V nedeľu 8. októbra odohrali v Žiline dva zápasy v rámci 2. kola dorasteneckej florbalovej ligy skupiny stred hráči FPS Banská Bystrica.

V prvom zápase sa dostali hráči FPS po výbornom prvotretinovom výkone do vedenia 3:0, dvomi gólmi Zelinu a jedným Patráša. Na začiatku druhej časti premenil nariadené trestné strieľanie Dutka a hostia viedli už 4:0. Od tohto momentu však po väčšom tlaku súpera sa začali hráči FPS kopiť chyby, ktoré súper trestal gólmi. Tri stihol streliť ešte do konca druhej tretiny, avšak dokázal na ne odpovedať Lopatka a skóre bolo 5:3 pre FPS. Veľké chyby v úvode 3.tretine znamenali ďalšie tri góly hráčov Mútneho, ktorí sa tak ujali vedenia v zápase. Ani veľká snaha v druhej polovici 3.tretiny a powerplay v poslednej minute zápasu hráčom FPS vyrovnanie nepriniesla a prehrali nakoniec 6:5.

V druhom zápase proti Zvolenu začali lepšie hráči spod Pustého hradu, ktorí sa v 2. minúte ujali vedenia. Už o minútu neskôr však dokázali hráči FPS vyrovnať zásluhou Moravčíka. Druhú tretinu začali lepšie Zvolenčania a dvomi gólmi v jej úvode sa dostali do vedenia 3:1. Do polovice zápasu sa ešte hráčom FPS podarilo znížiť stav na 3:2 zásluhou Lopatku. Opäť však hráči FPS nezvládli druhú polovicu zápasu. Do konca druhej tretiny dostali tri góly, na ktoré odpovedal za FPS opäť Lopatka. Na začiatku tretej časti strelili Zvolenčania ďalšie dva góly a znova len Peter Lopatka dokázal odpovedať a skompletizoval hetrik. Záver zápasu však opäť lepšie zvládli hráči Zvolena a ďalšími troma presnými zásahmi upravili konečný stav zápasu na 11:4 vo svoj prospech.