Po minulotýždňovej výhre v Košiciach sa futbalisti Banskej Bystrice premiérovo v novom ročníku predstavili aj na domácom trávniku. Ich súperom bola Senica, ktorá tak isto ako vojaci svoj úvodný duel sezóny vyhrala.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 80. J. Dolný, 87. Rejdovian – 13. J. Kosorin, 54. Hlohovský. Žlté karty: 39. Banovič – 31. L. Opiela, 41. J. Kosorin, 67. R. Mazáň, 83. S. Mráz. Červené karty: 62. Banovič (Banská Bystrica) po druhej ŽK. Zápas sledovalo 1410 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: P. Boroš – Kupec (57. Wojnar), Banovič, P. Vajda, Savič – B. Ľupták, Rejdovian, J. Dolný, Šumský (77. Faško) – Střihavka, Peňaška (63. De Vito)

Zostava FK Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň – L. Opiela (88. Ventúra), Hušek – Hlohovský, Piroska, Kalabiška – J. Kosorin (69. S. Mráz)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FK Senica - 19.07.2014 Banska BystricaPrvý vzruch v zápase mal na svedomí hosťujúci Kosorin, ktorý vysunul Opielu. Situáciu s prehľadom vyriešil brankár Boroš, ktorý včas vybehol a loptu vyrazil pred nabiehajúcim Opielom do bezpečia. Aktívnejšia Senica sa dočkala v trinástej minúte, keď bol opäť v permanencii Jakub Kosorin. Útočník Záhorákov dostal prihrávku za obranu a chladnokrvne poslal loptu za domáceho gólmana napriek tomu, že sa nenachádzal v ideálnej streleckej pozcíi. Nasledovalo niekoľko minút, ktoré nepriniesli vážnejšiu príležitosť. Tá prišla až v 43. minúte, no Senicu podržal brankár Šulla, zasahujúc netradične nohou v páde. Týmto zákrokom zabránil nepríjemnému vyrovnávajúcemu gólu do šatne. Dukle sa teda nepodarilo vyťažiť z minima maximum a do šatní išla s jednogólovým mankom.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FK Senica - 19.07.2014 Banska BystricaV úvode druhého polčasu zavarili Seničanom hráči v červeno-bielom. Zmätky pred bránou hostí po nebezpečnej centrovanej lopte ale nepriniesli gólové ovocie. Na opačnej strane, v 54. minúte, sa zrodila akcia, na ktorej začiatku bol kapitán hostí Piroska. Jeho pas do šestnástky sa dostal ku Kalabiškovi, ktorý na zadnej tyči našiel Opielu. Túto akciu ukončila jeho prihrávka na Filipa Hlohovského, pre ktorého strela zo stredu pokutového územia znamenala premiérový gól za Senicu a pre jeho tím vedenie 2:0. Ďalší nepríjemný moment pre Bystričanov sa udial v 62-hej minúte. Domáci Patrik Banovič trafil lakťom do tváre Pirosku, čo znamenalo druhú žltú a teda aj červenú kartu a oslabenie pre tím zo srdca Slovenska. V 73-tej minúte mohol definitívne rozhodnúť strelec prvého presného zásahu Hlohovský, avšak prudkou strelou trafil len brániaceho protihráča. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo 10 minút pred koncom riadneho hracieho času. Vo vnútri pokutového územia zužitkoval spätnú prihrávku spoluhráča Jozef Dolný a tvrdou strelou vykresal iskričku nádeje pre banskobystrický celok. V 85-tej minúte sa ocitol pred hosťujúcim gólmanom Branislav Ľupták, ktorý z bezprostrednej blízkosti trafil len brvno. Obrovskú túžbu Dukly po vyrovnaní dokázal pretaviť do vyrovnávajúceho gólu Jozef Rejdovian, ktorý po rohovom kope dorazil loptu do brány. Brankár tímu zo západu Slovenska, Michal Šulla, v tomto prípade neisto zasiahol a najlepší strelec prípravných zápasov vojakov vyrovnal na 2:2. Zverenci trénera Norberta Hrnčára dokázali zvrátiť nepriaznivý stav 0:2 napriek početnej nevýhode a získali cenný bod.

Najbližší duel odohrajú vojaci v sobotu 26. júla na Záhorí, kde ich privíta domáca Myjava. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.30 hod.