V sobotu 11. marca ukončili starší žiaci florbalového klubu FPS Banská Bystrica dvomi zápasmi v detvianskej športovej hale základnú časť svojej súťaže. Keďže hráči FPS už nemohli postúpiť do ďalších bojov o titul majstra SR, ich cieľom bolo predviesť hlavne dobrú hru a pokúsiť sa po prvýkrát zdolať postupujúci Zvolen.

FBC Slovan Rimavská Sobota vs. FPS Banská Bystrica 1:7

Zostava FPS Banská Bystrica: Rondzík, Magna – Dutka (C), Kvoriak, Špiriak, Zelina, Lukáč, Lopatka, Pazera, Škorec, Škuta, Patráš, Lišaník

Prvý zápas s Rimavskou Sobotou od začiatku hral podľa plánov hráčov FPS, ktorí diktovali tempo a od 8. minúty viedli gólom Dutku. Z množstva šancí  však Banskobystričania vyťažili už len gól Zelinu na konci prvej tretiny, a tak hneď na začiatku druhej tretiny znížili Rimavskosobotčania stav na 1:2. Hráči FPS však obrat nedopustili a bombou Špiriaka, po krížnej prihrávke Lopatku, zvýšili na 3:1. Na 4:1 zvyšoval Škuta po vyhodení loptičky od brankára Magnu. Potom prišli opäť chvíle nezastaviteľného Špiriaka, ktorý dvoma gólmi na konci druhej tretiny zavŕšil hetrik. V treťom dejstve už padol len jeden gól po najkrajšej akcii zápasu,  po osi Škorec – Škuta – Patráš zvíťazili hráči FPS Banská Bystrica nad Rimavskou Sobotou vysoko 7:1.

ŠK 1. FBC Zvolen vs. FPS Banská Bystrica 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)

Druhým súperom hráčov FPS bol veľký rival zo Zvolena. Derby začalo opatrne z obidvoch strán. Napokon prvú chybu v obrane súpera využili hráči spod Pustého hradu, ktorí v závere prvej tretiny strelili gól. Banskobystričania poučení vstupom do druhej tretiny z predchádzajúceho zápasu začali náporom, ktorý zúročil na vyrovnávajúci gól Lukáč. Výborný zápas pokračoval viacerými šancami na obidvoch stranách. Avšak od ďalšej delovky Špiriaka v 10. minúte druhej tretiny mali viac z hry hráči FPS, ktorí sa do jej konca dokázali ešte dvakrát presadiť zásluhou Patráša a Lukáča a Zvolenčania si zobrali oddychový čas. Začiatok tretej časti hry vyšiel opäť lepšie hráčom FPS zásluhou prebudeného strelca Jakuba Lukáča. V polovici tretej tretiny sa Zvolenčanom podarilo z presilovky znížiť na 2:5 a ich nádej na zvrat ožila. Niekoľko ďalších šancí Zvolenčanov vyriešil spoľahlivý brankár Rondzík. Z tlaku hráčov Zvolena však bolo po ďalšej chybe Banskobystričanov dve minúty pred koncom nariadené trestné strieľanie, ktoré Zvolenčania využili na zdramatizovanie zápasu, keď sa dostali na kontakt dvoch gólov. V napínavom závere však hráči FPS Banská Bystrica zvládli zápas doviesť do víťazného konca a prvýkrát v sezóne zdolať hráčov Zvolena 5:3.