Prázdne tribúny, ale na ihrisku ligový zápas. Tak vyzeralo sobotňajšie popoludnie na Štiavničkách. Futbalistom sa ale napriek tomu darilo.

Aj keď domáci fanklub dal transparentom jasne najavo, čo si myslí o rozhodnutí disciplinárnej komisie SFZ, boli to práve jeho členovia, ktorí napriek podmienke „zavarili“ svojmu klubu a všetkým jeho priaznivcom. Niekoľko skalných si, aj napriek zatvoreniu tribún, cestu aspoň nad vyvýšenú plochu za štadiónom našlo. Inak mali vstup na štadión umožnený len hráči, realizačné tímy, organizátori, zástupcovia zväzu a niekoľko novinárov.

Bola to škoda, pretože Dukla dokázala nadviazať na minulotýždňový výhru z Nového Mesta nad Váhom a opäť bodovala naplno. Zverenci Dušana Tótha potvrdili úlohu favorita a svojho súpera prevyšovali od prvých minút. Na gólové korenie ale dlho nenachádzali recept. Ich útoky horeli na koncovke a aj keď mali zväčša loptu na svojich kopačkách, Martinu sa podarilo niekoľko nebezpečných brejkov. Podobne ako domáci však boli v koncovke nepresní, respektíve sa ukázal v dobrom svetle srbský gólman Dukly Bojan Brać.

Po prestávke prekvapivo zatlačili hostia a do brejkových situácií musela tlačiť Dukla. Paradoxne, v tejto úlohe sa jej podarilo presadiť. Gól svojim bývalým martinským spoluhráčom strelil Radoslav Ďanovský. Martin sa síce nevzádaval, ale skúsenejší káder Dukly mal hru zväčša pod kontrolou. Podobne, ako aj v prvom polčase, starosti obrancom hostí vyrábal aktívny Rejdovian, no jeho nahrávky ani sólové šance úspech neslávili. Pred koncom sa však ešte predsa stav menil. V 86. minúte uzatvoril na 2:0 presným zásahom Belmin Vila.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 2:0 (0:0)

Góly: 62. Ďanovský, 86. Vila. ŽK: – 71. Palenčár. Na Štiavničkách sa hralo bez divákov.

Zostava FK Dukla:  Brać – Snitka, Cvik (78. Gaško), Rejdovian, Slančík (57. Daniel), Ďanovský, Šmehyl, Vitek, Savić, Ungar, Fuják (33. Vila).

Zostava MŠK FOMAT Martin: Pronaj – Romančík, Palenčár, Stašík, Jesenský (67. Turčina), Boďa, Jadroň, Repáň (82. Dianovský), Gríger, Lanko (76. Melich), Ďungel.

Povedali po zápase

Dušan Tóth, tréner Dukly: „Vedeli sme aký súper nás čaká, poznali sme jeho nepriaznivú bilanciu posledných zápasov, ale to býva vždy zavádzajúce. Práve tieto stretnutia sú ťažké, čo sa aj potvrdilo. Ak totiž nedáme rýchlo góly proti takémuto mužstvu, tak potom sa trápime. V druhom polčase sme mohli inkasovať, no napokon sme dokázali streliť potrebné góly a zaslúžene vyhrali, pretože tých šancí, ktoré sme nepremenili v prvom i druhom polčase bolo veľmi veľa. Z našej strany to bolo dosť nervózne, lebo dnes sme nad posledným celkom súťaže nie že chceli, ale museli vyhrať. Na hráčov bol tak vyvinutý väčší tlak aby zápas zvládli. Som teda rád, že sa to podarilo.

Radoslav Ďanovský, autor víťazného gólu Dukly: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas na ťažkom teréne s bojovným mužstvom. Martin je síce posledný v tabuľke, no práve preto sme očakávali, že bude hrýzť najmä nasadením a bojovnosťou na ihrisku. Mrzel nás prvý polčas, kedy sme sa akoby prispôsobili ich hre, ale napokon sme to dokázali zvládnuť a vyhrať. Mňa veľmi teší môj gól. Síce som asi najnižší na ihrisku celý život, no paradoxne hlavou mi to zväčša najviac padá. Pre mňa to bol špeciálny moment, pretože jedenásť rokov som hral za Martin. Tento gól si tak zrejme zapamätám do konca svojho života.“

Futbalisti Dukly pocestujú v stredu 3. mája do Bratislavy, kde sa stretnú s juniorkou Slovana. Budúcu sobotu, 6. mája privítajú červeno-bieli hráčov Svätého Jura, no tento zápas sa ešte znovu uskutoční bez divákov.