roland Valent obliekajúci dres banskobystrickej Dukly.

Zápasy a zostava FK Dukla Banská Bystrica:

OFK 1950 Priechod vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: Charles Junior Klepáč, Denis Urgela
Zostava FK Dukla: Faltáni, Savić, Ungar, Gaško, Daniel, Cvik, Osmić, Stanković, Bašović, Baletić, Klepáč
– do druhého polčasu nastúpil aj Urgela, Valent, Kapusta, Vila, Snitka

MFK Lokomotíva Zvolen vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: Charles Junior Klepáč
Zostava FK Dukla: Ďurčo, Savić, Jarabica, Kadrić, Snitka, Valent, Daniel, Stanković, Bašović, Urgela, Vila
– do druhého polčasu nastúpil aj Klepáč, Gaško, Kapusta, Cvik, Handžić, Osmić, Ungar

Najbližší prípravný duel odohrajú zverenci trénera Ľubomíra Faktora už zajtra v utorok 12. júla, keď na Štiavničkách privítajú Rimavskú Sobotu. Výkop je naplánovaný na 16.00 hod.