Play off už vypuklo aj v II. Banskobystrickej hokejbalovej lige. Na programe boli semifinálové zápasy v I. lige a štvrťfinálové duely v II. lige. Prinášame Vám sumár zápasov aj s fotogalériou.

I. BBHbL – semifinále

1. zápas

Hbk One Taxi vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 4:8 (0:3, 3:3, 1:2)

G: Laubert 2, Gutmann, Srnka B. – Strohner M. 2, Milčík 2, Marcinek, Nemec, Pukač, Hanus

Strely na bránu: 25:40. Vylúčenia: 5:4. Hviezdy zápasu: Laubert – Nemec

Na prvý semifinálový zápas nastúpilo One Taxi proti Palube v oslabenej zostave. Paluba sa ujala vedenia gólom Strohnera v 7. minúte, do konca tretiny navýšila svoj náskok o ďalšie dva góly. One Taxi dokázalo odpovedať až v druhej tretine v presilovej hre gólom Srnku. Paluba však nedopustila žiadnu drámu a udržala si vedenie do konca zápasu.

2. zápas

Hbk One Taxi vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

G: Laubert 2, Michálek – Vallo 2, Heckl, Strohner M.

Strely na bránu: 26:20. Vylúčenia: 7:3. Hviezdy zápasu: Tomaška – Heckl

V druhom zápase Paluby a Taxikárov rozhodla prvá tretina. V nej Paluba vsietila tri góly, z toho dva v presilových hrách a vytvorila si tak náskok, ktorý sa jej podarilo udržať až do konca stretnutia. One Taxi znížilo trinásť sekúnd pred koncom prvej tretiny gólom Micháleka. V druhej tretine One Taxi zaplo na vyššie obrátky a vyslalo pätnásť striel na bránu súpera, za Michalejevov chrbát prešla však len jedna. Paluba išla do tretej tretiny s jednogolovým náskokom. Keď sa taxikári nadýchávali k záverečnému tlaku prišlo avizované vylúčenia a v ňom gól z Vallovej hokejky na 4:2 pre Palubu. One Taxi ešte znížilo gólom Lauberta a odvolalo brankára, záverečná powerplay im však nevyšla a do finále postupuje Žiarska Paluba.

1. zápas

Hbk Cocra vs. Hbk Spartans 18:3 (4:1, 5:0, 9:2)

G: Gašpar R. 9, Mojžiš J. 3, Mojžiš P. 3, Jedlíček, Puškár, Berko Z. – Bíreš 2, Petro

Strely na bránu: 42:31. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Gašpar R. – Valent

Spartans v tomto zápase zabudli na zadné vrátka. Cocra prišla vo svojej najlepšej zostave a vybehla na Sparťanov od začiatku zápasu s veľkou chuťou po víťazstve. Po prvej tretine to ešte nevyzeralo na debakel. V druhej boli dokonca na strely aktívnejší Spartans avšak brankár Snitka vychytal všetko a tak sa zvyšovalo skóre len na jeden strane. Tretiu tretine Cocra ovládla úplne a nasúkala svojmu súperovi ešte deväť kúskov a potvrdila tak úlohu favorita.

2. zápas

Hbk Cocra vs. Hbk Spartans 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

G: Mojžiš P. 3, Gašpar R. 2, Berko Z. – Kašpar, Bešina, Valent

Strely na bránu: 43:25. Vylúčenia: 6:2. Hviezdy zápasu: Mojžiš Peter – Náter

Cocra ako vždy začala zápas veľkým tlakom na svojho súpera, ten aj napriek oslabenej zostave dokázal odolávať úvodnému tlaku. V prvej tretine vyslali na Náterovu bránu neskutočných 21 striel. Ako prvý sa presadil Mojžiš, ktorý na dvakrát dorazil loptu za Náterov chrbát. Cocra skórovala ešte dvakrát tesne pred koncom tretiny. V druhej časti gólmi Berka a Mojžiša zvýšila náskok na 5:0, no tesne pred koncom tretiny sa v presilovej hre po chybnej rozohrávke presadil Kašpar. Následne hrali Spartans ďalšiu presilovú hru, ktorú využili. To však už na rozbehnutú Cocru nestačilo a po výhre 6:3 si zahrá finále.

