Po stredajšej nešťastnej prehre v Bratislave s domácim Slovanom B sa chceli zverenci trénera Tótha vrátiť späť na víťaznú vlnu. V ceste im stál Svätý Jur, s ktorým v tejto sezóne odohrali tri zápasy s bilanciou dve výhry a jedna remíza.

FK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Svätý Jur 2:2 (0:0)

Góly: 59. Rejdovian, 82. Klačan – 67. Vika, 74. Vika. ŽK: Slančík, Daniel, Ďanovský, Klačan – Gašparovič, Tomaš. ČK: Slančík po druhej ŽK (Banská Bystrica). Zápas sa hral bez fanúšikov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Brač – D. Daniel (77. Gaško), Snitka, Cvik, Rejdovian, Slančík, Ďanovský (74. Klačan), Vila (62. Fuják), Šmehyl, Savič, Ungar

Zostava ŠK Svätý Jur: Tomaš – Šimoník, R. Mihálik, Spodniak, Benes (76. Angelovič), L. Gašparovič, Bumbera, M. Sabo, Ulrich, Vika, Rodrigues

Dukla v tejto sezóne so Svätým Jurom nastúpila už ku svojmu štvrtému zápasu. Súperi sa už veľmi dobre poznali a to sa odzrkadlilo na priebehu stretnutia. Prvú vážnejšiu šancu si v 17. minúte vypracovali domáci. Po osi Šmehyl – Vila sa vo vnútri pokutového územia dostal k lopte Ďanovský, jeho nevydarené zakončenie ale brankár hostí zachytil na čiare. Svätý Jur mal svoju najväčšiu šancu v prvej časti v 32. minúte. Po prihrávke Ulricha napriahol Artúr Benes a Duklu od inkasovania zachránila žŕdka. Keďže sa na konci polčasu neujala ani strela Slančíka z ľavej strany, do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Červeno-bieli si už v úvode druhej štyridsať päťminútovky vypracovali dve dobré príležitosti na skórovanie, v obidvoch prípadoch ale chýbala Vilovi presnejšia muška. Prišla 50. minúta a po faule na Bénesa videl druhú žltú a následne červenú kartu domáci Fabián Slančík. Banskobystričanov to ale nezabrzdilo a v 59. minúte sa dočkali otváracieho gólu. Po faule na Vilu si loptu na priamy kop postavil Rejdovian a krásnou strelou k žrdi nedal Tomašovi šancu. O sem minút ale bolo vyrovnané, keď sa po centri Bumberu hlavou presadil Martin Vika. Ten istý hráč v 74. minúte naklonil misky váh na stranu Svätého Jura. Vika skúsil vystreliť spoza šestnástky a jeho strela zapadla až za Braća. Zverenci trénera Tótha sa však vzopreli a aj v desiatich dokázali duel vyrovnať. Na ďalší priamy kop Rejdoviana vyskočil striedajúci Klačan a presnou hlavičkou strelil svoj premiérový gól v seniorskom drese. Nabudená Dukla sa v závere tlačila dopredu a dokázala si vypracovať ešte dve zaujímavé šance. Postupne to skúšali strelou z vnútra šestnástky Fuják a následne aj Rejdovian. Obe zakončenia domácich futbalistov ale boli nepresné. Banská Bystrica sa tak so Svätým Jurom rozišla nerozhodne 2:2.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „V prvom polčase som nespoznával mojich zverencov.  Hrali bez pohybu, čo bol problém, lebo bez toho sa nedá futbal hrať. Kvalita nemôže ísť na povrch, keď iba stojíme a čakáme, či sa súper sám porazí. Druhý polčas ovplyvnilo veľmi prísne vylúčenie Slančíka, ale to nám paradoxne otvorilo dvere k súperovej bránke. Vytvorili sme si dosť šancí a duel sme mali vyhrať. S druhým dejstvom môžeme byť spokojní. Od víťazstva nás delila presnejšia koncovka v závere, kedy sme mali dve príležitosti, no nedokázali sme loptu poslať medzi žrde.“

Jozef Rejdovian (hráč B. Bystrice, autor gólu): „Prvý polčas bol veľmi zlý. Neviem, či sme ešte zostali v šatni. Bolo to bez pohybu, aktivity, dôrazu a chýbala i presnosť. Mohli sme aj prehrávať, no nestalo sa tak. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívne, ale nasledovalo prísne vylúčenie Fabiána Slančíka po druhej žltej karte. Paradoxne sme od tohto momentu začali hrať lepšie, zvýšili sme pohyb, dali sme gól zo štandardky a mali sme hru pod kontrolou aj o desiatich. Žiaľ, hlúpe chyby rozhodli o tom, že sme nevyhrali. Som rád, že mi vyšli štandardky, z jednej som dal gól, z druhej naň prihral, ale vravím, že i v desiatich sme mali na to, aby sme vyhrali.“

Patrik Klačan (hráč B. Bystrice, autor gólu): „Bol to môj prvý ligový zápas za Áčko. Hral som doposiaľ iba v príprave a v pohári. Tréner ma povolal, pretože máme dosť zranených hráčov. Chcel som sa mu odvďačiť gólom za príležitosť, ktorú mi dal, no veľká škoda, že sme nepremenili aj ďalšie šance. Mali sme ich niekoľko, mohli sme aj v oslabení vyhrať. Dúfam, že ma v šatni nebude nič stáť tento premiérový ligový gól. Hádam budú ku mne spoluhráči zhovievaví. Pomohol som im ako som len mohol.“

V rámci 8. kola skupiny o záchranu sa vojaci predstavia v nedeľu 14. mája o 10.30 hod na ihrisku Spartaka Trnava B.