Boje o play off sa nám v 1. BBHbL začínajú priostrovať.  Naopak o postupujúcich v 2. BBHbL je už dlhšie rozhodnuté.

1.BBHbL – 20. kolo

Hokejbal - 31.08.2015 - Banska BystricaPanthers prekvapujúco vyhrávali s Krupinou po prvej tretine gólom Mariána Puškára. Druhú tretinu ale ovládol mierny favorit stretnutia a zo siedmych vyslaných striel sa ujali hneď tri a bolo to 3:1 pre Krupinu. V poslednej časti prestrieľali Panthers súpera pomerom 8:5 a vyhrali ju 2:1. Na body to však nestačilo.

HbK KRUPINA – HbK PANTHERS 4:3
HbK PLEJ BOJS BANSKÁ BYSTRICA – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 0:5 kontumačne
HbK ŽIAR NAD HRONOM – HbK SPARTANS 5:0 kontumačne

1.BBHbL – 21. kolo

Prekvapenie sa črtalo v súboji vedúceho One Taxi s posledným tímom tabuľky – Hliníkom nad Hronom. Demons boli strelecky vyrovnaným súperom favoritovi v prvej časti hry (8:8) a dokonca ju vyhrali presným zásahom Dekíša. Druhá tretina dopadla nerozhodne 1:1, keď sa opäť presadil Dekíš, na druhej strane to bol Babic. Demons mali našliapnuté k dôležitej výhre a stále boli strelecky aktívnejší, aj v tretej tretine vyslali na bránu protivníka desať striel, zatiaľ čo on len päť. One Taxi bolo ale mimoriadne efektívne v koncovke a podarilo sa mu trafiť až trikrát do čierneho. Skóroval opäť Babic, pridal sa Caban so Srnkom. Na druhej strane sa o dva góly outsidera postarali Matula s Hrnčiarom a tak sa šlo do samostatných nájazdov. Lotériu lepšie zvládol líder súťaže, rozhodujúci nájazd premenil Srnka. One Taxi len piatykrát nebodoval naplno. V súboji tabuľkových susedov na seba narazili Panthers so Žiarom. Prvú tretinu ovládli Panthers pomerom 2:0, druhá dopadla presne naopak v prospech Žiaru. Dokonalý obrat v prospech Žiaru zavŕšil Dušan Strohner rozhodujúcim gólom na 3:2 v záverečnej pasáži hry. V derby kola Krupina zdolala v zápase bohatom na góly Radvančanov a sťažila im tak naháňačku za prvým miestom.

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – HbK DEMONS HLINÍK NAD HRONOM 5:4 po s.n.

2.BBHbL – 20. kolo

Hokejbal - 31.08.2015 - Banska BystricaV 20. kole druhej najvyššej súťaže podľa predpokladov nezaváhali Serafins v dueli s Tigers. Prvú pätnásťminútovku vyhrali najtesnejším rozdielom gólom Petra Hubu st. Druhú zvládli navlas rovnako, keď sieť napol Peter Sila. V tretej tretine sa podaril čestný zásah Böhmovi, na opačnej strane dal gól Michal Veselovský a Serafins splnili trojbodovú úlohu. Napínavé to bolo v súboji tabuľkových susedov Foresters a Viking Warriors. Napokon sa tešili z víťazstva hráči Foresters, aj keď strelecky nemali navrch (16:23). Najviac k ich výhre prispel dvojgólový Košťál. Po dvoch tretinách bol stav už 1:4 a v tej záverečnej sa Vikingom takmer podarilo otočiť nepriaznivý stav, keď v nej dali tri góly, no nakoniec to nestačilo. Rovnakým pomerom zdolali aj Monarchs Zvolen hokejbalistov Autos BB. Valaská rozbila Motyčky na márne kúsky, takisto aj Worms Radvančanov a Horná Ves Rangers.

2.BBHbL – 21. kolo

Viking Warriors nečakane po dvoch tretinách zápasu vyhrávali tesne 1:0 nad favorizovanými Serafins gólom hráča z osemnástkou na drese Vlčeka. Číslo 18 hralo veľkú rolu, pretože ju nosí aj strelec dvoch gólov z poslednej tretiny a to Milan Dudáš, ktorý sa stal hrdinom zápasu, keď otočil z 1:2 na 3:2 v prospech Serafins. Horná Ves sa vyšplhala na druhé miesto na úkor Valaskej, keď ju porazila vysoko 3:6. Pomer striel 14:25 hovoril jasnou rečou a najviac k cennému triumfu dopomohol hetrikom a asistenciou Rajchman. Súboj Rangers a Radvaň Stars bol vybavený už po úvodných 15-tich minútach, keď sa dvakrát trafil Leško a jeden gól pridal Holinec. V záverečnej tretine ešte kozmeticky upravil na 1:3 Búrik. Motyčky si opäť odniesli debakel a to s lídrom súťaže, podobne aj keď o niečo lepšie dopadli Foresters v súboji s Autos BB.

VIKING WARRIORS – SERAFINS EAGLES 1:2
RANGERS – HbK RADVAŇ STARS 1:3
WANDERERS VALASKÁ – HORNÁ VES SHARKS 3:6
HbK TIGERS – HbK MONARCHS ZVOLEN 3:5
HbK WORMS – ŠK MEDVEĎ MOTYČKY 15:1
AUTOS BB – HbK FORESTERS 5:0