1. zápas

Hbk Serafíns Eagles vs. Hbk Stars 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

G: Jaraba

Strely na bránu: 17:11. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Jaraba – Kočvara

Futbalový výsledok priniesol súboj tabuľkových susedov, kde jediný gól zápasu strelil v prvej tretine Jaraba po nahrávke Silu. Od začiatku pôsobili Serafíni aktívnejšie a častejšie ohrozovali bránu Stars, v ktorej žiaril Kočvara. Stars sa strelecky trápili a nedokázali si vytvoriť tlak na svojho súpera.

2. zápas

Hbk Serafíns Eagles vs. Hbk Stars 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

G: Sila 2, Fides, Jaraba

Strely na bránu: 29:5. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Sila – Kočvara

Ani v odvetnom zápase nedokázali Stars prekonať obranu Serafínov. Vynikajúcou defenzívou nedovolili Liptáci poriadne ohroziť Števákovu svätyňu. V bráne Stars sa však poriadne zapotil Kočvara, na ktorého vyslal súper 29 striel. Liptáci tak postupujú bez inkasovaného gólu do semifinále.

1. zápas

Hbk Kremnica vs. Hbk Panthers 5:0 kontumačne

Panthers sa dostavil na zápas v nedostatočnom množstve.

2. zápas

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Panthers 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

G: Schwarz, Rajchman, Dúbravský, Pluhár, Sekereš, Reichman, Mak – Šebeň 3

Strely na bránu: 26:11. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Koreň – Šebeň

Na druhý zápas sa už Panthers dostavili v dostatočnom počte. A aj v oslabenej zostave dokázali potrápiť papierového favorita z Kremnice. Po dvoch tretinách viedli vlci len o jeden gól. V tej tretej sa k Šebeňovým trom gólom nikto z panterov nepridal a kremnický vlci dokázali prekonať Krištofa ešte trikrát a o postupujúcom bolo rozhodnuté.

1. zápas

Hbk Autos vs. Hbk Viking Warriors 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

G: Žiak 3, Matejko, Pilný, Paška – Oravkin Pavol

Strely na bránu: 34:5. Vylúčenia: 1:5. Hviezdy zápasu: Žiak – Lacko

Favorit zápasu Autos nepustil svojho súpera k ničomu a od začiatku dokazoval svoju hernú prevahu. Pilný po asistencii Moravčíka ako prvý prekonal Lacka. Ďalšie tri kúsky za jeho chrbát poslal Žiak. Vikingovia nedokázali vážnejšie ohroziť bránu Autos, čestný gól vsietil v druhej tretine Oravkin.

2. zápas

Hbk Autos vs. Hbk Viking Warriors 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

G: Matejko 2, Moravčík, Žiak, Martuš, Danko

Strely na bránu: 22:7. Vylúčenia: 0:3. Hviezdy zápasu: Martuš – Lacko

V prvej tretine zápasu držal nad vodou Vikingov skvelými zákrokmi v bráne Lacko. Prvá tretina tak gól nepriniesla. O zápase sa rozhodlo v prostrednej časti, keď útočná dvojica Moravčík – Matejko prekonala Lacka až štyrikrát. Vikingovia nenašli recept na prelomenie obrany Autos a nedokázali vsietiť ani jeden gól. Autos postupuje do ďalších bojov.

1. zápas

Hbk Foresters vs. Hbk Tigers 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

G: Líška 2, Mistrík, Chudý

Strely na bránu: 21:7. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Líška – Búrik

Víťaz základnej časti Foresters si zmeral sily s Tigers, po prvej tretine to však nevypadalo na prechádzku ružovou záhradou. Tigers kládli odpor a drevorubači sa nevedeli dostať do tempa. Až v druhej tretine sa im podarilo vyslať na Janicovej bránu viac striel a Líška s Mistríkom zvýšili na rozdiel troch gólov. V tretej tretine sa dokázal presadiť len Chudý a stanovil tak konečný výsledok na 4:0.

2. zápas

Hbk Foresters vs. Hbk Tigers 4:0 (1:0, 1:0. 2:0)

G: Surový 2, Chudý, Červenka

Strely na bránu: 18:11. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Marcinek – Krajčí Michal

Ani v odvetnom stretnutí nechceli Tigre darovať svoju kožu lacno. Ich útočníci si však vylámali zuby na výborne chytajúcom Procházkovi. Drevorubači dokázali skórovať v každej tretine a to hlavne s prispením Marcineka, ktorý na tri prihrával. Z pohľadu Foresters to nebol oslnivý výkon, na postup do ďalších bojov to však stačilo.