Po smolnej remíze so Slovanom Bratislava B cestovali futbalisti Banskej Bystrice do Žabokrekov, kde ich privítal Fomat Martin. Pre obidve mužstvá to bol dôležitý zápas. Domáci nováčik získal zo štyroch zápasov iba jeden bod a krčil sa na predposlednej priečke. Dukla na tom bola iba o jeden bod a jedno miesto lepšie. Preto sa očakával napínavý súboj o dôležité body.

MŠK Fomat Martin vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 48. Ďanovský – 45+1. Daniel. ŽK: Romančík, 86. Palenčár – 48. Ungar, 84. Snitka. Zápas v Žabokrekoch sledovalo 497 divákov.

Zostava MŠK Fomat Martin: Gonšor – Romančík (C), Palenčár, Stašík, Garaj (45. Sapieta), Ďungel (81. Boďa), Thomka, Ďanovský, Gríger (66. Kollár), Koleno, Žilák

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Memić, Chupáč, Daniel, Snitka, Handžić (86. Urgela), Čtvrtníček, Džoni (68. Cvik), Savić (C), Ungar, Fuják (76. Valent)

Martin_Dukla-4Ako prví pohrozili domáci futbalisti. Po zlej rozohrávke Bystričanov sa v deviatej minúte zmocnil lopty Koleno, pred ktorým zívala poloprázdna brána. Jeho strela nakoniec Maťašovského svätyňu netrafila. Hosťujúci futbalisti následne prebrali hru do svojich rúk, ale z tlaku si gólovú šancu vypracovať nedokázali. Tá prišla na druhej strane. V 41. minúte Žilák ukážkovo posunul do šance Ďanovského, ten zoči-voči Maťašovskému neuspel. Už sa prítomní diváci zberali do bufetov, keď v nadstavenom čase prvej časti z ničoho nič udreli vojaci. Domáci obrancovia chybovali, z čoho vyťažil Dávid Daniel a pohodlne prekonal brankára Gonšora. Hostia tak odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom.

Martin_Dukla-37Z vedenia sa ale zverenci trénera Faktora dlho neradovali. Ihneď na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky fauloval Ungar, za čo bol odmenený žltou kartou. Martinčania zahrali štandardku výborne. Na jej konci stál Daňovský, ktorý hlavou nedal Maťašovskému šancu a vyrovnal stav stretnutia. Fomat sa dostal po strelenom góle na koňa. Domáci hráči pritlačili svojho súpera a v 62. minúte boli blízko k druhému gólu. Aktívny Žilák našiel voľného Daňovského, ktorého strela po výbornom zákroku Maťašovského opečiatkovala iba žrď. O niekoľko sekúnd mal ďalšiu šancu z pravej strany Žilák, ale brankár hostí bol pozorný. Duklisti tlak ustáli a naopak sami mohli v závere udrieť. V nadstavenom čase sa po centri dostal k zakončeniu Daniel, strela mu nesadla a nakoniec skončila iba nad bránou Gonšora. Stav sa tak už nezmenil a Dukla po výsledku 1:1 stále čaká na svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „ Znova sme v prvom polčase nepremenili množstvo šancí, mohlo byť pokojne 3:0 v náš prospech. Napokon sme však dali gól do šatne a viedli sme. V druhom polčase vyrovnal azda najmenší hráč na ihrisku hlavou, hoci boli pri ňom naši takmer dvojmetroví chlapi. Domáci mali dve obrovské príležitosti, bojovali, no my sme mali častejšie loptu na kopačkách. Žiaľ, niektorí naši hráči to nemajú v hlavách zrovnané. Narážam na nepremenené šance, ale aj na nepokrytého hráča pri góle Martina. Niektorí nemajú na druhú ligu, možno tak dáme šancu dorastencom…“

Dávid Daniel (hráč B. Bystrice, autor gólu): „Bol to v podstate vyrovnaný zápas. My sme mali šance v prvom polčase, ovládli sme hru, ale nepremieňali sme príležitosti. Minimálne dva góly sme mali dať. Napokon sa podarilo tak trochu aj náhodne skórovať mne a viedli sme pred odchodom do šatne. V druhom polčase sme upustili od našej hry, vyrobili sme nepresnosti a chyby. Domáci tam mali brejky, vytvorili si šance. Rovnako sme ich však mali i my, dve sme mohli využiť. Zlyhali sme v tomto zápase v koncovke.“

Negatívnu šnúru bez výhry budú môcť zverenci trénera Faktora zlomiť už v sobotu 27. augusta, keď na Štiavničkách privítajú Nové Mesto nad Váhom. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.30 hod.