Dvanáste kolo DOXXbet ligy skupiny západ postavilo vojakom do cesty druhé Borčice. Prvý vzájomný súboj v tejto sezóne skončil výhrou Borčíc 4:1. Duklisti sa chceli za túto vysokú prehru pomstiť a aj nadviazať na minulokolovú výhru s Novým Mestom nad Váhom.

FK Dukla Banská Bystrica vs. TJ Iskra Borčice 2:1 (0:0)

Góly: 66. a 73. Peševski (druhý z 11m) – 56. A. Plavšič. ŽK: Garagič, Willwéber, Boroš – Augustini, Púček, Siva, A. Plavšić. Zápas sledovalo 539 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Rejdovian, Nikolič, Snitka, Garagič (61. Vila), Pančík (90. Šufliarský), Had, Peševski, Willwéber, Savič, Lekaj (88. Urgela)

Zostava TJ Iskra Borčice: Penksa – Gábor (76. Klabník), Bašista, Púček, Augustini, Barčík, A. Plavšić, Kováč, Živčic (83. Luhový), Siva, M. Plavšić (46. Revák)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. TJ Iskra Borcice - 10.10.2015 - Banska BystricaÚvodnú šancu si vytvorili Bystričania už v druhej minúte. Keby Garagič hlavičkoval o niečo presnejšie, Dukla sa mohla ujať vedenia. Jeho pokus skončil na hornej tyči. O obrovské šance nebola núdza, v štrnástej minúte napodobnil Garagiča Barčík, ktorý zakončil zblízka po prihrávke Kováča do žrde. Príležitosti sa striedali na jednej aj druhej strane, 539 prítomných divákov sa malo na čo pozerať. Po štvrťhodine hry prišla ďalšia pre červeno-bielych. Rohový kop zahrala nakrátko, napokon centroval Pančík, ale obrana odvrátila. Avšak len na kopačku Snitku, ktorý spoza šestnástky tesne minul. Tretíkrát zvonila konštrukcia brány už v osemnástej minúte, podruhýkrát na svätyni brankára hostí Penksu. Z dobrých 30-tich metrov zahral priamy kop Willwéber a skúsil priamo ohroziť gólmana, opäť Penksu zachránilo brvno. V týchto chvíľach sa ujali iniciatívy zverenci Ľubomíra Faktora, Borčice ale pozorne bránili, nedovolili Dukle niečo vymyslieť, respektíve ona bola málo kreatívna vo finálnej fáze. A tak to skúšal Willwéber opäť z veľkej vzdialenosti v 26-tej minúte a aj o desať minút neskôr, ale nenamieril medzi tri žrde. Napodobnil ho aj Rejdovian, ktorý mieril do vyšších miest, ale nebol úspešný a tak v prvom polčase gól nepadol.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. TJ Iskra Borcice - 10.10.2015 - Banska Bystrica
Dvojgólový Peševski režíroval výhru vojakov

Papierovo favorizovaní hostia si ako prví vytvorili príležitosť v druhom dejstve, Kováčová strela spoza šestnástky nepochodila. Dukla pokračovala v trende, ktorý nastolila v prvom polčase a naďalej vyvíjala aktivitu smerom dopredu. V 55. minúte zahrávali rohový kop hostia a z ničoho nič sa po gólovej hlavičke Aleksandra Plavšiča ujali vedenia. Vojakov inkasovanie nezložilo a stále si šli svoje. V 61. minúte naservíroval Savič loptu pre Rejdoviana, no ten v dobrej pozícii nenamieril presne. O päť minút neskôr sa Bystričania preštrikovali pred svätyňu súpera, lopta sa nakoniec dostala k Dejanovi Peševskému, ktorý technickou strelou k žrdi nedal Penksovi šancu. Dukla sa tak dočkala zaslúženej odmeny v podobe vyrovnávajúceho gólu a všetko bolo pre zvyšných približne 35 minút otvorené. Stále sa bolo na čo pozerať, ofenzívne nájazdy sa striedali na oboch stranách. V 72. minúte vysielal center do pokutového územia Rejdovian, kde padol Lekaj po súboji so Sivom a hlavný arbiter Leško nariadil penaltu a udelil Sivovi trest v podobe žltej karty. Ťarchu dôležitého momentu si na svoje plecia zobral strelec prvého bystrického gólu Peševski a strelou k pravej tyči poslal svoj tím do vedenia. Penksa prečítal jeho úmysel, siahol si na loptu, ale Peševského pokus bol dostatočne razantný a slávil úspech. Borčice ožili po tomto inkasovanom góle a už v 76. minúte z hranice šestnástky vyslal delovku Revák a na radosť domácich divákov tesne minul Borošovu bránu. Borčice neboli v záverečných minútach zápasu tak nebezpečné ako by bolo treba, zaujala ale strela Augustiniho z 86. minúty, ktorá cieľ minula. Banskobystričania kontrolovali hru, nepúšťali súpera do vážnejšej šance a dokázali si napokon ustrážiť mimoriadne cenné tri body a výhru s druhým tímom tabuľky.

Už v sobotu 17. októbra pocestujú vojaci do Žiliny, kde sa stretnú s rezervou MŠK. Úvodný výkop je naplánovaný na 10.30 hod.