V predposlednom 21. kole II. ligy západ privítala predposledná Dukla vedúcu Skalicu. Favorit zápasu bol jasný. Banskobystričania na jar ešte nevyhrali, naopak Skalica zvíťazila v obidvoch svojich dueloch a kráčala si za prvým miestom.

FK Dukla Banská Bystrica vs. MFK Skalica 2:1 (0:0)

Góly: 72. Vila, 90+2. Vila – 50. Ulrich. ŽK: Cvik – Jakubek, Mizerák, Pankaričan. Zápas sledovalo 314 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Brač – Daniel, Snitka, Cvik, Rejdovian, Slančík (60. Vila), Starší, Vitek (83. Szczepaniak), Savič, Ungar, Fuják (75. Malík)

Nová posila Dukly Bojan Brač sa vo svojom premiérovom zápase ukázal vo výbornom svetle

Zostava MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szocs, Lipták, Ulrich (84. Mészáros), Jakubek (64. Hruška,), Šebesta, Neoveský, Mizerák, Majerník, Pankaričan, Slaný

Dres Dukly v zápase so Skalicou premiérovo obliekli dve nové posily. Navrátilec Fabián Slančík so srbským gólmanom Bojanom Bračom. Druhý menovaný sa domácim priaznivcom po prvýkrát ukázal v 21. minúte, keď kryl priamy kop Mizeráka. Okrem toho nemusel Brač riešiť žiadnu zapeklitú situáciu. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a šancí bolo pramálo. Najnebezpečnejšiu šancu vojakov mal v 40. minúte po Staršieho prihrávke Fuják, ten ale z hranice piatich metrov nemieril presne.

Gólu sa prítomní diváci dočkali v 50. minúte. Strelu Skaličana Neoveského ešte dokázal Brač vyraziť, ale na dorážku Ulricha už bol prikrátky. Dukla mohla vyrovnať v 62. minúte po rohovom kope, hlavičky Cvika ani Vilu úspešné neboli. Domáci útočník Vila si to však vynahradil v 72. minúte. Po centri Rejdoviana najprv Fuják trafil brvno, aby následne Vila z dorážky hlavou poslal loptu do siete.  Odpoveď hostí mohla byť blesková, strela Ulricha zo šestnástky však mierila tesne vedľa. Kto opustil Štiavničky pár minút pred koncom, mohol ľutovať. V 88. minúte najprv po faule Snitku nariadil hlavný rozhodca Hrčka pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Šebesta, ale výborný zákrok predviedol domáci brankár Brač, ktorý vystihol jeho pokus. Následne mal gól na kopačke hosťujúci Majerník, no z päťky trestuhodne prestrelil bránu. Už sa schyľovalo k deľbe bodov, no proti bol domáci Belmin Vila. Ten v poslednej minúte presnou strelou k žrdi rozhodol o výhre Dukly v pomere 2:1.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Vedeli sme, aký súper nás čaká, že nie nadarmo je na prvom mieste v tabuľke. Pred zápasom som hráčom povedal, že je to mužstvo ako každé iné, teda že my musíme predovšetkým ukázať svoju kvalitu a predať sa dobrým výkonom. Hráči to splnili a až na nejakých dvadsať minút v druhom polčase sme hrali to, čo sme chceli hrať. Teší ma, že konečne naša práca mala nejakú odozvu na ihrisku. Dúfam, že toto víťazstvo nám pomôže do ďalších duelov aj po psychickej stránke.“

Belmin Vila (útočník B. Bystrice, autor dvoch gólov): „Som rád, že som pomohol mužstvu a dal dva góly. Bol to ťažký zápas. Išiel som do neho ako striedajúci hráč s cieľom presadiť sa. Skalica má dobré mužstvo. Hostia ukázali svoju kvalitu, ale aj my sme zahrali dobre, ukázali sme pekné momenty. Dôležité bolo, že náš brankár chytil súperovi penaltu. Tak ako sme vyhrali, tak sme mohli aj prehrať. Napokon sme však získali tri body a verím, že nás tento obrat so Skalicou nakopne do ďalších stretnutí a budeme naďalej víťaziť.“

Na túto výhru budú môcť zverenci trénera Tótha nadviazať v nedeľu 26. marca na ihrisku Pohronia. Úvodný výkop je stanovený na 15.30 hod.